• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čugi

Č

Čugi

Guest
Pozdrav za sve stare dobro mi znane :mrgreen: i nove članove foruma! Zovem se Boba, imam 28 godina, iz Nove Pazove sam (20km od Bg-a u Sremu). Poljoprivredom sam se počeo baviti pre 5 godina sasvim neplanirano, ušao sam u neki ortakluk, to je trajalo 3 god. i puklo je nažalost, ali sam uspeo izvući svu svoju mehanizaciju i 25 jutara zemlje koliko sada sam obrađujem protekle 2 godine. Normalno planiram se proširiti, no to ovde jako teško ide. Moje makine su Zetor 7011 i IMT 539, uz svu prateću mehanizaciju. Bavim se isključivo ratarstvom-kukuruz, pšenica i suncokret.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Zetor je '81 god, ja sam ga uzeo 2002 god i imao je 1150 rs, i tada je prvi put ušao u njivu, do tada (21 god) čovek je sa njim samo prevlačio prikolicu sa košnicama za pčele :D . Takođe sam imao i 560 u solidnom stanju (83god 7000 rs) ali sam ga prodao posle raspada onog ortakluka i uzeo sam prošle godine ovog 539 sa 3000 rs '83 god, kojeg je vozio jedan moj komšija i sa njim godinama radio samo 5 jutara. Inače bio je bez kabine, a ja sam mu ovu kabinu nabacio.

Od mehanizacije tu su još-

2x16" IMT 701 plug
2x14" Leopard
1x16" IMT 752
Becker sejalica za kukuruz i suncokret
Morava prskalica 350l
Lemind tanjirača 28
Agromerkur setvospremač 2,2m
OLT 4-redni špartač-kultivator
Zmaj 216 berač za kukuruz
Rasipač 500l neki Italijanski
Zmaj 489 prikolica, nov sanduk ručni rad
Jednoosovinska prikolica 5t, komplet ručni rad, u izgradnji još uvek.
Lifam balirka
Sunce IMT-prodato nedavno

Na spisak će se verovatno do polovine sledeće godine pridružiti sejalica za žito, Zmaj 142 i elevator. :D

Slike će polako stizati, što od ranije sa forum koje ću kopirati ovde, što nove... ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Vidim Čugi, ti si ozbiljno shvatil temu o kojoj smo razgovarali. Nije loše, dapače :D
 
Č

Čugi

Guest
Nisam hteo ovoliko, ali me Bobo sa njegovom temom povukao da budem opširniji, a šta ću kad volim pisati! :) ;)
 
Z

zrine892

Guest
ma samo piši i mene je BOBO natjerao da napišem nesto o sebi...hehe
 
R

Ratarko

Guest
Nekako čupavo izgleda njiva tamo gdje je obrano ?
 
Č

Čugi

Guest
He, he, u pravu si i za noževe, ali ta strana njive je imala malo više korova pa mi zagušivalo i onda sam brao sa dignutom sekcijom, dok je druga strana ok, vidi streću sliku u temi branja kukuruza. Neću sad da menjam noževe kad mi je ostalo još tri jutra za branje.
 
B

Bobo

Guest
Vidi vraga... pa njemu zbilja danas rodjendan!!!

Nek ti je sretan rodjendan!
 
Č

Čugi

Guest
Hvala, hvala momci, eto i mene danas na forumu, juče mi je kompjuter služio samo za muziku! ;)
tine, kao što ti rekoh, ako dođem javljam ti se obavezno, a za turu ne brini! :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ČUGI
Sretan rođendan i od mene. :D :D
Nije me jučer bilo na forumu pa ti čestitam danas :oops: :oops:
 
Č

Čugi

Guest
Prinova među poljoprivrednim vozilima! :D Dobio sam danas od rođaka R4, jer on više ne može da vozi, tako da definitivno odustajem od kupovine Nive. U odličnom je stanju, '85 god, prešao nepunih 80000, što je smešno, uvek u garaži i redovno održavan, za polje dušu dao! :partyman:

Obrisan neispravan link.
 
Na vrh