• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Temperatura vode 85 stupnjeva dlaka se skinula super bolje nego kod bjelih svinja stavim slike polovica nešta me muči očitanje slika ,danas je bilo samo u polovice sutra ostatak...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
pict0265hx.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0266d.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0269s.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Samo da napomenem ovo je bilo kolinje kod Kuma moje če još pričekati koji dan....
 
Posljednje uređivanje:

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Kolega farmerVG daj mi reci koju žensku je kum klao,muški je onaj što je i bio namjenjen za štrojenje i klanje,a ženska jel ona što je išla tebi ili kumu ili neka treća?

Bilo šta da je u pitanju ovo izgleda super !!!!!!
Neka je u slast !!!!!!
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Kakvi termometri. Ubijati kolinjsku svečanost sa spravicama i strojevima. Ja ni za prasce ne mjerim temperaturu.
Nemaš brige za vodu kod crnih. Na kotal kipuće dodaš pola kante hladne i promješaš. Ne moš prefurit garantiram.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kolega farmerVG daj mi reci koju žensku je kum klao,muški je onaj što je i bio namjenjen za štrojenje i klanje,a ženska jel ona što je išla tebi ili kumu ili neka treća?

Bilo šta da je u pitanju ovo izgleda super !!!!!!
Neka je u slast !!!!!!

Kum je klal moju žensku a ja sam uzel njegovu i pripustil 19.11.i onaj muški je škopljen meso fantazija prvi puta u životu sam to meso uživo vidil i probal tak da sam sasvim zadovoljan za razliku od bjelih nešta je manje mesa ali kvaliteta neupitna...

Dominik ja sam se tak naučil jednostavno mi je lakše sa toplomjerom za vodu, ovak nema fulanja pogotovo kod bjelih crne se čiste puno lakše i bolje od bjelih svinja...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Paljenje brenerom i čišćenje lopatom to sam več vidil negdje samo reci kak ide sa lopatom mislim da bi sa nožem išlo bolje i da slama zar nije bolje i brže nego sa brenerom..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ne znam po meni je voda ipak oku ugodnija,a i za nos,hehe... Ionako se brenerom opale dlake koje ostaju.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
To je bila tatina ideja, lopatom smo nabacivali snijeg, tako da je to bila kombinacija između šurenja vodom i paljenja slamom. Nakon što se koža potparila gloknama smo skinuli kožu i dlake koje nisu bile spaljene. Da se mene pitalo ja bi isto radije palio slamom nego brenerom. Inače prasce kad šurim ni ne koristim brener što se ošuri i skine nožem to je to.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ja sam isto kod prasaca izbacio paljenje brenerom. Ako dobro ošuriš slijedi samo oštar nož.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Jučer, 2.12.2012., na redovitoj godišnjoj izvještajnoj Skupštini UCSSOBŽ, Udruga je promijenila ime. Sada se zove Udruga uzgajivača crne slavonske svinje Slavonije, Baranje i Zapadnog Srijema "Fajferica" ili skraćeno UCSS "Fajferica". Udruga je promijenila i adresu sjedišta i sada se nalazi u Vukojevcima, Kralja Tomislava 106. Što je najzanimljivije za vas dragi prijatelji uzgajivači, Udruga je promijenila i područje djelovanja. Udruga djeluje na području Slavonije, Baranje i Zapadnog Srijema s time da članovi mogu biti i iz ostalih dijelova lijepe naše ako se mogu pridržavati Pravilnika o radu Udruge koji je usvojen jučer. Za sve ostale upite, materijale sa Skupštine i općenito materijale Udruge javiti se na dominik.knezevic@gmail.com
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ja proširim Udrugu radi vas dragi uzgajivači sa prostora države a vi čak ni da prokomentirate.
Slika i prilika uzgoja.
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Tak je Dominik u pravu si sasvim evo ja ču se prvi zahvaliti i čestitati svima koji su dali svoj nesebićni trud i vrijeme da naprave nešta više za Crnu Slavonsku svinju da se održi u našoj državi ta plemenita pasmina,i također tebi zahvala na obavjesti i trudu koji odvajaš za tu udrugu....
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ja proširim Udrugu radi vas dragi uzgajivači sa prostora države a vi čak ni da prokomentirate.
Slika i prilika uzgoja.

Evo da ja prokomentiram;tek sada jer nisam dolazio na forum već nekoliko dana;

Svaka čast za trud udruge,lijepo da se i mi možemo kroz udrugu uključiti u očuvanje te vrijedne svinje,koja zaslužuje svoje mjesto pod suncem.
Mi iz ostatka države nismo u mogućnosti osnovati udrugu,jer nas nema dovoljno za tako nešto i još smo razbacani na sve strane,od Križevaca do Siska,V.Gorice,a nebi bilo niti smisla imati dvije udruge,pa bi onda morao biti i savez udruga itd.. ako se ne varam,a ovako sada svi koji mogu ispoštovati rad udruge,mogu se učlaniti i djelovati zajednički kroz udrugu. Još jednom čestitam Dominiče i ujedno se zahvaljujem na proširenju područja djelovanja udruge !!!!!!!!!!!!!!!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo i mojih malih garonja.Oprašeni su 1.12,dakle danas su stari 8 dana. 3 muška i 2 ženske.

 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh