• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Mislim da se nitko ne bi trebal osjetiti uvrijeđen.

A sad vas molim da nastavite u konstruktivnom tonu. Tema je Claas i molim da je se držite.
Zetor ima svoju temu, pa tam raspravljajte o njemu.

Uvrede (ako ih baš mora biti) rješavajte na FB-u, a ne ovdje na Forumu.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
kakve uvrede dado?Nismo svi takvi da se uvrijedimo na istinu.Toliko o tome!A taj class je odličan,motor se pod punim gasom niti ne čuje u kabini.A i vani se baš i ne čuje jako.Koliko sam vidio do sada ti class-ovi imaju skoro najtiše motore.A udobnost je vrh.Class je klasa za sebe,uostalom ime sve govori.
I dado da se opet nadovežem,nije niti bitna povijest zetora.Bitno je da su ih neki dizali u nebesa i govorili kako nema boljeg traktora,čak je bilo i nazivanja John Deere-a "poluproizvodom" od strane istih.Čak i vrijeđanja drugih članova koji bi iznjeli nedostatke zetora a i sami ga imaju.I onda na kraju se proda taj hvaljeni zetor i kupi nešto sasvim drugo.I tu ima više takvih slučajeva.Ja sam rekao što sam mislio reći i što se mene tiče to je završeno.:drink:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hvala Bogu, jer si dosta drobio. Claas ima strašno tih motor. Super, ovaj ima Perkins, znači da svaki MF i Lindner ima tih motor. Neki imaju JD motore, znači da i svaki JD ima tih motor. Neki imaju Deutz motore, opet ista stvar. Onda to i nije tako posebno, ne?
Imao sam 4 Zetora, stiže peti, volim traktore mijenjati svakih par godina kad mi dosade, ako imam novaca prodam stariji i kupijem noviji. To mi je zadovoljstvo, isto kao što netko voli motore, aute, kuće, skupe mobitele, ja volim imati lijepo željezo u garaži, i na to trošim zaradu. Ovaj puta Zetora nisam uspio naći, i nemoj mi pričati da ih ima po oglasima, jer sam svakog išao gledati, traktor mi treba, a ovaj nije bio skup, pa sam ga uzeo da odradi sezonu do kraja, mada sam dao dreku pljusku jer je traktor neispravan, i to samo potvrđuje moje uvjerenje da osim Čeha nikad ništa drugo neće iči na moje dvorište.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A zakaj misliš da samo Zetor nemre biti neispravan? Ak si kupil neispravan traktor, znači da ti je netko podvalil, baš kak bi to bilo sa strojem bilo koje marke.

Zanimljivo, svi imamo aute s hrpom elektronike i to uglavnom radi, a na traktoru ne valja?

BTW, ima jedan Zetor (mislim da je Proxima) s TracLift utovarivačem za prodati nedaleko Vrbovca.
Koliko vidim, čovjek ga već neko vrijeme prodaje, jer je kupil JD-a, pa ovaj uglavnom stoji pored ceste).
 
Posljednje uređivanje:

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
ZJ to nije istina,taj zetor nije na prodaju.Isto kao što kod mene u selu nisu tri zetora sa utovarivačima na prodaju.:icon_lol:.Doduše jedan od tih treba generalku na 5000 sati ili novi motor,a druga dva neke sitne popravke na getribi.Što se Classa tiče,nije bitno čiji je motor unutra nego je bitno tko je taj motor skompletirao na traktor.Jer isti motor recimo drugačije zvuči u Detuz traktoru a drugačije u Fendtu.I imaju različite performanse,a motor isti.Zetori svi zvuče kao mikseri za kolače.A Class ipak zna napraviti i sastaviti traktor da to na nešto i liči.I gogo ja sam rekao da sam završio sa tom temom,tako da što se tiče drobljenja ja nisam taj koji drobi.Ja sam rekao bolnu istinu,i to je sve.I čak sam to napravio na pristojan način i bez vrijeđanja.:(angel):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
No..... kakvi su opci dojmovi rada s njim i zasto ti je losiji sad u odnosu na zetora?
iako ajde sad i nije neki jek sezone da upregne kak spada
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ- more i Zetor biti neispravan, ali njega bi već raskomadali i popravili. Ovdje ne mogu ništ. U biti hidraulika na unuturnje komande digne do pola, na vanjske nekad digne do kraja, nekad ne. I sad ti znaj kaj mu je. Znam za toga u Vrbovcu, to je Forterra, ali je kod kravara, tam ne kupujem ništ, to su sve gadni ljudi. Isto dok vidim da je okolica Zeline, ili Bjelovara, sami cigani, prekupci i kravari...

Zetorboy- vozil sam ga do sad samo možda pola sata, nemam vremena, nije još registriran, i hidraulik jebe pa ne mogu podrivati...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Zetorboy,lošiji je zato što se ne čuje rondanje i preudoban je pa ima osjećaj kao da ništa ne radi.
Gogo niste kupili zetora jer su svi bili neispravni dok ste ih gledali pa ste na kraju kupili neispravan traktor druge marke?Hmmm.Iako bi zetora bilo lakše popraviti uzeli se Classa?Hmmm :confused:,tu mi nešto smrdi.Čuj ovo,"kravari nisu ljudi","cigani i prekupci" ništa bez vrijeđanja vidim.Naravno,kao i uvijek :(y):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A kaj bi napravil na Zetoru da ima EHR, PowerShift i PowerShuttle? Isto nebi nikaj mogel, baš kak ni na Claasu ili bilo kojem drugom.
Moraš shvatiti da polako prolazi vrijeme novih "mehaničkih" traktora i zato ih zapadni proizvođači još imaju samo na najmanjim modelima. Em su nekomforni, em su neučinkoviti za ozbiljniji posel.
Razmem i tvoje gledište, jer mi smo još uvijek svi mali, da želiš jednostavan traktor kojega svaki kovač može popraviti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Getribu imaš 20+20?

Da, 20/20 Twinshift..

Dali si kotačič za visinu dizanja probao okretat i kaj se dešava ??
Dal blica lampica kod EHR ?

Nemre to biti veliki kvar,a veliki servis pusti sad,prvo radi s traktorom neko vrijeme i onda se bude pokazalo kaj treba..Ulje u motoru,filter ulja,nafte,zračni filter sam zamjenis a ostalo sigurno bude islo par mjeseci jos..

Kakva mehanika i ručke,to je prošlost,nije to Rakovica da ima takvu tehniku..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za visinu dizanja je onaj najveći pored ručice za dizanje i spuštanje?


Do polovice reagira, iznad toga ne...
Lampica ne javlja grešku.
Delal bi ja s njim, imam dosta podrivanja, ali nebrem zakopčati podrivač...
Kakvo ulje točiš u motor, original ili bude i INA dobra?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Nije taj največi za visinu dizanja.
Ona tri mala sastrane,gornji je visina dizanja,desni brzina spuštanja,donji osjet donjih poluga kod oranja...

Sa prvim kotačičom(glavnim) prema gore dižeš,sredina stop,a dolje kad okreneš onda sa ovim pored večim imaš kao fini hidraulik,tu recimo slozis do koje granice če puštat dolje poluge..Visinu dizanja odrediš sa onim manjim desno gore..Kad podigneš poluge gore sa prvim glavnim kotačičem dizat če do one granice kako si namjestio manji kotačič za viisnu..
Kod oranja npr:glavni kotačič postavis prema dolje,i sa ovim pored određuješ dobinu,kad to slozis samo sa glavnim dizes i spustas..A ako ga pritisnes prema dolje u onaj zadnji polozaj onda poluge pušta sam dolje do kraja,vratis ga malo nazad poluge idu na zadanu vrijednost.

Pod uvjetom da je sve ispravno to fino radi,evo kod nas 7800rs nikad problem sa time..

Ulje INA super turbo,ili bilo koje Turbo malo kvalitetnije,tu nemaš brige oko toga.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
To gogo sve zna jel je delal sa raznim traktorima, problem je u drugom, nisi u toku.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Tu se vidi prednost metalnih šklopocija kojih se svi rješavaju i kupuju ovak nešt.Tam bi imal jednu željeznu štangu i hidraulik bi sa njom išao gore ili dolje.Kakvi gornji,donji,srednji položaj ili brzina spuštanja.Tam kak brzo mlatneš štengu tak brzo pusti poluge.Reklo bi se "automatski hidraulik".Jel tak Zetorboy?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Ne bi znao, ja sam sebi samo 2 traktora priustio u zivotu i 1 nasljedio tak da nemam nekakva iskustva bas.

Ovaj kaj ima takvu hidrauliku na gumbe dela savrseno za svoje sate, ovaj ceski s polugama koji ima sad malo vise vur od ovog na gumbe hebe non stop, a onaj iz 70 tih nije ni diran nikad jos
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Marko- sve jasno, ove kotačiće sam pohvatal, jedino sam pomiješao veliki i mali gornji, jer mi se činilo da imaju sličnu funkciju. Bogme si dobre sate natukao, koja je godina tvoj? Moj možda ima i duplo više, tko će ga znat...
Kakvo ulje tu ide u mjenjač? To bih svakako htio zamijeniti...
Uglavnom, hidraulika je riješena, i danas smo podrivali nekih 4 sata.

Zetorboy- što se tiće Claas-a, vozil sam dva Aresa do sad, oni imaju skroz drukčiju regulaciju hidraulike, sorry kaj nisam odmah skužil naslijepo koji gumb čemu služi, i kaj se nisam rodil pametan ko ti i tvoja ekipa.

Još jedna zanimljivost, traktor ima broj šasije otisnut nazad na kabini, i naprijed na kolijevci, obadva broja moraju biti stalno vidljiva. Problem je kaj je broj na kolijevci skriven ispod 4cm pločevine od konzola, i sad moram zubima ili noktima tu napraviti prozorčić da sve bude vidljvo. ***** ti državu i zakone, kak je onda bio regan vani, a kod nas ne može?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
To gogo sve zna jel je delal sa raznim traktorima, problem je u drugom, nisi u toku.

Baš da nisam u toku nebi rekao...
Ako mu ti možeš bolje pomoć onda bi lakše bilo..Ovakav EHR imaju i novi Zetori koliko sam vidio,radi na isti princip.

Koji je bio problem sa hidraulikom sad??
Naš je 2006g..Ulje ide UTTO ili STOU 10w30...

Taj broj šasije je malo glup kod nas..Nekoji traktori imaju i broj kabina i broj šasije napisan.Čudno recimo kako nema na konzoli izrezan "prozor"....Nebi ja tu nikaj radio,ako je do sad tak bio registriran,i sve papire imas,na kabini je tablica sa brojevima to mora proč..
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Tu kod nas nitko ne traži da bude vidljiv broj ako je ispod konzola od utovarivača.Svi koji imamo utovarivače u selu imamo taj broj baš ispod pločevine i može se vidjeti jedino ako se makne skroz utovarivač i nosači.I svi tako registriramo bez problema oduvijek.Ako ima broj šasije i drugdje onda se registrira bez ikakvih problema,barem kod nas je tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh