• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Popodnevni odmor -

20140417_143633_zps36727194.jpg
[/URL][/IMG]


20140417_143621_zpsee29e87a.jpg
[/URL][/IMG]


A šta ćeš,kada zabole noge,ovako se to rješava.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
mi smo prekjucer postali bogatiji za 5 malih lijepih samojeda :)

malo se zamusala al nije kupana od ljetos :D
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
već sam prije predstavio svog prijatelja , poslije toga desila mi se jedna nesreća ,kad sam pravio šrot sa traktorskim čekičarem moj Benny je odnekud došao i njegov lijepi kitnjasti rep uhvatio je kardan i poćeo ga okretati u krug :icon_confused: ja sam bio pored čekićara i vidio sam nešto bijelo da se vrti nisam odmah u trenu znao što je to,kada sam vidio što je brzo sam povukao rućnu od kvaćila u zetoru i sve je stalo on je bio namotan po cijelom kardanu sve je bilo puno krvi ,:(sweat): brzo sam skinio majcu i stavio mu na glavu da ga smirim,ipak me je nenamjerno izgrizao po rukama to mi nije uopće bilo bitno samo da ga spasim tolika je bila vika moja i njegova bila da su svi odmah dotrčali bilo je jutro 6:30 odmah sam zvao veterinara i za 10 min je došao i dao mu sve moguće injekcije ,drugi dan isto, prvi krug oko kardana oko 25 cm repa je odmah otpalo a drugi dio oko 40cm se morao odrezati:icon_pray: prvih mjesec dana je bilo najgore preselili smo ga u kuću da ne bude u prašini davali tablete protiv bolova i antibiotike ,sirupe za probavu, sredstva za čišćenje rana, prva dva dana nije htio jesti i ništa nije htio niti probati onda sam mu za probu probao dati salamu i nju je poćeo jesti ( svaki dan 500g) Ipak je pravi izdržao je vrtnju na kardanu oko 5-6 sek. i stradao mu je samo rep :icon_confused: Sad je od toga prošlo 6 mjeseci ,Ja imam ožiljke od njegovog oćnjaka sa kojim me je pažljivo rasporio po šaci 5cm,a drugi6 rezova se ni nevidi, on ima komad repa 10 cm ,opet je razigrani psić,opet voli trćati skakati laje zavija ne boji se traktora i opet dolazi blizu strojeva, Ja sam se naućio pameti za sva vremena :icon_exclaim: Još uvijek žalim za tim on je bio dobar i miran bolesnik, Svi su mi rekli da sam glup da ga dam ubiti,da neće biti ništa od njega, Ja se nisam dao smesti potrošio sam na njega za lječenje oko 2000 kuna i još bi da je trebalo,mogo sam nabaviti drugog ali NE onaj trenutak kad sam ga oslobodio sa kardana se nikad ne zaboravlja :mad: par slika kolko sam uspio uhvatiti kad skoći za salamom
15qop52.jpg


25yu634.jpg

2vxnevs.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tako,ti si pravi čovjek - naši lubimci su čanovi obitelji i nema toga šta nećemo napraviti za njih.Ljubav životinje se nemože sa ničime usporediti - pogotovo psa.Sve što uložimo u njih oni nam na tisuću načina vrate.
Krasno ti je pseto,a vidim i sretno.
Ja se ponekad već sada bojim dana kada će život moje Nine završiti.Mislim da to neću moći podnjeti.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
prošle godine auto mi je pogazio macana i isto mu je stradao rep nakon pola godine se sasvim oporavio i čak udebljo :(blush): njegov rep sam slučajno našao u drvarnici među drvima , nije baš bio oduševljen sa njim :icon_e_confused:

rrm6g0.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tvoji su bez repova,a ja sam ga svojoj Ninici ošišala i sada je zovemo lavič.

M smo neki dan liječili macu - tristo kuna s time da su nam zaboravili naplatiti ultrazvuk za još dvijesto.Deru nas ko ******,ali često puta da ih nema,veterinara,naravno,tko zna kako bi neše životinjice završile.

edit:
Gle - nesmiješ na forumu reći idio_. hehe...
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
kod mene uvijek dosta mačića ovih 5 (ženski ) ostali bez mame sa 10 dana odhranili ih na dudu (šprica) kupili mlijeko u prahu 50 kn za tjedan dana ,hranili tri puta na dan dok su bile male i ostale su sve, imale male bilo je po 15 mačaka manje više ,žive u sjeniku i hranimo ih u štali mlijeka koliko hoće u kuću ni ne dolaze nema sa njima nikakvih problema a miševa ni u sijenu ni u silaži ,i malo po malo sad sam osto samo na dvije mačkice nadam se da će imati male:cool2:

2nvggfa.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A moje dvije su se sada trebale kotiti,i na kraju nijedna trudna - i bolje jer nemam kome dati male,a isto uvijek neki problemi - liječenje,jednu mamu pregazio auto,jedna nije imala majčinske instikte ispočetka....ali sada su opet navalile na dečke,obadvije,nedaju se iz garaže - šlampavice razvratne - tri dana jedna sa jednim macanom,druga sa drugim,a onda su ih zamjenile.Bude u ljeti veselja kada se to opet rodi.Opet budem po sajmu vukla ljude za rukav da im poklonim mčiće.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Ovo je najbolji pas koji smo imali :) Sad u 8mj ce 3 god. Zdrav,pametan i sve naj naj- da ne ureknem !!
Border Colie - HR, Ovcar - Mix !! Roditelji cistokrvni....
 

Prilozi

  • Ben.jpg
    Ben.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 104
  • Ben1.jpg
    Ben1.jpg
    79.5 KB · Pregleda: 94

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
E svasta se stvarno moze procitat na tom forumu,
cucki se znaci cuvaju pomocu eletricnog pastira.
4 psa imam pasmine Madjarski Kuvas,stim da starog muzijaka trebam maknuti al nikako da se odlucim na to.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E ovako to radi moje pseto kada u kuhinji nanjuši nešto što želi pojesti -

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vtf5ZWmIFWU[/YT]


I kada ja velim da me moja Ninica pošteno izmaltretira,onda mislim na to.Nema kod nje - nema.Ili ustanem i idem dati ili je ona u stanju ustrajati na svome dok ne ustanem i idem dati.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Trebala bi se šogoru za mjesec dana kotiti kuja pa bi trebao on imati, ako ti nije dugo za čekati.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
To ti nebi znao, ovo će mu biti prvo leglo. Kuju je kupio dok je bila štene, ako se ne varam platio je 2000 kn, kupio ju negdje kod Virovitice. Pripustio ju je isto pod čistokrvnog Šarplaninca u Koprivnici Mogu ti kuju poslikati tek za cca 2 tjedna pa ti pošaljem slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh