• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529






Evo,i tako moj muž napravio našoj ljubimici krevetič.Još samo da ga pošteno opremimo,to bude koji dan - nek ima cura posteljinu kak spada.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Grof to radi ovak :)
 

Prilozi

  • DSC_1255.jpg
    DSC_1255.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 100
  • DSC_1261.jpg
    DSC_1261.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 99

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo,i tako moj muž napravio našoj ljubimici krevetič.Još samo da ga pošteno opremimo,to bude koji dan - nek ima cura posteljinu kak spada.[/QUOTE]


a đe tu privatna sfera? :icon_mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma dok imaš malu djecu i životinje uvjek se moraš nekak snalaziti.....hehe....

Ma nemožemo je odučiti da ne spava u našoj sobi,a pošto je opasno počela pretendirati na naš krevet - ovo je bilo jedino rješenje.I upalilo je.Ma bude ona opet od proljeća spavala vani.Naučila je capom lupati po vratima i nikada ne odustaje - lupa tako dugo dok ne otvorimo.

Imam ja veći problem sa njom - ona ne voli nijednu životinju.Sa svima bi se grizla.U subotu ju je skoro ubio jedan mastif,napao ju je dok smo je vodili na čuvanje,dotrčao je iz dvorišta na cestu,a ona je odmah prihvatila napad,a nije mu dorasla - to je bilo strašno - nije ih muž mogao razdvojiti.Ruke su mu izgrižene,prsti ozljeđeni.Nikada se nebude povukla - nagoruši se čim joj koji pas priđe.Više se ne usudim niti u šetnju je voditi - ako se sretnemo sa kakvim psom - obavezno se grize.Neznam više šta sa njom napraviti - a inače je veoma mirna i draga - osjetlijva ko mimoza na povišeni ton - ovisna o nama - uvijek korak iza nas.Ljudima se svima umiljava i traži da je maze,ali nedaj bože da netko u rukama drži psiča - poludi,skače i napada ga čovjeku u rukama.Neznam kako to riješiti.


Jesi vidio imbrinog ljepotana -uzela bih ga za svoju pasicu.
 
Posljednje uređivanje:

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Johabica, žao mi je... sumnjam da sada vi to možete riješiti. Na žalost po meni je sada jedino riješenje škola, dobra škola i dreser.

Ona je zadovoljna sa svojim čoporom tj. vama i njoj ne treba nitko drugi, a ne pomaže ni to što vi znate da ako vidi drugu životinju da će ona "poluditi", i kada se nađete u takvoj situaciji, vi lučite hormone stresa, straha i čega već što ona naravno, kao pas osijeti i još nju dodatno stimulira da napadne jer misli da ste i vi ugroženi....
nažalost vrlo nezavidna situacija.
preporučila bi vam da prvo vi ostanete trezveni u takvoj situaciji, i mantrajte u glavi : ona je moj pas, a ja sam njezin gazda i vođa i imajte takav- jaki čvrsti stav, i naravno, cijelo vrijeme izdajte komandu koju zna: ne,fuj ili već kaj koristite, ali ne samo da to vičete nego da jednostavno budete jako autoritativni, prvenstveno u sebi u nutra. psi to osjećaju.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To zbilja i je problem - što joj se uvijek popušta - istjeruje svoju volju,i zbilja samo dok sam ljuta reagira povlačenjem.Ali,dok se zajapuri sa drugim psima - ništa ne pomaže - vukla sam je od jednog psa,rastavljala je,ali je onda problem što taj onda nju grize,pa joj samo odmažem - ma to je strašno kada se dva velika psa pograbe - reagira na riječ ružno u svim situacijama osim u tuči.Onda ništa ne vidi i ne čuje.

Problem je počeo jer susjedi imaju vučjaka kojega puštaju svakodnevno na ulicu,a naše je dvorište široko uz ulicu trideset šest metara.Pa onda taj pas trči uz ogradu sa vanjske strane gore - dolje,a ova moja glupača usporedno s njim sa unutarnje i naravno,laje i reži.Tak se natjeravaju po desetak minuta.Nina se sva uznemiri,i poslije samo hoda po dvorištu i zaviruje na sve strane prema susjedovom dvorištu.Mi nju ne puštamo iz dvorišta,jadino kada pobjegne,ali je istog trena dok vidimo da je nema idemo tražiti i vratiti.Preskoči ogradu - nikako je odučiti od toga.

Ali su problem i drugi psi - zapravo vlasnici - nijedan pas nebi smio na ulicu,time uznemiruju druge koji su unutar dvorišta - možda se i zato javlja agresivnost.Mi našu uvijek vodimo na vodilici kada idemo s njom kroz selo,a dvorišna vrata su nam uvijek zatvorena.Kada se izlazi autom,obavezno jedan pazi na nju da ne istrči na ulicu - a po mojoj ulici imaš pasa u slobodnoj šetnji ko na promenadi.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Johabica, potpuno te razumjem jer i ja imam sličnu situaciju. Također imam dvije velike kuje (belgijsku ovčarku i mješanku aljaškog malamuta i njemačkog ovčara ) koje su fino ograđene, a susjedovi psi su pušteni i bez nadzora i onda se oni zaletavaju na moju ogradu i reže i laju, već su mi je i na par mjesta iskidali pa mi se čini da ću uskoro i račune morati ispostavljati.
Samo što moje sva sreća reagiraju na komande.

Odučiti je možeš od preskakanja ograde samo uz puno rada sa njom. i ja sam sa preskakanjem imala problema i odučila sam ih na principu kazne i nagrade. svaki put bi ih nagradila sa nečim finim ako bi me poslušale, a ako nebi -onda bi išle u kaznu u box gdje bi neko određeno vrijeme provele same... jasno, to se ne da naučiti za jedan dan, već sa svakodnevnim radom sa njima. izašla bi iz dvorišta znajući da će preskočiti ili bar pokušati, zamnom i ispravljala njihovo ponašanje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To sa boksom i nagradom bih mogla pokušati,jer na nagradu je naučena -zna kad velim da budem joj nešto kupila kada odlazim od kuće - uvijek kad se vratim ide u vrečice njušiti - traži kobasicu.A boks muž već neko vrijeme govori da će napraviti - ali,ona bude presvisnula od žalosti kada bude u kazni.To je toliko osjetljivo,a istovremeno tvrdoglavo pseto.A moramo nešto napraviti - nikuda nemožemo otići od kuće na par sati - uvijek je moramo najprije voditi na čuvanje - preskoči i juri za nama,ili poslije ode kroz selo u drugu kuću. Dala bih ja nju na dresuru ali ne vjerujem da bude to kod nje funkcioniralo - kada nas nije bilo tri dana kod kuće otpeljali smo je mami - ona je cijele dane ležala kod vratiju ograde i dizala se na svaki zvuk auta ili traktora,iako naše vrlo dobro raspoznaje - od panike i jada je provjeravala za svaki slučaj. kad je ostavimo samo da prespava tamo,aki idemo navečer van,kada ujutri idemo po nju sva je u panici da je opet ne ostavimo - trči na ulicu i ak je ne uspijem staviti na odilicu - nema je šanse uhvatiti - juri ravno kući. To sa kaznama budemo vjerojatno morali napraviti.I boks bude lakše i jeftinije napraviti nego novu visoku ogradu - koju ja uopće ne želim jer mi se niti ne uklapa u stil dvorišta.A i bogtepitaj koliko bi koštala.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
A tko nije bio u toj situaciji, možemo mi svog psa naučiti da "priča" al onaj drugi je problem. Moja Akita ima 11 mj. i svaki dan smo u šetnji kod mene je 9 mj i još uvjek imamo borbu sa agresijom prema drugim psima (inače je to dominantna i recimo agresivna pasmina). To je svakako dugotrajan proces i ne ide preko noći. Prilikom iskazivanja agresije ja joj zapovjedim sjedi i dam neku poslasticu koju uvijek imam kod sebe milujem ju i opuštam te pričam smirenim glasom. Svojim psima sam odredio granicu nema ulaska u kuću dok im ne dozvolim, nema izlaska iz dvorišta dok im ne dozvolim (Biglica zna šmugnut ali zna onda da je nastradala :icon_fU:) bit je biti dosljedan i konstantan u svemu (mada ja to nisam uvjek)
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ali su problem i drugi psi - zapravo vlasnici - nijedan pas nebi smio na ulicu,time uznemiruju druge koji su unutar dvorišta - možda se i zato javlja agresivnost.Mi našu uvijek vodimo na vodilici kada idemo s njom kroz selo,a dvorišna vrata su nam uvijek zatvorena.Kada se izlazi autom,obavezno jedan pazi na nju da ne istrči na ulicu - a po mojoj ulici imaš pasa u slobodnoj šetnji ko na promenadi.

to je svakodnevni problem i u mom selu, jebote svi cukci koji postoje su slobodni, hodaju okolo dan i noc prljavi i blatni, napadaju ljude okolo i nikom nista. ali to je do ljudi, svi bi imali psa, svi bi samo da mogu reci da ga imaju i poigrat se s njim kad stignu.
moj pas ima povodac, ima svoj box, ima svoju slobodu i redovno se seta i obavlja svoje nuzde. i po snijegu i po kisi. stari pocinje ujutro u pola 6 prije posla, pa makar i da je tornado vani.
kad se ganjala to je 2 tjedna bilo puno dvoriste cukaca, nismo smjeli izaci van, odnose papuce, potrgaju sve po garazi, zaseru i zapisaju. kad nazoves gazdu jos ce te nagrdit. a da uhvatim pusku i potamanim to, steta je, ima i labrador i bernardinac i par ovcara i svakakvih avlijanera. ali ljudi su postali veca gamad od tih pasa i ne vode brigu za nist.
stara kad ju sta mora imati sibu ili stap uz sebe jer ju drugi cukci napadaju i skacu po njoj i psu. morat cemo pocet zvat policiju kad mi bude neki satima u dvoristu pa ce valjda biti neke kazne za nemarnost.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,moja je prije neke dvije ure vremena opet preskočila ogradu,išlo neko malo pseto,nagorušila se i iskazivala snagu, odmah sam izašla i ja i muž - ajd,uspjeli smo je odgovoriti od oštrije svađe,ali je otišla niz ulicu,tristo - četristo metara smo je ganjali.Sada je muž otišao kupiti neku pletenu žicu i na dijelu gdje je brijeg uz ogradu - tu uvijek preskače sada će povisiti za prvu silu ogradu za 60 cm.Potrošenih tristo kuna plus posao,ali do sređenja boksa bude valjda poslužilo svrsi.Ja neznam,svi se okolo ljute na moga psa kada nam pobjegne,a nikada čovjeka ne napada - tako je mila i draga, - već dvoje susjeda ne priča sa nama - a mi zaista reagiramo isti čas i vračamo je kući,a ostala pseta im zalaze i u dvorišta i nikome ništa.Dođu iz drugih ulica čak ,niti se nezna za neke čiji su.Naša većinu vremena provodi u kući - nije vani,osim dok mi radimo vani - niti dvije ure dnevno sve skupa.Već me počela iritirati ta cijela situacija.
Toliko računa o psu malo tko vodi kao mi.Ali smo došli na glas kao neodgovorni.Ljuta sam.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
20140222_085656_zps501ddee7.jpg
[/URL][/IMG]

20140221_090604_zps81316389.jpg
[/URL][/IMG]

20140219_114108_zps5ad11829.jpg
[/URL][/IMG]

Moje pasano u njoj najdražoj pozi - spava ko aga.Kolko taj pas može spavati - to je za nepovjerovati.

Evo je neki dan nakon što smo je opet ganjali do pola ulice kada je skočila preko za nekim psičem,muž povisio ogradu sa 60 cm pletene žice.To sada grozno izgleda,ali nismo imali izbora - ili to,ili na lanac ili boks,a onda bi njoj srce puklo od žalosti.A i meni. Trabalo ju je vidjeti dok je muž radio - gledala ga je stalno začuđeno - ko da oće pitati - koga vraga to radiš.Pametna je za nepovjerovati - nije se približila ograđenom dijelu,nije niti pokušala "uzeti mjeru",samo je sjela malo više na brijeg i pogledavala lijevo - desno.Skužila je odmah šta smo napravili i pomirila se da nemože preko više preskočiti.Sada smo mirni - ostavili smo je neki dan doma i otišli u Mađarsku - doma smo je i našli.Eeeee,ovo je pun pogodak.Ak joj kakva bedastoća ne padne na pamet.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Imam prijedlog za riješenje tvog problema. Nabavi neki jeftini el pastir budući da ti je ograda drvena sa unutranje strane ušarafi pri vrhu letvica one plastične izolatore vodilice. To i ja planiram na proljeće napraviti jer ode mi loza kvragu kad nemaju posla grizu i obrezuju lozu a o cvijeću više ni ne razmišljam (mislim žena ne razmišlja). To je napravio moj susjed koji ima uzgajivačnicu retrivera i njih 6-7 slobodno trči po dvorištu a samo je živa ograda čempresi. Ak te interesira poslikam pa postavim slike.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Baš o tome je i moj muž razmišljao -- ali to smo pričali onako,iz zajebancije,nismo mislili ozbiljno -a sada kada kažeš,čini mi se da ideja uopče nije loša.Poslikaj,možda se odlučimo,jer ovo,ovakva ograda dugoročno takva nemože ostati - to nikako ne izgleda,ali sada će ,čim utopli ljudi početi šetati sa psima,tu na kraju naše ulice počinju livade,a onda,da nismo ovo napravili - Bože sačuvajOna je u stanju psa čovjeku u rukama izgristi.Ne podnosi jednostavno da netko bilo koju drugu životinju pomazi osim nju.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Johabice, nemoj struju..... zavijaju i tule dva sata nakon što ih stepe struja.....

a moguć i drugi senarij :p:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rBIkxNcc-hs[/YT]
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Evo da se javim napravi sam el. ogradu za pse super sam zadovoljan podijelio sam dvorište na pola psi su cijeli dan pušteni i uživaju po cijeli dan a supruga je zadovoljna izgleda da je uspjela ove godine spasiti cvijeće. Svaka se opekla po jedanput i to je bilo dosta sad čim vide plavu špagu ne prilaze blizu, evo par slika PATROLA
 

Najnoviji postovi

Na vrh