• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dado121

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Novo nego šta,pa el se nevidi sa slika da se sjaji i da ima plastični koš a stari nemaju plastični.
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidi se,,,,,,,,,,,,,,,,,zato i pitam..:p:p
A koje koševe imaju vijeruj mi neznam..bite rekli vi to je za u kuruzu..:p:p:supz:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Novo nego šta,pa el se nevidi sa slika da se sjaji i da ima plastični koš a stari nemaju plastični.

Ako je nova onda čestitam:gitarist:

Al bez zamere,ne izgleda kao nov,ali to je valjda kriva IMT tvornica,i opet zašto se kupio nov stroj a 2 reda samo,a koliko znam sijačicu imate 4?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Malo je boja skinuta kad se je tovario i istovarao kultivator,a boja i meni se isto čini kao da je malo izblijedila a može bit da je bio na lageru duže vrijeme.
Sijačica i kultivator je od šogora,to nije naše ali čemo se služit time,kao što se i on služi nekim našim strojevima. A sijačica je 4 reda a kultivator 2 a sad je več i problem sa mjestom da se nema gdje garažirat ai 4reda je skuplji,a sad neznam dali će biti sve parcele kultivirane to neznam.
 
B

BAGERISTA

Guest
Bitno da je na suhom,,,,,,,,a delat če i ovaj s dva reda,,,,bilo bi bolje da je više,,,ali i ovakav če odradit,,,kako triba..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Olt je skuplji,a 4reda je isto skuplja ai odmaje samim teža za nosit.Polako se je javio problem da nema gdje garažirat strojeve.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema to se zove,,,,,,,,,,,bit pedantan,,,,,,,,i stime se vidi koliko čovik cijeni svoje strojeve i sve drugo............svaka čast..:supz::supz:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma vozio sam rolobale,taman poslije kiše,jer ako se nevoze na vrijeme kući onda znaju vrane sjest na njih i probit najlon,ai ako bale usjednu onda ih nemogu napiknit sa vilicom za bale.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako probije najlon,,,,,,,,,,,,onda idu u k...c,,ili.:(
Daj mi reci kako su složene,,i dali su sve namotane,,,ili skladištiš i one koje nisu motane,,,i dali su pokrivene...
I jedno pitanje još,,,dali znaš di mogu dobit sliku,,,,iztradio bi onaj nosač za na njivu di mogu stavit balu unutra da konji ne rade štetu,,,,a da pored toga bude iznad nje krov,,,,nači da balu staviš unutra pa nek črpaju..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Složene su na onu ravnu stranu,i sve su omotane jer radimo sjenažu,sjeno se nemora omotavat. Normalo ih ostavimo na polju ili na bašći.Mi imamo još jednu kuću koju smo naslijedili od moje prabake pa tamo ostavljamo strojeve po šupama ai u dvorištu ostavljamo te bale,jer u dvorište neče ići vrane da ih probodu.

Evo ti link od vilica za bale ili nosača bala.
http://www.google.com/imgres?um=1&h...p=20&ved=1t:429,r:6,s:0,i:82&biw=1280&bih=902
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma vozio sam rolobale,taman poslije kiše,jer ako se nevoze na vrijeme kući onda znaju vrane sjest na njih i probit najlon,ai ako bale usjednu onda ih nemogu napiknit sa vilicom za bale.

Ma sve se može, bitna praksa :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Složene su na onu ravnu stranu,i sve su omotane jer radimo sjenažu,sjeno se nemora omotavat. Normalo ih ostavimo na polju ili na bašći.Mi imamo još jednu kuću koju smo naslijedili od moje prabake pa tamo ostavljamo strojeve po šupama ai u dvorištu ostavljamo te bale,jer u dvorište neče ići vrane da ih probodu.

Evo ti link od vilica za bale ili nosača bala.
http://www.google.com/imgres?um=1&h...p=20&ved=1t:429,r:6,s:0,i:82&biw=1280&bih=902


Nisi me shvatija,,,,ne za noisit bale,,,nego ono ča staviš na njivu ča ima krov iznad i staviš u njega balu pa da moru jest,,,,nači ispadne da bala stoji više od poda i da je iznad nje mali krović....a stoji na četiri noge,,,,,samo neznam kako se zove..
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ako probije najlon,,,,,,,,,,,,onda idu u k...c,,ili.:(
Daj mi reci kako su složene,,i dali su sve namotane,,,ili skladištiš i one koje nisu motane,,,i dali su pokrivene...
I jedno pitanje još,,,dali znaš di mogu dobit sliku,,,,iztradio bi onaj nosač za na njivu di mogu stavit balu unutra da konji ne rade štetu,,,,a da pored toga bude iznad nje krov,,,,nači da balu staviš unutra pa nek črpaju..

@Bagerista
http://www.gumex-eko.hr/index.php/konji-i-jahanje/ostalo
tu potrazis sliku pod -Hranilica natkrivena "Equine" model

P.S Dado, dobro si ga izribao ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
E to je to,,,,,,pa sad barem imam za vidit,,,,,,,,,,,hvala lipa....:drinkers::drinkers:
Ja sam svašta upisiva,,,ali nikako da mi izbaci...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisi me shvatija,,,,ne za noisit bale,,,nego ono ča staviš na njivu ča ima krov iznad i staviš u njega balu pa da moru jest,,,,nači ispadne da bala stoji više od poda i da je iznad nje mali krović....a stoji na četiri noge,,,,,samo neznam kako se zove..

U oprosti Bagerista,nisam te dobro shvatio,trebao sam još jednom pročitat :madmana:
Taj vrag za balu nemamo,niko to kod nas nekoristi pa neznam kako da ga napraviš
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
E to je to,,,,,,pa sad barem imam za vidit,,,,,,,,,,,hvala lipa....:drinkers::drinkers:
Ja sam svašta upisiva,,,ali nikako da mi izbaci...
ovo je doma napravljeno,nije moje..;
19735003


19758105.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Mislim napravit jednu,,,,jer bi stija da mi bale ne stoje na podu,,,i puno se bolje iskoristi,,,nego da leže i peštaju po njoj,,,mada sve pojedu,,,ali ako dođe kiša,,,onda je problem..zapeštaju,,,i nema ide u gnjoj ali i ona zamoči,,,pa je problem..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo malo da vam se pohvalim dok sam još trijezan. Postao sam danas ujko,sestra mi se porodila dobila je prelijepu kčer. :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh