• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Claas traktori po mojem mišljenju su najljepši traktori!


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koji bi traktor radije Claas Celtis 90 ili Lamborghini R3 Evo (Isti kao Deutz Fahr Agrofarm, Hurlimann XB, Same Explorer3)? Koje su im prednosti, a koji nedostaci?
 
R

Ratarko

Guest
Claas Celtis 90 molim , jadan komad , hvala i zapakirajte mi ga za ponijeti :wink:

Zašto , zato što ima elektronsko upravljanje hidraulika i zato što sam ga vidio svojim očima a ovi iz SDF grupacije nemaju el.reg.hidraulika i nisam ih još vidio te se nisu dokazali u praksi . Meni dosta , dalje neču nabrajati .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam kako su mogli napraviti novi traktor bez elektronske regulacije hidrulike!
 
R

Ratarko

Guest
Neznam , ja sam vidio kataloge samo , tamo kaže da nema ali ako ima onda ti evo novi razlog zašto Claas Celtis - turbo kvačilo .
Ako nikada nisi vidio kako to čudo radi teško bi mi bilo i objasniti njegove prednosti a ako si vidio kako to radi u praksi onda sve znaš .
 
R

Ratarko

Guest
Kod ovoga malog Celtisa , kao da ga nema 8)
Tih je da nije normalno a snage ima sigurno onoliko koliko piše na haubi ako ne i više . Pričao sam ti več da ore brže od Same Explorera 90 , ne jednako brzo nego brže a ima manje KS , mislim , to ljudi treba vidjeti da bi mi vjerovali ovako opet izgleda kao neko moj preseravanje ( oprostite na francuskom ) .
Dalje neznam ništa o motoru , ovo što sam rekao je točno .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, ajd mene prosvijetli sto mislis pod terminom "turbo kvacilo"...
 
B

Bobo

Guest
Pa zelim znati sto ti podrazumijeva pod turbo kvacilom...

Cuo sam svakakvih naziva, ali ne znam je li to nesto novo, s cim se jos nisam susreo, ili je to samo novi naziv za neki stari izum...
 
R

Ratarko

Guest
Pa naravno da nije novo .
Recimo skoro svaki stari Fendt to ima , mislim na one Fendtove od prije ere vario mjenjača .
E sada , ako ja to zovem nekako drugačije nego si ti čuo , sorry , ali i u njemačkoj se zove turbo kuplung.
 
B

Bobo

Guest
E, ako to nije nista novo, onda ja mislim da turbo kvacilo sluzi da traktor ubacis u brzinu i mozes mu nabit gas koliko oces (traktor je u brzini kvacilo pusteno), on ce lagano krenut, bez ikakvih trzaja...

Jesam li pogodio?
 
R

Ratarko

Guest
Pa naravno , ja sam mislio da ti mene zezaš kad si pitao a čini mi se nekako da ni sam nisi bio siguran , makar po ovome zadnjem postu ?
U svakom slučaju to je to , uz dodatak da ako ne može krenuti zbog prevelike sile ili sl. onda niti neče krenuti ali ništa se neče pokvariti ili polomiti.
 
B

Bobo

Guest
Pa koliko znam i neki veci Torpedo traktori to imaju...

Ja znam de se to zvalo hidraulicno kvacilo...
 
R

Ratarko

Guest
Ok , za Torpedo nemam pojma , nisam vidio svojim očima ...
Ja sam uvijek koristio direktan prijevod iz njemačkog jezika - turbo kvačilo .
To ti možda dođe od toga gdje živiš , negdje se nekako kaže , bitno da pričamo o istoj stvari.
 
B

Bobo

Guest
Da, ali kod mene kad kazes hidraulicno kvacilo, to ljudi automatski misle na obicno kvacilo koje se pokrece hidraulikom, a ne preko sajle ili poluge...

Ne mozes ti starog majstora naucit ispravne nazive pa da i oces...

Glavno da smo se sporazumjeli a i ti si me malo iskusao...

Svaki dan naucis nesto novo ;)
 
R

Ratarko

Guest
Eh , pa ja sam prvi pomislio da me zezaš , zato sam i napisao da bi ti to trebao znati jel nije to neki turbo-novi proizvod nego stara stvar :)
 
B

Bobo

Guest
Da, samo mi je naziv bio cudan...

Isprva sam mislio da se radi o nakom novom tipu kvacila koje jako brzo odvaja i spaja (iako ne vidim ama bas nikakve koristi od tako cega)... I onda sam tek pomislio na hidraulicno kvacilo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh