• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma uradio je svega jedan ha ječma i nešto soje. Za kukuruza nisam stigao da ga upregnem jer nemam ni adapter ni adaptaciju a treba mu uraditi i remont jer je bio kod nemarnog gazde
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
4klipa Perkins 85ica,

A znam i šta ćeš reći 😁
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bez četiri neću pa makar i motor morao zamijeniti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa zašto nebi mogao , gabaritno je kao i 68mica
Ako fali snage ići će se sporije i to je to
Nemam mnogo potreba za vršaj u zrno , kod nas se još dosta bere u klipu.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Koliki je bubanj? Trebao bi biti 6cil bar 105ks za 4 reda.. Pitanje kako će nositi 4 reda, claas heder je isto težak 4r.
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Savo ja mislim da ti on ni ne moze voziti adapter od 3 reda jer je uzi od kombajna pa nemozes prosijecati kukuruz. Imas i na jutubu snimaka gde ljudi sa 58-icom idu sa 4 reda adapterom. Kada budes kupovao adapter dobro gledaj koliko je potrosen, jer oni znaju biti dosta zapusteni pa tu bude ulaganja uff. Predlozio bih ti da gledas capela ili tako neki kraci i laksi heder da je kombajnu lakse dizati. Originalni claas-ov heder je veoma tezak, jos ima roto freze koje odnose puno vise snage u odnosu na standardni tarup. Po mogucnosti trazi da adapter ima kacenje koje pase na tvog claas-a, prenos verovatno nece biti isti i tu ce biti zajebavanja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bubanj je 105cm.

Kombajn je preširok da bi nosio tri reda , to je neprihvatljivo.

Mora biti 4 reda makar mijenjao i motor.

Pa vidjeću za adapter dok prođe sezona , i ja bi nešto kraće i lakše ali je mali izbor i dosta su skupi
Znam da je klasov pretežak , a što se tiče prihvata na grlo i pogona to za mene nije nikakav problem za prepraviti.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
De nemojte Savu učiti i govoriti kak je zajebancija nekaj složit i pripasat 😅🤦‍♂️
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Bubanj je 105cm.

Kombajn je preširok da bi nosio tri reda , to je neprihvatljivo.

Mora biti 4 reda makar mijenjao i motor.

Pa vidjeću za adapter dok prođe sezona , i ja bi nešto kraće i lakše ali je mali izbor i dosta su skupi
Znam da je klasov pretežak , a što se tiče prihvata na grlo i pogona to za mene nije nikakav problem za prepraviti.

Kod mene je isto 105 bubanj, motor 5cil 90ks, 4 slamotresa i taman za 3 reda.

Koliko je širok claas u kotačima? Moj fahr je 260cm, heder je na 70 i idem u prosjecanje bez problema.

Jd heder je dosta lagan..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Laverdini adapteri su dosta lagani i kratki i daju se naći po povoljnim cijenama.
I dobro rade i bez sječke, jeste da iza sječke lijepo ostaje ali treba i snage
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Evo šta je 4000e
View attachment 41037
E moj savo, ti ocukes da ces ovde da prodjes jeftiono:hahah::hahah::hahah:. Ja imam srecu sto sam adapter dobio uz kombajn. Ako mozes da nadjes nekog kod tebe ko uvozi masine a da si dobar s njim vidi da li ti moze prevesti kakav adapter. Kod njih su takvi adapteri kao sto si ti objavio prevazidjeni pa samim tim i jeftini. Ovde je jedan kombajn tako uvezen,moj poznanik nadje nekog lika u crnjelovu koji uvozi masine. On mu kaze kakav kombajn hoce i posle par sedmica mu se javi da je nasao kombajn. Moj poznanik krenuo da mu da pare za kombajn pa da ga ovaj moze uvesti, kad taj iz crnjelova kaze NE. Dok ti ne odes videti kombajn ja ga necu prevesti, i tako on morao ici za njemacku. Poznanik bio pozitivno iznenadjen kad mu je to rekao, i kada je stigao kombajn kod njega u dvoriste dao mu je dobar baksis.
Slozio bi se sa tobom, makar motor morao menjati ne bi isao ispod 4 reda. Sumljam da ce ti menjanje motora predstavljati problem jer sam video sta si sve napravio.
Ako moze pitanje, prepravljao bih adapter da ga pogoni remen (sada je prenos preko lanca). Izmedju remenice kombajna i osovine na adapteru ima oko 180mm i mislim da osovina i remenica nisu u ravni. Sta je po tebi najbolje resenje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa staviti ih u ravan , :hahah:
Ako sam te dobro razumio nisu ti u osi osovine pa bi ti jedan bio pod velikim lomom?

Moj kombajn je po vanjskoj ivici prednjih točkica širok 265cm , tako da bez 4 reda nema priče
 

Najnoviji postovi

Na vrh