• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

H

Hrvach

Guest
@Filip Hunda na vodilicu i na bicikl, za 10 min si kod nas na jezerima, 10 min da se okupa i 15 min natrag. To ti je manje od sat vremena dnevno, a jako dobar trening za peseka. Ne moraš svaki dan,al vjerujem da za vikend imaš tolko vremena. Trening nije trening ako pas ne vuče jezik po podu:mrgreen: Čitao sam na jednoj stranici da je najbolji trening za prsni koš da se psa upregne (konkretno vrijedi za polarne pasmine), znači nabaviš ormu (ham) u pet centru, sjedneš na bicikl i pustiš hunda da te vuče dok razgledaš općinu. Mogu ti poslati link ako te zanima.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Imo sam ja doma vec taj ham,ali se negdje zagubio.
Razlgedat cu općinu dok nece vidit neku macku :lol:
 
H

Hrvach

Guest
A jbg, to je rizik posla, zato ne možeš bez dobrih kočnica na biciklu nikud. Makar kad ga izmoriš kak treba neće više niti mislit na mačke nego samo na to kad će doć doma da si legne. Ovo za vuču sam čitao da se rezultati vide nakon 3 tjedna treninga po 15 min dnevno, ili nakon 4 tjedna isprekidanog treninga. Kad gledaš ima logike, pas kad vuče sva sila mu se preko orme prenaša na prsa i zadnje noge, jel s nogama "tjera naprijed",a s prsima vuče. To se najbolje vidi kod polarnih pasa kad kreću sa saonicama, svi se dignu na zadnje noge ako je veći teret jel tako lakše povuče s prsima naprijed. Na ogrlicu da te vuče nemoj niti pomišljati jel ga daviš kod svakog i najmanjeg uspona.
 
S

staffmen

Guest
moja biglica je tek početnik u lovu ali ima dobre gene pa je svestrana.krvni trag joj je najlakši,ali naći divlju svinju i podignuti je to je mao teža škola,no i to ćemo savladati.

Probaj malo u gater ju odfurat da se nauci.
Trening ce joj za to puno pomoc.
Jel kod vas nastrada puno pasa posto ima dosta mina?
Jel tornjake vodis koji put u lov? Makar da fazane dizu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Probaj malo u gater ju odfurat da se nauci.
Trening ce joj za to puno pomoc.
Jel kod vas nastrada puno pasa posto ima dosta mina?
Jel tornjake vodis koji put u lov? Makar da fazane dizu.

gater je pun tragova,starih i svježih.to zbunjuje psa.za trening oštrine i upoznavanja ok ali više ne. još nam nijedan pas nije nastradao od mina,ali kolege lovci jesu.
tornjaci nisu lovni psi pa tako nesmiju ni ići.niti bi oni htjeli loviti koliko su lijeni.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
@Filip Hunda na vodilicu i na bicikl, za 10 min si kod nas na jezerima, 10 min da se okupa i 15 min natrag. To ti je manje od sat vremena dnevno, a jako dobar trening za peseka. Ne moraš svaki dan,al vjerujem da za vikend imaš tolko vremena. Trening nije trening ako pas ne vuče jezik po podu:mrgreen: Čitao sam na jednoj stranici da je najbolji trening za prsni koš da se psa upregne (konkretno vrijedi za polarne pasmine), znači nabaviš ormu (ham) u pet centru, sjedneš na bicikl i pustiš hunda da te vuče dok razgledaš općinu. Mogu ti poslati link ako te zanima.

pogledaj šta moj tornjak radi zimi.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=AA9YRL6WU2o
[/YT]
 
H

Hrvach

Guest
Eeee pa o tome pričam. Mi smo prije imali kuju aljaškog malamuta kojoj je to bio posao svaku zimu.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidim, teret uopće ne osjeća, ali ga i malo koncentracija muči:D
 
H

Hrvach

Guest
Toma, ovi vuku plug,a ne samo kola. Moja kuja malamut je vukla 170 kila na sanjkama. Kažu da je inače za sanjke neka norma 2 puta težina psa, a za kolica 2,5-3,5. S tim da koeficijent raste ako je više pasa, samo neznam po kojem pravilu. Znači ovi imaju oko 70 kila, dvojica bi povukla na sanjkama sigurno 300kg. Malo ljudi zna,ali neke pasmine i tipovi pasa su žilaviji nego konji. Mogu duže vrijeme i po nepovoljnim vremenskim uvjetima vući velike terete. Tornjaci i šarplaninci su već imuni na sve neprilike zbog uvjeta u kojima su godinama živjeli. Bili su sa stadom na svim terenima, na kamenju, po najvećoj vručini i najžešćoj zimi, imaju jak kostur i čvrste kosti.
Evo jedne priče o tome kako su psi spasili mjesto od epidemije.
Nome- utrka s vremenom (Baltova priča): http://www.blog.hr/print/id/1623347386/balto.html
Pročitao sam ju već milion puta i svaki put sam oduševljen.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vidim, teret uopće ne osjeća, ali ga i malo koncentracija muči:D


.ebega komšijina maca.tad je bio mlad i osjetljiv na njih,danas je samo osjetljiv:mrgreen:

a čuj po utabanom snježnom putu vuče dvojicu odraslih ko od šale.
 
S

staffmen

Guest
zato jednog po nekakvim stazama ili po netaknutom snjegu dva psa moraju vuc.
 
Z

zupa100

Guest


Belgijska ovčarka, malinoa, stara 2,5 godine. Veoma pametna i privržena. Nisam je dresirao, ali ne treba joj dva puta ponoviti istu komandu. Upija kao sunđer. Obožava decu!
Pozdrav!
 
S

staffmen

Guest
jel cistokrvna?
Kakav je cuvar jel napada ako neko uđe bey dozvole u dvoriste.?
 
Z

zupa100

Guest
jel cistokrvna?
Kakav je cuvar jel napada ako neko uđe bey dozvole u dvoriste.?

Da čistokrvna je, kupljena u renomiranoj kući (ne bih da reklamiram). Učio sam je da ne napada nikog, u tome sam uspeo. Ipak, svakog prati do kuće, posle se sklanja. Laje na konje koji prođu ulicom(?), a mrzi komšijske mačke. Naše ne dira, prijateljski je nastrojena. A pomenuh već, decu obožava. Stvar vaspitanja, a to joj je i u krvi!
Uzgred, potpis Ti je strast Božja! :partyman:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Radni pas nije, a čuvar manje više :lol:

DSC01529Kopiraj.jpg


DSC00467Kopiraj.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh