• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pa to sam samo tak stavio ako ko naide.. Mada mi je mvricu prevelik..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav,

Eto nakon nekog vremena rada sa traktorom primjetio sam da mi ručna dosta slabo koči, ili možda ima kakav proceduralni korak da zakoči... dal se to može promijeniti sastrane kroz poklopac di se nalazi filter? kod nas je dosta brdovito pa je poželjno da ručna radi..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jel ima neko neki savjet kak da zakrpam rezervoar od goriva na Aresu ili znate nekog ko vari plastiku? Na jednom dijelu gdje se naslanja na šasiju se pohabala spužva i preglodalo ga je!😡
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Kupi dvokomponentno ljepilo, dobro očisti i namaži. Ja sam tak na štoreu i drži već 12 godina. Imaš u autoklasiku zabok
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Inače u uputama za popravak plastike piše da se spremnici goriva ne smiju krpati ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Masne plastike se teško krpaju, pogotovo ljepilima.
Najbolje je da ga netko proba zavariti vrućim zrakom.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Neko ko vari branike to će napraviti bez problema, samo mora odabrati isti ili približni materijal čime će zavariti...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Krpao je kolega kod autolimara varenjem-vrucim zrakom i izdrzalo je par godina. Ja bi svejedno probao, mogu mislit posto je novi...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Zbog toga je bitno da ima isti materijal od čega je rezervar.. baš sam nedavno bio kod čovjeka koji to vari pa mi je objašnjavao...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Problem je jer je mastan iznutra (a sad i izvana) od nafte. Koliko-toliko se plastika "napije" nafte, pa je teže zavarljiva.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ljudi, provjereno da drži ljepilo. Naravno da se ne primi na pukotini, ali primi se 3 cm od pukotine , a prek pukotine je film ljepila. Kod tebe je još povoljna situacija kaj ta pukotina uvijek leži na nećem pa nema naprezanja od težine nafte.
 

Same95

Novi član
Tu od
14 Kol 2019
Poruka
6
Ljudi, provjereno da drži ljepilo. Naravno da se ne primi na pukotini, ali primi se 3 cm od pukotine , a prek pukotine je film ljepila. Kod tebe je još povoljna situacija kaj ta pukotina uvijek leži na nećem pa nema naprezanja od težine nafte.
Problem je jer je mastan iznutra (a sad i izvana) od nafte. Koliko-toliko se plastika "napije" nafte, pa je teže zavarljiva.
Tako je,mastan i ljepilo ne drži,nije isto store sa limenim rezervarom i plastični rezervar
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560

Ovime je zakrpan rezervar i ko da je zavaren sa neznam čim. Namoči se ljepilom pa posipa s tim prahom i opet polije ljepilom i ko da je zavareno švasaparatom. Ak hoćeš pobrusit lete iskre iz toga. Grize ko vrag za oči a strgat nema šanse,samo iskopat zajedno sa komadom plastike...tak da ako neko ikad treba krpat bilo metalni ili plastični rezervar nema boljeg.
 

Prilozi

  • 20200918_113612.jpg
    20200918_113612.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 56

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, jučer mi se desio problem kardana Claas ares 697,, naima radio sam i odjedanput prestao raditi kardan i lampica treperi, čuje se kao da hoće ukljućiti al se ništa ne dešava, ulja mi na mjeraču nema(nekad ima nekad nema, ne znam zašto, al sve ostalo radi normalno),već sam imao jedanput takav slučaj al je proradilo za 10 minuta, jel zna neko do čega bi to bilo.. Hvala unaprijed
 

ivan1989

Novi član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
9
Pozdrav... Da li tko zna što bi moglo biti na claas celtis 436rx.. Pali mi se lampica na slici i traktor neće krenut...
 

Prilozi

  • IMG_20210228_191531.jpg
    IMG_20210228_191531.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 22

Najnoviji postovi

Na vrh