• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

A

AGRIPLUS65

Guest
Orsic kaže:
mađarska vižla...imo sam i ovog dok ga nisu propucali kad su isli perad krast...njemacki ostrodlaki pticar imo je zlatnu medalju i odlican ocjenu....
imali smo takvoga pravi pas škanjca je u letu hvatal,kad smo na traktor htjeli samo sjest kokoske su bile prije u ogradi nego kaj smo ga htjeli upalit,u 12 godina je pocupal tonu perija sa kokoši ali nijednu nije zadavil ;) ,sad imamo nekakvog kasarcana nije vrijedan onog repa kaj se odreze s tog pticara :twisted:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
znam ti psi su jako dobri cuvari poslusni a i sluze svojoj svrsi....
ovi su uceni od malih nogu da nesmiju perad dirat,ali zato od macaka rade fasirano meso...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Orsic kaže:
znam ti psi su jako dobri cuvari poslusni a i sluze svojoj svrsi....
jel bi se mogal nabavit kadi takav pas ,papiri nisu vazni :scratch
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
cuj ja cekam od njegovog sina sina,pa ako hoces mogu se raspitat pa ti javim,al to je sa urednim papirima,ovaj moj je imo roditelje uvezene iz njemacke,strasno kako je pas bio radan i kakav je nos imo....
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a taj sigurno i kosta ,meni treba za kokose cuvat a ne za lov, :? a hocu imat psa a ne najvecu djukelu u selu :lol:
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Lijepi pozdrav,ovo je moj pas ARON on je bernski planinski pas, sad ima oko 60kg i star je 4g. izvrsna pasmina odlican cuvar i jako jako pazljiv prema djeci, kupio sam ga iskljucivo zbog njegove dobrocudne naravi posto su nam djeca mala pa se igraju s njime, ak je neko upoznat s tom pasminom onda zna o cemu govorim, naravno cistokrvan je! ps. na ovoj slici ima 3mj!


Uploaded with ImageShack.us
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
odlična teme super psi su zakon ja sam imo kujicu nj ovčara ali je susjedima jela kokoši i krala obuču pa sam je morao riješiti, slike su odlične samo trpajte
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Zanima me ima li tko bernskog planinskog psa ? Kao ovaj malo prije sto je postano...Cujem da oni imaju 6 prstiju tako da im se 6. mora odsjec, zanima me njihova cjena sa papirima i gdje bi se oni uopće mogli naći ?

Hvala :)
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
istina, ja sam svom ARONU dal odrezati te prste jer je bolje ali se i nemoraju ako se ne odrezu onda kad odrastu prilikom trcanja im se znaju zakaciti pa krvare tak da je bolje odstraniti ih kad su jos mali onda je to jos samo hrskavica i nije neki problem ali ako se ceka kad vec ojacaju onda se to mora odstraniti operacijskim zahvatom pa su brige malo vece, najbolje je sto ranije!
 
M

marija123

Guest
strasno lakse,dok ti mi odgovorimo mozes pogledat petsto puta :D al nema veze.moj pas je nizak za svoju rasu i smeđe je boje,pa te zato zavarao. 8)
 
S

staffmen

Guest
evo i mojeg dodatka temi.
Pasmina: Ostrodlaki jazavcar (standard)
stara je 2g i 4mj.
Teska svega 6,5kg:mrgreen:

Ne koristim ju za lov ali redovno idemo na treninge i ispite. Npr na divlju svinju, rad u rovu sa lisicom, polozila je ispit prirođenih osobina (IPO).
ponekad na neku izlozbu i tak.

Na domace zivozinje je skroz naucena. Njima nista nece, cak ih i cuva, al zato dok je na terenu onda je druga prica.
a naravno i Velika maza.:oops:....i izbirljivica



i sa zecevima si je dobra.


Samo njezinih 10 kvadrata.


ponekad i ovakva stvorenja posjetimo...






sad cekamo da se pocne tjerat a onda planiramo i prvo leglo, a kasnije kad prodam stence nabavit jos jednog, ali muzjaka.
ipak sve troskove ja snosim posto je i moj pas, a ja se jos skolujem tak da muzjaka ne mogu kupiti dok ne prikupim neku lovu, a do onda se nek strpi.:gitarist:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo i mojeg dodatka temi.
Pasmina: Ostrodlaki jazavcar (standard)
stara je 2g i 4mj.
Teska svega 6,5kg:mrgreen:

Ne koristim ju za lov ali redovno idemo na treninge i ispite. Npr na divlju svinju, rad u rovu sa lisicom, polozila je ispit prirođenih osobina (IPO).
ponekad na neku izlozbu i tak.

Na domace zivozinje je skroz naucena. Njima nista nece, cak ih i cuva, al zato dok je na terenu onda je druga prica.
a naravno i Velika maza.:oops:....i izbirljivica



i sa zecevima si je dobra.


Samo njezinih 10 kvadrata.


ponekad i ovakva stvorenja posjetimo...






sad cekamo da se pocne tjerat a onda planiramo i prvo leglo, a kasnije kad prodam stence nabavit jos jednog, ali muzjaka.
ipak sve troskove ja snosim posto je i moj pas, a ja se jos skolujem tak da muzjaka ne mogu kupiti dok ne prikupim neku lovu, a do onda se nek strpi.:gitarist:

svaka čast,predivan pas
 
S

staffmen

Guest
kaj velis na kucicu?
ak se sjecas onih stupova od struje koje sam vozio...e pa dio toga sam potrosio na kucicu.
samo prepiljeni na pola i na rubovima poravnati da sjednu jedni na druge, a debljina zida je 10-11cm. Cisto dosta.:eek:
kucica ima po mojoj procjeni oko 120kg s crijepom tak da ju vjetar nece odnest, a i ipak u njoj spava gromada od psa:supz::mrgreen::mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh