• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

B

Bobo

Guest
Sto se tice tractor pullinga, klasa dizel je za sebe, a klasa open je za sebe. U open klasi dizel nema sto traziti, jer se jednostavno ne moze natjecati sa avionskim turbinama i sa 6-8 benzinskih V8 motora koji idu na metanol...

Kao sto rekoh, u dizel klasu na tractor pullingu se ne kuzim ama bas nista. Znam samo da idu na dizel ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
eeee..da je meni ovako nešta za moje brdo..trebao bi imati bolje vozne karakteristike u brdu od običnog traktora,zar ne?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
eeee..da je meni ovako nešta za moje brdo..trebao bi imati bolje vozne karakteristike u brdu od običnog traktora,zar ne?

Kako misliš vozne karakteristike ?
Za brdo ga ja baš i ne bih uzeo , bolje neki klasični traktor sa svim udvojenim kotačima ako je jako strmo i nakošeno brdo .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
uh bože na šta to liči?! jel to ima isto dvije poluge za skretanje kao i tenk?? :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Pogledaj kako mu je izgorio auspuh , već je gornji komad otpao , to čudo negdje radi dan noć , ha ?
Jedan takav traktor na cijelo selo i svi zadovoljni . Recimo 800 ha zemlje bi se sa njim dalo obraditi , mislim samo na teške poslove poput oranja i podrivanja , druge operacije bi se dale srediti sa klasičnim traktorima ?

Vinogradar , da li ti znaš na koliko velikom gospodarstvu radi taj Claas sa slike ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
TX75 kaže:
uh bože na šta to liči?! jel to ima isto dvije poluge za skretanje kao i tenk?? :lol:
Ne on ima klasicni volan,
Ratarko pa takav traktor i treba da radi dan- noc treba to isplatiti ipak on ima veliku cijenu.a i takav traktor nije za manje od nekih 1000ha.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nebih znao to sam uslikao neki dan u Garešnici u prolazu eto bio mi dobar pa reko da podijelim sa vama!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
To je nekaj jako staro, jer već dugo se Challenger ne boja u zeleno
 
M

Markolino

Guest
Hej ljudi,Pomoć!
kupujem novi trak.
odabir je arion 630(to je novija linija aresa 697)
pa atko tko ima kaka prijedlog,savjet,iskustvo molio bih za pomoć
Inače se dvoumim između ariona 630(150 ks) i agrotrona 150 pa pomozite odabrati,hvala
 
R

Ratarko

Guest
Možda je mudrije kupiti Agrotrona ... pogledaj mene i moje probleme sa traktorom koji je novi/nepoznat model :|
 
B

Bobo

Guest
I ja bih Deutza...

@Ratarko: Zar claas nije baziran oko JD traktora? Sto tu ima novo i nepoznato?
 
R

Ratarko

Guest
A zar moj MF nije baziran na MF-u :lol: ... što tu tek ima novo i nepoznato ?
Ipak i danas je prošao dan a moj kardan na MF-u ne radi :|
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, imas pravo...

Cuj, onda ipak DEUTZ... Lijepsi mi je od claasa, ali ja bih ipak crveni traktor... Ako ikako moze ;)
 
R

Ratarko

Guest
Samo da dodam da ovi novi Claas-ovi ( Arion , Axion ) imaju samo motor od Đonija . Sve drugo je njihova tehnologija . Prije je to bila posuđena tehnologija od Renaulta ali sada su njihovi stručnjaci razvili ta dva modela ...barem tako čujem .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Bobo kaže:
Hmmm, imas pravo...

Cuj, onda ipak DEUTZ... Lijepsi mi je od claasa, ali ja bih ipak crveni traktor... Ako ikako moze ;)

Onda kupiš isti Deutz-ov model u crvenoj boji i s natpisom SAME
 

Najnoviji postovi

Na vrh