• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kaj velis na kucicu?
ak se sjecas onih stupova od struje koje sam vozio...e pa dio toga sam potrosio na kucicu.
samo prepiljeni na pola i na rubovima poravnati da sjednu jedni na druge, a debljina zida je 10-11cm. Cisto dosta.:eek:
kucica ima po mojoj procjeni oko 120kg s crijepom tak da ju vjetar nece odnest, a i ipak u njoj spava gromada od psa:supz::mrgreen::mrgreen:

a kućica je nešto posebno,pravi luksuz,samo jedna sugestija ako dozvoljavaš.naprijed na ulaz zakuj mali letvicu 10x8cm i preko zime stavi slame da se pesek ljepše osjeća dok vani zima zimuje.a letvica neće dati da izbaci slamu napolje.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Evo i mojeg psa :mrgreen:
DSC00484.jpg

On je inace kucni ljubimacam ali i cuva kokosi ;)
 
H

Hrvach

Guest
Lepi ti je HUND, kaj ima papire? Kad ga gledam ispada prava mrcina prema burazovoj Polly s prošlih slika:shock: Jel voli mačke ili radi faširano meso od njih?:lol:
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
haha.hvala ;)
ma kad vidi macke poludi,od kad imam njega ni jedna nije dosla na dvoriste :mrgreen:
i nema papire
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Star je godinu i 1 mj.

dobar je.ako imaš volje i snage šetaj ga češće pri uzbrdici da pojača grudni koš.
ja odavno nisam vidio ljepšeg njem.ovčara.
 
S

staffmen

Guest
nece to puno pomoc. Taj pas se jos razvija a kakav ce mu grudni kos bit to je vise stvar genetike tu nemozes previse utjecat.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nece to puno pomoc. Taj pas se jos razvija a kakav ce mu grudni kos bit to je vise stvar genetike tu nemozes previse utjecat.

hoće.

20% je talenat i geni,a ostatak je trening,bavim se psima preko 20 godina i uspijeh mi daje za pravo da ovo tvrdim.kod pasa je kao i kod konja,presudan volumen pluća,pored urođenih osobina izgleda vanjštine itd...pas bez dobro izgrađenog grudnog koša je samo figura,nema snage,nema volje, to ti je ko kao kod novog filtera na mtk.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
dobar je.ako imaš volje i snage šetaj ga češće pri uzbrdici da pojača grudni koš.
ja odavno nisam vidio ljepšeg njem.ovčara.
Volje i snage ima,ali nema se bas vremen,zbog skole,ucenja i tog..
ali ga svaki dan istrcavam bar sat i pol,radim ovo sa uzbrdicom ali necu jos previse forsirat ipak je jos mlad ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Volje i snage ima,ali nema se bas vremen,zbog skole,ucenja i tog..
ali ga svaki dan istrcavam bar sat i pol,radim ovo sa uzbrdicom ali necu jos previse forsirat ipak je jos mlad ;)

nije mlad za to.on je sad u pravoj dobi za taj trening.no kako god ti želiš ovo su samo dobre preporuke
 
S

staffmen

Guest
a i plivanje ti je jako dobro za psa. Na bicikl, nek trci za tobom i do prvog jezera. A ako nemas pol sata za setnju tj istrcavanje ili bilo kakvo bavljenje sa psom nisi ga trebao nit nabavit.
Nemoj se uvrjedit al to cu svakom rec.
I ja idem u sk i imam obaveze al za psa vremena uvjek imam, a to rezultira odlicnim rezultatima.
Ja sam tek pocetnik al ozbiljno shvacam tu kinologiju. Dost je velik i trosak, pogotovo meni jer psa sam financiram tak da treba i dosta odricanja
Moj pas ima 7kg pa pojede cca 3kg suhe hrane mjesecno a to je nekih 150kn...al opet pruza neki gust zauzvrat :supz::gitarist:
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
nisam uvrijeden,ali sam napiso da ga svaki dan istrcavam bar sat i pol..ponekad je i duze od tog,ali svaki dan je bar sat i pol ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a i plivanje ti je jako dobro za psa. Na bicikl, nek trci za tobom i do prvog jezera. A ako nemas pol sata za setnju tj istrcavanje ili bilo kakvo bavljenje sa psom nisi ga trebao nit nabavit.
Nemoj se uvrjedit al to cu svakom rec.
I ja idem u sk i imam obaveze al za psa vremena uvjek imam, a to rezultira odlicnim rezultatima.
Ja sam tek pocetnik al ozbiljno shvacam tu kinologiju. Dost je velik i trosak, pogotovo meni jer psa sam financiram tak da treba i dosta odricanja
Moj pas ima 7kg pa pojede cca 3kg suhe hrane mjesecno a to je nekih 150kn...al opet pruza neki gust zauzvrat :supz::gitarist:

staffi ti si legenda....

tvoj cucak pojede 3 kg suhe hrane mjesečno.mojih 4 pojedu 4 kg dnevno.biglica sad dok je lov jede premium hranu jer je izložena jakim naporima u lovu brdski teren pa joj treba,dok psi od kolega na prvom pogonu islaze jezik ona još tjera ko luda,na drugo pogonu je sama jer drugi nemaju snage za dalje.
imati psa znači imati vremena za svakog barem po pola sata dnevno.a to je više nego odricanje.ali svaki minut se vrati trostruko jer te slatke kestenjaste okice su ljepše od mnogo čega
 
S

staffmen

Guest
u potpunosti se slazem.
A cuj jede Royal Canin.
Jako skupa hrana al meni nije puno kad malo jede. 100g na dan:):)
Ides u lov s tornjacima ili samo sa biglom?
Kod nas biglovi nisu tolko koristeni za krvosljednike tj ja nikog neznam da ga ima.
Najvise alpske brak jazavcare, posavske gonice, i naravno njemacke lovne i ostrodlake jazice.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja sam svog kera hranio do nekih godinu dana s royal canini pa sam preso na k9 jer nije tolko skupa hrana a vrhunska :D a sad rjetko jede i k9 jbg tesko bi bilo davati svaki dan 50 kn za psa samo hranu to znaci mjesecno oko 1500kn ... radi se o argentiskoj dogi
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
u potpunosti se slazem.
A cuj jede Royal Canin.
Jako skupa hrana al meni nije puno kad malo jede. 100g na dan:):)
Ides u lov s tornjacima ili samo sa biglom?
Kod nas biglovi nisu tolko koristeni za krvosljednike tj ja nikog neznam da ga ima.
Najvise alpske brak jazavcare, posavske gonice, i naravno njemacke lovne i ostrodlake jazice.


moja biglica je tek početnik u lovu ali ima dobre gene pa je svestrana.krvni trag joj je najlakši,ali naći divlju svinju i podignuti je to je mao teža škola,no i to ćemo savladati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh