• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Gdje se proizvodi Claas Celtis? Kakvu ima potrošnju? Inače je prijašnji model R3 imao elektronsku hidrauliku, a novi nema!
 
G

Guest

Guest
koliko ja znam svi claas traktori se proizvode u francuskoj , tj. u bivsoj renault tvornici, jer je claas kupnjom renault agriculture (2003 god.) poceo proizvoditi traktore , koji su prvo bili bazirani na starijim renault modelima (ceres,ares, atles).

proizvodne lokacije claas (samo za vece strojeve ne i tvornice koje proizvode dijelove:

Harsewinkel (D) - kombajni
Bad Saulgau (D) - silokombajni, prikolice , strojevi za sjeno, hederi za kukuruz
Törökzentmiklos (H)- hederi za zitarice
Le Mans (F) - celtis, ares, atles
Metz (F) - balirke
Beauvais (F) - getribe (mjenjaci ili transmisije kako kome pase)
Krasnodar (R) - kombajni

ostali traktror (challenger, xerion) se rade u americi, caterpillar koji radi i cat kombajne za usa trziste bazirane na lexionu.
 
C

ciganek1

Guest
CLAAS ARES iz Le Mansa

Obrisan neispravan link.
slikano: GUDOVEC 9.9.2006
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, dali je taj Claas po tvojem bolji i od New Holanda Tl90-A?
 
V

vito

Guest
Bok, dečki! Kad se več priča o Celtisu, mogu iz druge ruke! Pretplatnik sam Profi Internacionala iz Engleske!To je mjesečnik za mehanizaciju u poljoprivredi. Predstavljaju nove traktore, kombajne i sl. U svakom broju nekog testiraju. U broju 12 iz 2004g. testirali su Celtisa. Najviše pohvala ide najtišoj kabini u klasi, samo 74,5 decibela! Najgore stvar je John Deerov motor sa užasno velikom potrošnjom! Loš mu je imjenjač, zapinje i neprecizan je! Motor ima odlične performanse ali puno troši.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Vito dali je možda bio testiran koji iz Sdf grupacije? Možda novi lamborghini R3EVo, Deutz Fahr Agrofarm, Hurlimann XB, Same Explorer3?
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav vito

Kabina je definitivno jedan veliki plus na Celtisu , meni osobno je jako bitna kabina na traktoru . Kada smo več spominjali ove nove traktore SDF traktore u klasi Celtisa 90 KS moram reči da u njihovim kabinama vidim jako mali pomak prema naprijed . Isto tako , vlasnik sam Hurlimana 85 KS i mogu ti reči da je kabina u mojem tri godine starom Hurliju gotovo ista kao u tim novim i prilično razvikanim SDF traktorima iste klase kao Claas Celtis.
Ovo što kažeš za potrošnju Celtisa neznam , lako moguče da je baš tako ako je več JD motor u njemu , šteta da tako mali traktor troši toliko puno goriva :(
Kako to da primaš engleske poljoprivredne novine ?
Da li su u tome testu rekli nešto o pouzdanosti tih traktora ?
Možda da nam odskeniraš i pošalješ članak na forum , pojma nemam da li je to dozvoljeno ali voli bih malo to pročitati ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Meni je važna potrošnja, a kod manjeg traktora mi nije toliko važna elektronska hidraulika. Cijena Deutz Fahr Agrofarm 100 je 29 000 + pdv. Ima motor Deutz isti kao kod večih Agrotrona! Ne razumijem zašto John Deere motori puno troše! I ja sam čuo da puno troše!
 
R

Ratarko

Guest
Normalno da je potrošnja važna i meni je ali ipak me više sekira ako mi veliki traktor puno troši nego ovaj manji od 90 KS ali svakako mi je važna .
EHR je neophodan na velikim traktorima ali isto tako to je danas standardna oprema , šteta što ga nisu stavili na te nove SDF traktore , izgleda da su jurili za profitom , EHR je ipak par tisuča eura .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam kakve to veze ima sa profitom, mogli su staviti pod opciju!
 
R

Ratarko

Guest
Pa prvo mi prodaš konzervu ribe onda mi prodaš otvarač za istu :wink:
Znaju oni jako dobro zašto to rade , napravili su novi traktor relativno brzo i sada da ga još natrpaju sa silnom elektronikom pa da im se dogode problemi u samom startu , to bi bio jako loš početak za bilo koji novi model traktora , ovako igraju na sigurnu kartu . Biti če kasnije EHR , siguran sam .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovaj EHR kakvog imam u Lmaborghiniju je dobar, mogli su staviti takvog!
 
R

Ratarko

Guest
Možda im je preskup , ovaj koji ide u moj Hurli se nije pokazao najboljim. Kolega iz susjednog sela je imao problema sa njim , dosta dugo nisu riješili kvar na njegovom Hurliju 85 KS.
 
V

vito

Guest
Profi International je engleska verzija Profi magazina na njemačkom. Kako sam dibidus iz njemačkog, odlučio sam se na engleski (nisam neki znalac)! Primam ove naše Agroglas i Gospodarski ali jako malo ima o mehanizaciji¨! Njemci su u svom Profi-ju sigurno več testirali novog Agrofarma ali Englez preuzimaju nešto kasnije njihove tekstove!negdje na slovenskim stranicama sam našao o Agrofarmu. Hvale kabinu koja nije velika ali da Njemci nisu nikako bili zadovoljni sa njom. Sada je kažu puno tiša. Motor je, vele ,odličan!
Kodf manjeg traktora meni je potrošnja super važna!U redu ako troši u oranju ali brate, u vozanju???
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Zgodno i ja sam čuo da u Claas traktore stavljaju JD motore,dali u sve serije.Oko Đakova ih ima nekoliko i morat ču se raspitat kako piju. Malo mi je čudno pa Claas je preuzeo Renault a oni čije su motore imali prije za traktore sigurno svoje ipak i oni rade motore za kamione.Znam da su u kombajne i silokombajne stavljali Mercedesove.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mi oremo na 2000 okretaja, a u vožnji je na 2300 okretaja, pa mi Lambo u vožnji troši više nego kod oranja!

Vito, daj mi reci na kojoj slovenskoj stranici si to našao?
 
V

vito

Guest
kmetijskizavod-nm/si
Renault je imao JD motore prije nego je kupljen od Claasa. Čuo sam od nekog tipa iz okolice Đakova koji ga ima, kaže da je Celtis dosta neokretan,trom...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neokretan je zato što ima velik osovinski razmak, veči nego što imaju inače traktori sa 4 cilindra!
 
R

robert

Guest
ima u vk jedan claasa otprilike 80-85ks,kaze da bas i nije nesto,ja sam se vozio na prezentaciji blizu vk 90 i 120 ks,ali nisu me se dojmili bas.iterijer mi je nikakav ni kabina...dobro nekome se opet svidja,svatko ima svoj ukus...
 

Najnoviji postovi

Na vrh