• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta
S

Simon1980

Guest
eto mog Dominatora 98Sl, 1990, 3.6, 4x70, 170 KM

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
nazadnje još bivši Zmaj 142
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
CLAAS Lexion
Å to vi mislite, dal je to dobar kombajn?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

Ratarko

Guest
Da , dobar je Lexion kombajn , možda najbolji ako to postoji .
 
Z

zrine892

Guest
jel istina da taj kombajn najmanje baca zrno ili ovisi o kombajneru kako da sito namjestI???.....koliko ja vidim da taj kombajn nema slamotresa vidi se da je kratak....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Neznam nikog ko ima takav kombajn, ali moj kum ima 98maxi raste za njim.
 
R

ROKI

Guest
Bitno da za Deutz-om neraste! Ma daj molim te progledaj malo iz te Deutz-ove kabine. Kod mene je radilo dosta kombajna, ali najbolje i najkvalitetnije mi je vršio Claas Lexion. Claas je kralj medju kombajnima, kralj! ;)
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Bitno da za Deutz-om neraste! Ma daj molim te progledaj malo iz te Deutz-ove kabine. Kod mene je radilo dosta kombajna, ali najbolje i najkvalitetnije mi je vršio Claas Lexion. Claas je kralj medju kombajnima, kralj! ;)

Je , slažem se da za onim Lexionom što je vršio kod tebe nije bilo rasipa ali niti za tako novim TOPLINER-om ne bi bilo rasipa . Ako je kombajn novi , ako ima uređaj za mjerenje rasipa onda moraš biti prilično tupav kombajner da to ne znaš dotjerati u red . Druga stvar je ako se previše brzo vršiš , onda rasipa svaki kombajn . ÄŒuo sam da je taj Claas kod tebe vršio dva dana tih 40 ha . Zašto ih nije završio u jednom danu , spakovao se i stigao kući na HTV Dnevnik , ehhh , nije mogao , znam koji je bio prinos , jel tako ? Godinu dana prije toga je u S.Perkovcima izvršio 50 ha za jedan dan . Da se razumijemo nisam rekao da je TopLiner bolji ( meni je bolji ) od Lexiona nego da može i najbolji kombajn praviti rasip isto kao što i najgori kombajn ne mora praviti rasip ako se povede računa o tome . Kužiš ? Kažem da 50 % ovisi o kombajneru koji je savjestan ili ga boli ona stvar što mu kazaljka na rasipu ide u crveno .
 
R

ROKI

Guest
Bilo je 50 ha kod mene. Upravu si totalno i sve ja to znam samo smeta me kad ljudi kažu: Moj je kombajn najbolji i nema boljeg. I Zmaj jako dobro vrši kad se uštima. Svaki kombajn ima svoje mogućnosti , ali pitanje je koliko je majstor koji ga tera sposoban izvući iz njega ono najbolje što kombajn može dati. Naj lakše je opalit po gasu pa se falit kolko je kombajn skinio ha, a taj isti kombajner neizadje van pogledat rasip niti jednom! Nauživo sam se puno takvih sranja i neugodnosti na svojoj njivi, nažalost.
 
R

Ratarko

Guest
Aha , 50 ha je bilo a da li je onda istina da je i treći dan došao vršiti da završi tih 50 ha . Tako kažu babe po selu a njima treba vjerovati ;) :lol:
Kada sa svojim DF 3580 želim raditi dobar posao onda na dan izvršim 17-18 ha , to je onda bez prekomjernog rasipa a kada se vratim poslije takvog dana kući nikada ne natočim više od 180 litara goriva . Rekao bih da to bude i 150 litara ali ne želim izazivati vragove i prepirati oko stvari koje znam da su po puno puta dokazane , meni osobno .
 
R

ROKI

Guest
Drugi dan je završio negdje oko 15:30 h tako da babe lažu. Te babe što brljaju okolo imaju žita i preko 8-9 t/ha i njihovi kombajni vrše uvijek najviše u jednom danu. ;) Nemaju pametnijeg posla nego se falit kojekakim lažima. U soji (koja je bila puna, ali puna trave) je prošle godine trošio 12,6 l/ha, a za žito ove godine nisam ga tražio da mi izvadi "račun" iz kombajskog kompjutera pa tako da neznam potrošnju.
 
S

Simon1980

Guest
Medion 310 ima kolko ja znam 180 KS a košta oko 120.000€
 
K

KRESO

Guest
ima jedan tip inače dila clasove ima takva dva mediona stara oko 2-3 god mislim da ih prodaje za 70-80000eura!
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Da li je taj medion na prodaju, i ako je , možda mu znate cijenu.!!
 
V

valentino

Guest
krx pozega kaže:
Evo jednog
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Koliko bi to čudo moglo koštati..i koliko je to jako otprilik???

Inače slikano je u Grubišnom polju kod gazde koji mi je dovezao plug..


Bok svima, ja sam Valentino i novi sam na forumu!
Ovaj kombajn je od mog starog i plaćen je ove godine cca 130.000 Eura.
Trenutno je sa adaptacijom za suncokret
 
R

Ratarko

Guest
Aiiiiii :!:
Gdje si to maznio ;)

Svaka čast , kombajn je sigurno odličan , ja ga nisam u živo vidio nikada .
Koliku kosu ima , motor ...?

A i odakle si ...dobro došao na forum :D
 
V

valentino

Guest
KRESO kaže:
ima jedan tip inače dila clasove ima takva dva mediona stara oko 2-3 god mislim da ih prodaje za 70-80000eura!


da nije možda rajković???
 
V

valentino

Guest
Ratarko kaže:
Aiiiiii :!:
Gdje si to maznio ;)

Svaka čast , kombajn je sigurno odličan , ja ga nisam u živo vidio nikada .
Koliku kosu ima , motor ...?

A i odakle si ...dobro došao na forum :D

Hvala, hvala

sve gledam jel to taj kombajn ili nije.....
Kosa je 4,20 jer nije htjeo uzet veću zato da može ići i vršit usluge po selu pa tako da može prolazit kroz dvorišta i sl...
Motor je 180ks, 4 tone stane u bunker.........
 

Najnoviji postovi

Na vrh