• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki!
zna li netko koju oznaku motora ( mislim na tvorničku) ima motor od kombajna claas europa, motor je perkins 75 ks.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Claas stoji napet ko puška da krene u žetvu,ali vrijeme ga ne sluša baš :twisted:
i565684_Slika003.jpg
 
B

Bobo

Guest
Mislis da je to tako samo kod tebe?!?

I moj "lexion" stoji danima i ceka nestrpljivo, a ja samo s balkona gledam kako zulja kisa po mom selu...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bobo kaže:
Mislis da je to tako samo kod tebe?!?

I moj "lexion" stoji danima i ceka nestrpljivo, a ja samo s balkona gledam kako zulja kisa po mom selu...
A znam kak ti je...
Nadam se ljepome vremenu i utorak srijeda možda idem u pšenicu...
 
D

DrGrujic

Guest
Re: Claas 98S

Pitanje za vlasnike i poznavaoce kombajna Klas 98S :?:
Kakva su vam iskustva sa njim, da li ste imali nekih kvarova,koji mu je radni ucinak i sa kojim ga kukuruznim adapterom vozite. :scratch :D
 
I

ivica

Guest
ima ih dost u mojem kraju a u toj klasi je sigurno najbolji kombajn ,vecinom voze s 5 redi a neki i 6
 
S

Simon1980

Guest
Najviše mu odgovara 3,9m i 5 redi, a učinak ti je 45-70min/1ha
Greške na kombajnu su relativne stvari...na svakom kombajnu treba ponešto kadkad zamjeniti. Največa greška tog kombajna jest hladnjak kojeg treba dnevno čistiti. Ako ti to kupuješ uzmi radije sa hidromatom..
 
I

IMT560

Guest
toni333 kaže:
Meni je ovo jedan od najljepših Classovih kombajna :mrgreen: i baš su dobar video složili :!:
[youtube:1pmjlccc]-LUwOOr51Bs&feature=related[/youtube:1pmjlccc]

predobro i kombajn i video :D
 
T

tomonh

Guest
Bil sam prije tjedan dana u Županji na prezentaciji kombajna nove serije.
Kaže čovjek da u selu ima novi dajc 5690 i novi leksion,veli da dajc dere leksiona ko malog zeca okolica vinkovaca...
 
D

DrGrujic

Guest
Kupio sam 98S nije hidromat heder 450 cm. motor perkins oko 160-170 ks klima secka itd. sada mi treba kukuruzni adapter, uzeo bi petoredi. :p
Simon1980 kaže:
Najviše mu odgovara 3,9m i 5 redi, a učinak ti je 45-70min/1ha
Greške na kombajnu su relativne stvari...na svakom kombajnu treba ponešto kadkad zamjeniti. Največa greška tog kombajna jest hladnjak kojeg treba dnevno čistiti. Ako ti to kupuješ uzmi radije sa hidromatom..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
tomonh kaže:
Bil sam prije tjedan dana u Županji na prezentaciji kombajna nove serije.
Kaže čovjek da u selu ima novi dajc 5690 i novi leksion,veli da dajc dere leksiona ko malog zeca okolica vinkovaca...
to mi je stvarno teško za povjerovati jer claas bi morao da šije DF-a,ali sve je moguće pa tako i to.
 
T

tomonh

Guest
Tak je čovjek pričal,on hoče uzet DF 6060.
Direktor tvornice nekad je radil u clasu,kažu da kombajni imaju veliku propusnu moč,
Mislim da bi ipak lexsion,i CR od NH trebali biti puno bolji kombajni,kaj je i direktor priznal jel je dajc bio u teškoj financiskoj krizi i 10 godina nisu razvijali se...
 
S

skolan93

Guest
kiraj kaže:
Clas lexion 560 sa gumenim gusanicama+pogon na zadnje točkove ,danas u akciji..

šta kod vas žetva još nije gotova

jel to kombajn od kombinata ili privatnika
nisi početnika da citirš slike
marko 93
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nažalost ,žetva još nije gotova a biće parcela koje neće ni ovakav kombajn moći da pokosi.Kombajn je u vlasništvo privatnika koji radi dosta zemlje i vrši usluge sa mehanizacijom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh