• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Pazite da vam motor ne završi kao na ovom traktoru od prekomjernog čipiranja
http://www.youtube.com/watch?v=4g7_bHlQ ... ed&search=

Ništa ja tu nisam vidio o čipiranju i posljedici istoga .
Vidio sam samohodnu kosilicu kako je izvukla iz neke bare motorne sanke koje su vjerojatno pokušavale aquaplanirati preko vode ali im nije uspjelo pa im se ugasio motor .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Probaj opet ono sa kosilicom je krivi link, u stvari se ne radi o čipiranju već o Tractor pulling-u.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zar nisam ja stavio već tak link,na temi SLIKE-NEZGODE,LOMOVI... :?: :scratch :?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
zar nisam ja stavio već tak link,na temi SLIKE-NEZGODE,LOMOVI... :?: :scratch :?

Jesi . Neozbiljno od obojice , nisam se nadao ovakvim niskim provokacijama u vezi čipiranja . :(
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
nije to nikakva provokacija,malo šale samo... ;) a šta da vas ja provociram,da bar imam traktor koji se može čipirat,pa ajde onda još nekako..ratarko evo ruka,nemoj se srdit... :oops:
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
nije to nikakva provokacija,malo šale samo... ;) a šta da vas ja provociram,da bar imam traktor koji se može čipirat,pa ajde onda još nekako..ratarko evo ruka,nemoj se srdit... :oops:

Daleko od toga da se srdim i to još na tebe prijatelju moga prijatelja 8)
Taj klip ne može nikako biti mjerodavan ako se govori o čipiranju poljoprivrednih traktora . Istina da to čudo možda i je nekada bilo traktor ali sada to više nikao nije . Mi poljoprivrednici eventualno želimo svojim traktorima dati malo zraka u pluća da lakše vuku onaj preteški plug koji smo greškom ili namjerno kupili ;) dok je ovima cilj pobjeda u klasi pod svaku cijenu .

Možda da ipak malo prokomentiram klip kada sam se već zagrijao oko njega :D
Traktor u njemu je Case 285 . Netko je rekao da su to pravi motori za traktore zbog svog mnogo-litarskog obujma i okretnog momenta koji se iz njega rađa , nećemo ga imenovati ... ROBERT ... ;) NHF , jer se sada ja šalim ;)
Znaći kud je Case tu je eksplodirao a kao Case motor obrije onog Fendića i njegov pola šalice čaja obujam motora , hehe ;)

Sad još malo ozbiljno . Mislim da bi Fendtov 936 motor tu bolje prošao jer vidim da je sve u silnim okretajima motora a manji motor se lakše zavrti i sigurno bi izvukli još 1000 okretaja više dok se onda i on ne bi raspao na sastavne djelove . U svakom slučaju taj Case iz klipa se vrtio sigurno na 6.000 okretaja dok se nije raspao , eto još jedan pokazatelj koliko su polj.motori izdržljivi iako uopće nisu pravljeni za tu namjenu za koju ih koriste u klipu .
 
R

robert

Guest
nema tu pravila ciji ce motor vise izdrzat,kad su svi preoptereceni,i preuredjivani...to je nesto sasvim drugo....al bas je fora kako mu djelovi lete unaokolo..... ;)
 
B

Bobo

Guest
Nisam gledao clip, jer sa pri kraju paketa na ADSL-u, ali samo da vam kazem da postoje i klase OPEN u tractor puloingu, koji idu na metanol i da vidis onda kako benzinci pucaju po pola. Glave lete s motora kao da su od kartona, a klipovi i klipnjace se en mogu iz zemlje povaditi. E, to ti je uzitak, kad bajca naslaze 8 V8 motora i sklopi ih u cjelinu, da bi na kraju staze od 100m vozio na samo 3... Lako njima kad imaju cime :(

Klasa diesel u koju niti najmanje nisam upucen, no mislim da tu od originalnog traktora nema niti "T" jer se sve mijenja, od mjenjaca, diferencijala, tockova, sjedala, pa cak i volana, pa kako onda ne bi i stavili neki dovlji motor iz enkog ogromnog PICK-UP-a i njega nabrijavali do besvjesti? A moze biti i motor iz nekog "punokrvnog" kamiona, ako se radi o visoj klasi...

kad pocne iduci mjesec, pogledat cu klip, pa cu vjerovatno jos nesto i nadopisati, no sve u svamu, pravi tractorpuloing ide na metanol ili na kerozin, i tu su prenabrijani benzinci sa prednabijanjem zraka i avionske turbine... Sport koji kosta i novaca, a neke i zivota.
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
kad pocne iduci mjesec, pogledat cu klip, pa cu vjerovatno jos nesto i nadopisati, no sve u svamu, pravi tractorpuloing ide na metanol ili na kerozin, i tu su prenabrijani benzinci sa prednabijanjem zraka i avionske turbine... Sport koji kosta i novaca, a neke i zivota.
oni su uglavnom svi sponzorirani i od strane tvornica...

2828.jpg

ta bebica ima unutra SISU-ov motor s preko 1000 ks...
nažalost nedaju svakom da se barem malo provoža u tome :(
kakva formula 1, da mi je jednom sjest u to i onda mogu mirno umrijeti :mrgreen:
 
S

sapat

Guest
...ideš... daj ponudu za valtru odmah kupujem... bio bi glavni baja u selu, sve snaše bi zamnom pocikivale
 
R

robert

Guest
eto ti valtre i sisu motora...... :lol: :lol: .neko bi trebo reci ovom bajici da mu je pumpa rastelovana ;).pusi ko parnjaca....sogurno ne bi proso na tehnickom :lol:
Ma ti sisu motori svi puse i sisaju....... ;)
Eeee,eno i na odusku se pusi.... :lol: ;)
sapat,trebas imat samo dobre ripne da snasice ''grizu'' za njia.bac roki ce ti objesnit sta treba uraditi.... ;)
 
S

sapat

Guest
neka puši, da sam njega imao, mogao sam kulinove bolje osušit :D :D :D
... ripne ostavljaju bolji trag-uvatili bi me onda u "šteti"
 
R

robert

Guest
ja sam par snaski vozio u keze,cim su vidile crvenu boju (jelte boju ljubavi)odmah su gledile...a kad sa rusom prodjem,crvenim,ljutim....onda tek rezu vene :lol:
 
S

sapat

Guest
Kod nas to nepali... kod nas snaše režu vene na debel šlajbok i dobra kola(bmw, mečka, audi) .- na mom aresu piše "super sexy traktor" ali ni od toga niš koristi... (al lupetam gluposti, kod nas se cure pale na osobnost)
 
P

Picek

Guest
3343.jpg


evo, ovdje ne dimi...
barem ne dim :mrgreen:

inače zaboravih odgovoriti Bobu, to nisu benzinci, to su manje više svi dizelaši..

@ šapat

ne bih ti znao reći kolika bi bila cijena ovakvih bebica, ali mogu samo nagađati da nije mala
 
P

Picek

Guest
eh da, još jedna zanimljivost

6638.jpg


za tom bebicom je Johanna Herlevi postala svjetski prvak 2005.
da, Johanna je žensko :mrgreen:
 
S

sapat

Guest
[ evo, ovdje ne dimi...
barem ne dim :mrgreen:

inače zaboravih odgovoriti Bobu, to nisu benzinci, to su manje više svi dizelaši..

@ šapat

ne bih ti znao reći kolika bi bila cijena ovakvih bebica, ali mogu samo nagađati da nije mala[/quote]

Ovaj je dobar za palit strnjak... malo se šalim, neznam šta mi je danas.
Nego šalu na stranu, prava valtra (a ne ovo čudo) me stvarno zanima, ali mislim da će pričekati do slijedeće godine.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
abrkili kaže:
zar nisam ja stavio već tak link,na temi SLIKE-NEZGODE,LOMOVI... :?: :scratch :?

Nisam znao da si ti to stavio prvi :D :D :D
 
R

ROKI

Guest
robert kaže:
sapat,trebas imat samo dobre ripne da snasice ''grizu'' za njia.bac roki ce ti objesnit sta treba uraditi.... ;)

Eeee treba se čuvati mladi snašica. Jedan naš prijatelje se često vozo svojim Fendt-om kroz jedno selo i snašice iz tog sela polako počele rezat vene zbog njeg i to turpijom kad god bi on prošo sa svojom pilom! ;) Kad su one jadne vidile da nema vajde od turpije "izgrizle" mu jedan dan prednje gume na Fendt-u i to do felgi. :!: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zato su na onom Fendt-u što ore kod mene nove prednje gume! Od tog dana bajo više nije išo kroz selo tih "oštrozubih" snašica. ;) Zaključak je da su snašice u stanju svašta napravit zbog... jel... da, kako bi kazo... pa zato treba bit oprezan! Nužda zakon mjenja. :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh