• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Električni problem sa transmisijom.
Za riješavanje probaj nekakav manual naći i redom provjeravati instalaciju,osigurače,releje...
 

ivan1989

Novi član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
9
Električni problem sa transmisijom.
Za riješavanje probaj nekakav manual naći i redom provjeravati instalaciju,osigurače,releje...
Osigurači su svi dobri... A manual nemam nikakav... Najviše mi se događa na hladno ili nakon 2 sata rada...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Imaš na ebayu za 200tinjak kn,dobiješ link za download i to je to.
Ili guglaj pa probaj naći slične probleme.
Ili majstora zvati.
 

ivan1989

Novi član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
9
Problem je šta se nekad dogodi, a nekad ne... A majstori u okolici baš puno ne znaju, a i najbolje bi ga bilo spojit na kompjuter... Mislio sam da se nekome nije dogodilo isto, pa možda ima rješenje...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ako se nekad dogodi a nekad ne,možda je do nekakvog konektora,spoja..možda akumulator,možda masa,razmišljam na glas i tako bih ja radio,što ne znači da je tako ispravno.
Svakako investiraj u manual,pa barem znaš gdje šta tražiti.
Našao sam na netu da je ručica gdje je kvačilo radila problem(tko ima kvačilo na gumb),sad da li je tako kod tebe neznam.
Nisam upoznat sa claas traktorima.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Meni je bio na 697 problem dva tri puta, očistio sam dolje kleme na akumulatoru, konektore na spoju kabine(svi kablovi koji ulaze u kabinu) te alternator.. i sad je hvala bogu sve oke
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav,

Jučer sam mijenjao ulje u getribi claasa,, i u filteru hidraulike sam pronašao komad jednoga zegera.. tj kao neke podloške.. bio sam u trakor servisu i o tome smo razgovarali te mi ja baš gazda donio dva komada zegera i pita koji je... ja odaberem i kaže on meni ma samo vozi to ne može raditi nikakve probleme haha... nisam primjetio da nešto ne valja na traktoru.. imam ga od 7 mjeseca prošle godine, a pitanje kako dugo je to u filteru...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Jel radio tko sa Eko Terrom ili Jerkovićem? Zanima me koja financiranja putem leasinga nude?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ne znam za financiranje al sa Jerkovićem je puno bolje radit šta se tiče servisa i samog pristupa,ima kolega 3 claasa pa zato govorim. On ih je uzimao preko fondova pa ne znam baš previše o financiranju.Pogotovo ako se stroj uzme kod njih onda su stvarno dosta brzi,a kad provjeriš financiranje,javi da i mi znamo kak ide ;)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav,

Jel zna neko ručni postupak kalibracije getribe na Claasu Ares 697 atz? DYNA 6.. nešto sam pronašao na britanskom forumu al e nikako ne usudim to napraviti!?
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Pozdrav forumaši, u potrazi sam za novi traktor na imanju gdje se radi iskljucivo ratarska proizvodnja. Sada se radi 10 ha na vise parcela ali imamo mogucnosti povecati povrsinu za 10-20 ha . Gledali smo claas elios 210. O ove traktoru nemamo puno informacija, kakav je on za univerzalne radove po vama, osnovna obrada, priprema zemlje, sijanje, transport. Za prskanje i kultiviranje ima imt 539. Sve informacije dobro dosle? Do sada sam imao same explorera 70 koji je na oko dosta vecih gabarita
 
Posljednje uređivanje:

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Ostalo je sve jos skuplje. Sdf e serije su po 40 000 evra ali ipak mi elios lici dosta ozbiljnije. Je li ti imas eliosa ili se samo interesujes?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Interesujem se.
Te cijene je Deutz G serije 100ks, ne znam kakav je Elios u odnosu na G seriju Dajca. Od E serije što se pravi u turskoj je sigurno bolji.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
G serija je masivnija traktor vise klase. Ovaj mi odaje utisak boljeg kvaliteta i to je traktor 3300 kg i kratak i nizi, nizih pneumatika. Za njegovu masu po meni nema potrebe vise od 75 ps( 4 cilindra) i ako oni idu do 100 ps. On je za dvije brazde a deutz g 100 on bi trebao vuci tri brazde.
Volio bi da se ukljuci neko od poznavalaca Clasa eliosa. Da iskaze svoje misljenje. Da napomenem da je u ovoj cijeni preko 10 000KM dodatne opreme
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Taj Elios ima Carraro transmisiju i prednji pogon (kao Zetor Major, Landini serije 4), motor FPT 3,4 litre (NH).
Otprilike klase kao Dorado...nije baš za 3 brazde, iako je grublji od njega.
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Hvala,
Kako su se pokazali, izdrzljivost, prakticnost? Da li su kvalitetni, imaju li kakvih mana? Ja sam gledao menjac 24x24 mehanicki
Da li su presiroke 540 gume zadnje za oranja ili da porucim uze. 540 /30su standardno ponudjene a 420/20prve
 

Najnoviji postovi

Na vrh