• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

R

Ratarko

Guest
@paor
zanimljiva rasprava na forumu Profi International na temu

Na koju raspravu si mislio , ne snalazim se na tome linku , ima hrpa rasprava a zanima me ?
 
R

Ratarko

Guest
Aha , hvala , pročitao sam sada , čuj tako slično i ja vidim MF i JD kao ti ljudi.
MF je napravio veliki iskorak u zadnjih par godina .
Prva i glavna stvar kod toga iskoraka je Dyna VT mjenjač a onda Dyna 4 i 6 mjenjači te Sisu motori koji su danas moderniji od usnulog Perkinsa , sve u svemu možeš si fini MF traktor složiti od serijske i dodatne opreme koju trenutno nude.
 
R

robert

Guest
sisu su danas opcenito najmoderniji motori...mada mccormick ima perkins i to prilicno zivahan motor(105ks)tog sam probao u tanjuranju.i odlicno ide,iznenadio sam se :wink:
 
J

japa

Guest
Da li možda neko zna cijenu novog Claas Celtisa 456 i Claas ares 616, sa osnovnim opremama? hvala
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovo su Slovenske cijene sa 20% ddv


Class Celtis 426 RC-75KM-31980 eur
426 RX-75KM-36440 eur
436 RC-84KM-34250 eur
436 RX-84KM-38720 eur
446 RC-92KM-35775 eur
446 RX-92KM-40240 eur
Class Ares 547 ATZ-96KM-51920 eur
Class Celtis 456 RC-102KM-37200 eur
456 RX-102KM-41710 eur
Class Ares 557 ATZ-104KM-52355 eur
567 ATZ-114KM-54050 eur
577 ATZ-123KM-56450 eur
617 ATZ-115KM-57015 eur
657 ATZ-132KM-60960 eur
657 ATZ eco speed-132KM-73020 eur
816 RZ-164KM-73000 eur
Class Axion 810-174KM-Ni cene
Class Ares 826 RZ-181KM-80610 eur
836 RZ-205KM-82690 eur
Class Axion 830 209-KM-ni cene
840 210KM-ni cene
850 230KM-ni cene
To so cene z DDV.
 
B

Bobo

Guest
Sto se clipa tice, to je clan Farmphota "alipasalierkan" koji u svom dvoristu u Turskoj ima trgovinu (a mozda i zastupnistvo) claas-a, tako da cete tu naci jako jako puno claas promo filmova...
 
J

japa

Guest
Å to mislite o Claas Celtisu 456 ?
Da li ima neko iskustva s njim?
 
B

branko

Guest
evo par slika slika aresa 836, tip je inace kupio tri claasa, plus ovog jos i 816 i jednog manjeg od cca 100 ks samo ga nisam vidio pa neznam koji je model.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
to ti je onog sto ima silose (s lijeve strane ako ides od mb prema otoku) ali neznam dal si toga videl , jer kak sam napisal kupio ih je tri komada . ja ga znam samo iz vidjenja ali brat ga dobro pozna i veli dok je poceo se baviti malo jace poljoprivredom i napravio one silose da su mu svi govorili da je bedak, ali na temelju tih silosa je kasnije sve nastalo. u pocetku je kupoval kukuruz u jesen susil i spremal u silose, da bi ga prodaval u proljece i ljeto.
 
R

Ratarko

Guest
Å teta samo što nije uzeo ove Axion Claas-ove , meni su ipak puno ljepši ali ne znam da li su več stigli u HR jer su novi model traktora ?
 
Z

zrine892

Guest
turbo kvacilo je primjerice blokada da ga ne mozes optereti motora.......recimo stisneš kocnicu i kvacilo ubaciš u brzini i pustiš kvačilo a drziš kocnice a ono traktor stoji u mjesto!!!tako da nemozes opteretiti mašinu !!
jesam li pogodio??
 
B

Bobo

Guest
pa i da ne drzis kocnice, on ce u nekoj mjeri stajati, sve dok mu ne das dovoljno gasa, tj dok kvacilo ne postigne dovoljne okretaje...

Da je ovako kako ti kazes da moras drzati kocnice, takav traktor nikada ne bi krenuo pod ikakvim opterecenjem, pa cak ni sam pod svojom tezinom...

Ima tu vise uloga, a mislim da preopterecenja motora nije u pitanju, nego rasterecenje mjenjaca i pratecih mu sklopova ...

Ako ti je potrebno kretanje pod gasom, jos uvijek imas pedalu normalnog kvacila da odvojis mjenjac od motora tako da pod teretom kreces s noznim kvacilom, dok u praznom hodu cak moze i bez njega...

Mekse je kretanje s mijesta, lakse saltanje brzina, samo pustis gas i saltas kao da si stisnuo kvacilo i tako jos neke stvari...

S Ratarkom sam se prepirao oko toga da granici s nemogucim tako veliki traktor saltati bez pritiskanja kvacila, no onda mi je kolega posudio udzbenik iz srednje skole u kojem pise da su veci torpedo traktori opremljeni "turbo kvacilom"... Na prvi mah Ratarku nisam vjerovao, no sad znam bolje... :oops:

Ipak mali zna sto prica ;)
 
R

robert

Guest
claas 456 je na akciji-31500e,bez iceg gol ko pustinja,sa pristojnom opremom 36500e 102ks
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
svidja mi se zbog dosta visokog klirensa,samo mi je maska naprijed gadne,ona mala 4 svjetla
 
R

Ratarko

Guest
... i kako ti se više sviđa sa opremom ili bez ?
Koju opremu misliš staviti na njega da bi bio pristojan ? Drugi mjenjač ili ... ?
 
Na vrh