• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
483
CLAAS ARES:

1zld7nr.jpg


Moj CLAAS:D
118hw7s.jpg
[/QUOTE

Super je ovaj Celtis.Kod mene je bio jedan 456rx, vozio ga kolega , veli da se puno bolje ponaša pod prikolicom 10 t od njegovog case jx 95.
Unutra je JD motor ?
Cuo sam da ima ovih novijih sa perkins motorima, i da je zbog velikog međuosovinskog razmaka neokretan, jel to istina?
Kakva je cijena dijelova npr. u odnosu na sdf grupaciju u toj 100 ks klasi traktora?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Treba uzet u obzir daje to traktor koji ima oko 4.5t,širok je 230cm,i samim time mu treba i malo veči krug kod okretanja,privikneš se s vremenom..

CASE jx95 nije vrijedno spominjat kao usporedbu s CLAASOM..

Motor je na njemu JD;i to je jedna od boljih stavki na njemu,dijelovi nisu nešto pretjerano skuplji kao npr od SDF,tu su negdje..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
hm,konedata kaze malo drukcije podatke, ali dobro :D
daj mi reci koje su mu dimenzije guma? vjerojatno si to negdje vec spominjao ali mi se neda traziti..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
hm,konedata kaze malo drukcije podatke, ali dobro :D
daj mi reci koje su mu dimenzije guma? vjerojatno si to negdje vec spominjao ali mi se neda traziti..

Jesu drugačiji podaci,al na srbskom forumu jedan član ima Axosa 100ks,to je isti model kao i Celtis samo noviji s Perkinsom,i stao je na vagu s njim i vagnuo je oko 5 000kg,čudno ali eto..Ja sam uzeo malo manji podatak za moj ali nisam puno pogriješio..

Zadnje 540/65R34
Prednje 440/65R24
Micehelin:mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
a koliko su ti siroke zadnje na velikom hurliju? na onoj slici gdje stoje jedan do drugoga bi cak rekao da su na claasu sire..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
a koliko su ti siroke zadnje na velikom hurliju? na onoj slici gdje stoje jedan do drugoga bi cak rekao da su na claasu sire..

Ma na XT su mi "recesijske gumije" 460 su široke...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Koji je razlog onih 600guma na takvom traktoru,ima neka posebna namjena ili nema?
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Koji je razlog onih 600guma na takvom traktoru,ima neka posebna namjena ili nema?

pozdrav marko93 ma nemogu odgonetnuti to tvoje pitanje malo bolje objasni jel ides na to zbog cega su te gume tak siroke jel na to kontas ili nekaj drugo cujemo se ....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
pozdrav marko93 ma nemogu odgonetnuti to tvoje pitanje malo bolje objasni jel ides na to zbog cega su te gume tak siroke jel na to kontas ili nekaj drugo cujemo se ....

Da na to kontam,zašto ima tako široke gume?
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Da na to kontam,zašto ima tako široke gume?

dobar jutar ma on imadoh te siroke gume zbog mocvara na poljima slabije tone prilikom obradivanja zemljista pogotovo kada vozi za sobom velike prikljucke itd a i ovi traktori mnogo tereta voze na ogromnim prikolicama a, tosu one prikolice za zito , uglavnom imaju dobre osobine vec ove uze gume .,.,:gitarist:
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
imam jedno pitanje...hmm dali i na vasim claas-evima kada spustate hidrauliku poluge idu same dolje ili morate ih pritisnut il stanut na njih??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
imam jedno pitanje...hmm dali i na vasim claas-evima kada spustate hidrauliku poluge idu same dolje ili morate ih pritisnut il stanut na njih??

Na svakom traktoru poluge idu dolje slobodnim padom..

Osim gdje su dvoradni cilindri pa onda oni vuku poluge prema dolje..
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
znam ali neki traktori imaju da mogu samog sebe dignut polugama...a neznam dal morem ja to na claas-u...i kad ja pustam poluge dolje one opce necu iti dole tak dugo dok ih ne pritisnem dole...jel to normalno ili ne??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
znam ali neki traktori imaju da mogu samog sebe dignut polugama...a neznam dal morem ja to na claas-u...i kad ja pustam poluge dolje one opce necu iti dole tak dugo dok ih ne pritisnem dole...jel to normalno ili ne??

Ovi kaj mogu sami sebe dignut imaju dvosmjerne cilindre na hidraulici..

Nije baš normalno da moraš poluge pritiskat dolje,dal uvijek moraš ili samo kad je ulje hladno?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
kak dvosmjerne to misliš da imaju dva cilindra..ili?...
da uvjek moram pritiskat dolje, osim kad je neki stroj gore jer on pritisne sam..
 

Najnoviji postovi

Na vrh