• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crno vino

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
U čemu ti se nalazi vino :?: Koliko dugo misliš da bi ti trebalo stajati vino :?:
Nerazumijem šta misliš pod tim konzervirati :?: O kojoj količini se radi :?:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Najbolja konzervacija crnog vina je veoma laka za napravit fino pozoveš forumaše i vrlo rado ćemo da konzerviramo sve količine koje imaš pod uslovom da je dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
U čemu ti se nalazi vino :?: Koliko dugo misliš da bi ti trebalo stajati vino :?:
Nerazumijem šta misliš pod tim konzervirati :?: O kojoj količini se radi :?:

Žuti ako nije problem ajde mi reci iz kojeg kraja Broda si. Ako nije za forum molim te pošalji pp.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Dali se smije postaviti vinobran u crveno vino ?

Pa nekužim zašto nenapišeš nešto viš o vinu ( ono što sam te pitao ) ako želiš nekakav savjet ( pomoć )
Nisam neki stručnjak , ali pravim vino za svoje potrebe već 20 godina .
Što se tiče vinobrana , vinobran se stavlja u vino prije pretakanja da se vino razbistri , i da se odvoji sva nečistoća iz vina ( talog ) i čuva vino od bolesti .
Što se tiče samog čuvanja vina , najbitnije da ti posuda u kojoj se nalazi vino ( bačva - bure ) bude do vrha puna . Nesmije biti zraka , jer od te praznine vino ti poprimi miris kojeg se onda jako teško možeš riješiti .
Zakon za vino koje je odradilo ( prokuvalo , provrelo ... ) je inox bačva .
U inoxu imaš poklopac koji staviš i zaliješ ga sa uljem i vino može stajati koliko hoćeš . Bitna ti je i temperatura u prostoriji ( podrumu ) gdje držiš vino , temperatura bi trebala biti oko 16 °C ali nemora to biti toliko točno . Najbitnije je da nema velikih temperaturnih razlika , jel oscilacija u temperaturi može sjebat vino ( toplo -hladno )
Evo to bi ti bilo to , naj osnovnije .
E sad zavisi opet koliko imaš vina :?: Dali si sam pravio vino , ili si kupio gotovo :?:
Ajd živio
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Žuti ako nije problem ajde mi reci iz kojeg kraja Broda si. Ako nije za forum molim te pošalji pp.

Ma nema nikakvih tajni ... sve o meni možeš pročitati u temi Žuti .
Ja sam iz Varoša , Zagrebačka ulica.
Zašto pitaš , dali si ti iz Broda :?:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da iz Broda sam odrastao sam u Bukovlju. Davno je to bilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa gdije sada stanuješ ..., :?: nisi više u Brodu ili ... :?:
Ako nećeš ovdije pisati može i na pp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Mošeš stavit vinobran u vino jer sumpora mora biti imaš vinobran za crno vino pošto vinobran uzima boju vinu.....ali nisi ništa napisao...kaj misliš pod time konzervirati....nije vino zimnica da se mora konzervirati....držiš ga na hladnom...kontroliraš sumpor i ako je zdravo i u odgovarajućem posuđu(bačvama) nema mu kaj bit....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pa gdije sada stanuješ ..., :?: nisi više u Brodu ili ... :?:
Ako nećeš ovdije pisati može i na pp

Sada sam u ..ranoj Virovitici bavim se poljoprivredom i žalim za Brodom.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
karlo22 kako se zove taj vinobran za crno vino?

Vinobran za crno vino!!!!

:lol:
a jeste humoristicni, :supz:

Vinobran za crna vina ili pyrovin sa dodatkom tanina za crna vina,
stavlja se oko 3-5 grama na 100 lit.

s tim da sam ja vidio dva pakiranja, oba su od 10 grama paketići,
ali je koncentracija drugacija, pa se jedan paketić sipa na 300l vina, a drugi na 100l vina, procitat na zadnjoj strani kaj pise za doziranje da nebi glava pucala...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Sada sam u ..ranoj Virovitici bavim se poljoprivredom i žalim za Brodom.

Pa neznam kako ti je sada tu , ali ni u Brodu nije sjajno ..., ali realno gledajući neznam da je negdije dobro , svi bi mi mogli lagano završiti u :toimonster: :lol:
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
jel zna netko nekog tko prodaje dalmatinsko kvalitetno ali domaće crno vino? pod kvalitetno podrazumijevam slatko, ono kao sirup. sorta nebitna, bitno je da nije kiseliš i da je domaće, tj da nije iz trgovina i vinarija nego iz plastičnih boca od coca cole:D

jel se može u staklenim bocunima od 30 litara radit vino?
ili mu treba tamno mjesto za pravilnu fermentaciju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jel se može u staklenim bocunima od 30 litara radit vino?
ili mu treba tamno mjesto za pravilnu fermentaciju?

Kako ti to misliš u staklenim bocunima. Znam otprilike šta je bocun(demižon ili kako tko zove)ali mi nije jasno kako misliš staviti grožđe u njega.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
a one velike staklene bocetine od cca 30-40 litara.
u tome sam ga napravio, nije loše.
ne znam ima li utjecaj svjetlosti na mošt kakve kemijske promjene u okusu s obzirom da mi je ovo prvo na ovaj način smiksano.

iduće godine idem po inox 90% vjerojatno, ali zanimalo me u vezi stakla, da li to ima svoju primjenu.

i jel zna itko ikog tko prodaje domaće vino?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh