• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Tornjak mi se stalno češe kao da ima buhe, najvjerovatnije i ima. Kupili mu neku skupu ogrlicu koju je bivši gazda preporučio i ništa. Stavljali onaj prah protiv buha i neuspješno. Prošli tjedan kupio ulje geranie, nakapali oko 5-6 kapi na šiju ali on se i dalje češe.
Jeli ima tko kakav savjet šta napraviti da prestane ?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
najbolje je da zovneš veterinara.neka napravi uzorak kože na grinje.ako su one u pitanju samo ti vet može pomoći.požuri to je opasno
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Postoji i vrlo velika vjerojatnost alergije na hranu, pogotovo ako ste mu zadnje vrijeme mjenjali hranu ili sl.
ako jeste, probajte mu tjedan dana davati neku drugu. najčešće psi i to puno češće čistokrvni od mješanaca razviju alergiju na hranu i onda se češu ko ludi, a objektivno se ne vidi razlog zašto se češe.
Najčešći alergen su žitarice u hrani.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Predzadnje sam kupio chapi a sad nekakvu u Lidlu pa bumo vidjeli. Možda mu smeta i što leži na slami od pšenice. Nije u boksu jer ga nema a gad se voli zamazati i zbrisati po noči pa ga vežem na lanac i žao mi da spava na golim daskama
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prva sumnja ,ako nema buha,su analne žlijezde.To veterinar istiskuje,i malo je neugodno psu,ali otrpi.Ako pas jede kosti,problemi sa analkama su rijeđi,jer se one uz tvrđu stolicu same čiste.Druga je,ako se češe po glavi,a pogotovo ako trese glavom i ušima - ušni šugarci - to se rješava ampulom,za moju Ninu,kombinacija najveće i male,dvijesto kuna,ali drži skoro godinu dana.Šugarci su prijenosni - ako imaš mačku,treba za šugarce tretirati i nju,jer je maca prenosnik,i od nje se pas zarazi.

Dado,moja pasica ima stare deke,staru štepdeku,pokrivače,ona nikada ne spava na golome,osim kada dođe toplo vrijeme.onda traži hladno- najviše joj paše granit u hodniku - ali kroz jesen i zimu,sve dok ne otopli voli imati nešto što joj drži toplinu.Životinjama je isto hladno ko i ljudima,trebaš na to obratiti pažnju.

Moja je sinoć bila prljava ko prase - i muž i ja smo je deset minuta prali u kupaoni.A onda smo je zamotali dok se nije osušila.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Trese glavom i češe se najviše iza ušiju. Budem zvao veterinara nek vidi šta je. Mačke nemam osim onih koje prolaze kroz dvorištem. Da moj spava u kuči i ja bi njega kupao ovak ništa od kupanja do toplijeg vremena. Možda mu i je hladno ali spava na ledu i snjegu kao na deki. Imao je na kučici pokriven ulaz da mu ne puše ali je to prvo potrgao da mu ne smeta kad pruži glavu van
 
Posljednje uređivanje:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Pazi da ti nije najprije od te jeftine hrane iz Lidla, ali za svaki slučaj ako su nametnici kupi kapi što se kapaju na leđa između plećki da pas to ne može dohvatiti evo ja koristim ove dvije vrste i zadovoljan sam do sada, ljetos mi je biglica imala takov svrab da je dlaku izgubila prije tretmna promjeni prostirku očisti nastambu i dezinficiraj je sa nečim npr Izosan ili Biokill
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
I moje spavaju na slami, tako da to sigurno nije. po meni je ili ovi šugarci- digni uho i budeš vidio kojekakve smeđo-crvenkasto-crne nakupine.
ili alergija na hranu. pred koliko si je promjenio? mojima je izbila već nakon par dana od promjene.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sto posto šugarci.Pogledaj u uhu taj talog - ko sos od crne kave - ne moraš k veterinaru,samo će ti prodati ampule i napaltiti skupllje, i pregled k tome,a svejedno ćeš sam morati ampulu staviti.Kopiš u pet šopu ampulu za šugarce prema težini psa - nemoj da te zeznu pa ti daju par komada za one s najmanjom težinom,jer ova za najveće - do 45 kg košta 120 kn otprilike,Ali,ako je pas teži,onda moraš uzet i manju dodatno,a razlika u cijeni je neznatna.Tako da za istu težinu psa par malih košta dva puta skuplje nago jedna velika.
Dlaku na vratu gore moraš dobro obrijati kako bi kaplice došle na golu kožu- to je bitno.Ali,prije ampule,dva - tri dana - odi u apoteku za ljude,kupi kapi za uha,one šumeće,i bočicu tekučine za ispiranje - ukapaj mu to u uha dva puta na dan,vani,jer će tresti glavom i sve će ti po zidovima letjeti - da se taj talog ispere i očisti.Inače ti ampula neće imati baš efekta.Ampula štiti i od uši i krpelja.Ali,moraš naglasiti da tebi treba za šugarce,jer neke na šugarce ne djeluju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Hranu sam promjenio prije 2 dana a i prije se češao. Prije če biti ovo što Johabica kaže. Budem ga preksutra pregledao jer sutra radim. Hvala vam svima.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I moja se je pocela tako češati pred godinu dvije i malo sam trazio po net-u da vidim o cemu se radi, pa sam onda otisao u vet. stanicu i tamo su mi rekli nek odem u vet. ljekarnu i kupim kapi Stronghold (proizvodac Pfizer) i nek joj to nakapam i utrljam gore po vratu. I to sam napravio i prestala se cesati, a radi preventive svakih pola godine joj utrljam takvu jednu ampulicu i do sad nije bilo problema..

Evo nase ljubimice, ima oko 9-10 kg i sad sljedece zime ce napuniti 14 godina..
I samo se mami da da ju kupa:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A moja od šezdeset pet kila se jučer nije dala u kupaonu.Nisam je mogla odvući dok je muž nije za noge odvukao - a inače se voli kupati u ribnjaku cijele godine - stoji u vodi po uru i pol vremena i lovi ribe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A moja danas opet prljava,ali samo cape - već je sav parket umrljala - ujutro budem opet pet puta brisala dok ne očistim - blesavo pseto.Ili ja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Prelijepa je. To je samojed ?
To sam ja htio nabaviti prije 2 god ali smo odustali jer smo več imali 2 psa.
Zvali veterinara i rekao nam da pregledamo ( isto kak ste i vi rekli ) ali nema ništa niti na koži na leđima niti u ušima ni iza ušiju. Jedino što mu se počela dlaka petljati iza uha pa sam mu to popravio i nakapao ga sa još 5 kapi geranie ali ovaj put više na dlaku nego na kožu i sad se ne češe. Ujedno i ljepo miriši
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
mi imamo hrvatsku ovcarku đurđu sad je u 6 toj godini kad joj je bilo 3 godine prvi put se susrela sa ovacama i odmah im je pokazala tko je gazda nesto neverojatno ima decka i tu nema trte mrte to rjese za cirka 10 min i svima kojima smo poklonili pomladak kazu da takvog psa jos nisu imali imali smo i psa HO ali je bio zaigran ko malo djete i nikako da se uozbilji pa je bio na rancu sam sa ovcama pa ih je zajebavao ali doso mu je neki vrak pa je uginuo skupa sa jednom ovcom.cudi me uvjek kad idemo na ranc sa njom uvjek si uzme sirovi krumpur i jede i voli kad je kolinje sirove papke uvjek sve pojede.nesmije niko proc ulicom a nedaj boze da ude ko nepoznat u dvoriste da ne laje ne da ne laje nego se zeli strgati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh