• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Darijus

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ajde, snijeg je do vrata zapadao, ne znam kaj sa sobom, pa da se predstavim nakon više od godine forumovanja...da i ja ispadnem kulturan...
...e da, ko mi poželi dobrodošlicu neka se sam opali di ga boli, jer to smo sad prerasli...;)
iz nicka bi mogli pogoditi da se zovem Darijo, imam 37 let, ženu, dvoje djece...
ono kaj ja delam (tj. cijela moja familija) je tzv. petljanje po svemu, od proizvodnje prijesadnica, povrtalja u plastenicima i širom, izrade plastenika, uzgoja žitarica, lješnjaka, peradi, kuhanja ajvara, kiseljenja zelja-repe-krastavaca-paprike, šumarenja i pošumljavanja (jasen, hrast, jela-smreka)...
filozofija privređivanja mi se u zadnjih dvije-tri godine drastično promijenila, objesio sam o klin veleprodaju povrća (radimo samo direktnu prodaju na tržnici i kod kuće, po sistemu koji imam u potpisu), izbacio sam herbicide iz proizvodnje, vratio sam sve kredite i malko više vremena posvetio uštedama na vlastitom gospodarstvu...
pa tako trenutno imam 3000 kvadrata raznoraznih plastenika, oko 2,5 hektara povrtalja na otvorenom (pretežno zelje, grah, krumpir...), 1.3 hektara kilavih lješnjaka, 1-1.5 hektara žitarica (kukuruz, ječam, zob, pšenica), 1.5 hektara pod travom i lucernom, te 8 hektara šumice...
po svemu tome se drndam na vladimircu, 25 ruskih konjića to odrađuje kao od šale...imam i starog dajca d-24 iz 56.g. koji služi samo za brzu dostavu i šminkanje...i još jednog vladimirca s kojim sam već dvije-tri godine posvađan pa ga ne koristim, i još jednog dajca jednoklipca kojeg sad pomalo uređujem...
od strojeva imam sve kaj trebam za ovo gore navedeno...kaj nemam to nabavim...:weedman:
slikica imam svakojakih pa bum keljil kak mi puhne...:weedman:
...i da, malo sam trknut na svoju stranu...nekak više volim radit onak kako ja mislim da je ispravno nego prema nekakvim zakonima i propisima...

ps. ja sam antialkoholičar, tj. pijem ga da drugima ne našteti...:partyman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nema smisla da te neko pozdravlja i želi ti dobrodošlicu jedino:drinkers::drinkers::drinkers::drinkers::drinkers::drinkers::partyman::partyman::partyman::partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Nema smisla da te neko pozdravlja i želi ti dobrodošlicu jedino:drinkers::drinkers::drinkers::drinkers::drinkers::partyman::partyman::partyman:

jel nama Jaska na pol puta?...i njihova fešta dana vina...;)

Pozdrav ženi i djeci :weedman:

ženu si mi mogal pozdravljat dok je u DP-u delala, ali srećom sam je spasio odande...
sad možeš na placu probat, al pazi, cia te gleda...:twisted:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
kad sam dal flaš sa vinom,
nisi rekel da si antialkoholičar ;) :p

šala mala, da neš zameril

ali si se uveril da i antialkoholičari moreju dobre vine napraviti i te iz grožđa ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
jel nama Jaska na pol puta?...i njihova fešta dana vina...;)

Otprilike vam je na pola puta al kad se bude vec nesto pilo mogo bi i ja navratit do Jaske i meni je blizu:lol::lol::drinkers:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ciu ćemo potplatiti onim masnim čevapima s placa.....:lol:

dečki paizite cia dežura kod kućice za naplatu parkinga na ulazu u tržnicu ;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No Darijus,ja sam već pol od toga kaj si napisal znala,no,ne baš pol,ali nekaj svakako da.Samo ti plivaj i dalje uzvodno,jedan si od rijetkih koji imaju pravu percepciju načina privređivanja,a ja sam tvoj prijatelj.To bi trebalo značiti,znaš već ti kaj,jel...:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
johabica, netko te gleda...

p1050067l.jpg


a za vas druge imam i opasnijeg cucka :twisted:
al vam ga neću pokazat, nešto se mora i u rukavu sačuvat...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da nije bilo snijega ne bi se ni predstavio ;) Nego koje si herbicide izbacio i zašto takova odluka?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Da nije bilo snijega ne bi se ni predstavio ;) Nego koje si herbicide izbacio i zašto takova odluka?

prohelan-više ga ne proizvode...
frontier-malko mi je postao sumnjiv...
afalon-slabo sijem mrkvu...
ove kaj idu po kukuruzu zbog rezidua po dvije godine (lumax i co...)
ove kaj idu po krumpiru zbog djelovanja na sjeme...

imam traktorski okapač, frezu imt 504, motika kolko ti srce želi...

nakon godina primjene herbicida doslovno sam više popiiii...zdil i počel računati...
tak i tak moraš proći okopačem, tak i tak se moraju zatvoriti pukotine nakon kiše, i tak i tak niti jedan herbicid ne pokriva cijeli spektar korova...

znači, kad platiš (ako platiš) nekog da ti okapa nije to puno skuplje nego kad špricaš i opet moraš okapat...

korisim još jedino totalne, al to ide po grabama i međama...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Kako ti se drže plastenici od sniga??

svi su na broju, makar, na 4 smo odrezali najlon, i tak je bil već gotov...

p1050058x.jpg



p1050056z.jpg



p1050055d.jpg



p1050052lm.jpg



kaj sam žif, nisam tolko snijega vidil doma...:shock:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A jesi ga zaherbicidio :) Ja imam dva, Basta i Roundup Biactive. Nekad doduše primjenim i stomp ali što dalje sve slabije.
Koji je plastenik izdrživiji veronez ili ovalni? Poz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
nemam ja veroneza, to su sve samostojeći objekti...;)
dužina 30 metara, širina 4.5 metra i visina 2.2 metra...uradi sam sistem...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
ženu si mi mogal pozdravljat dok je u DP-u delala, ali srećom sam je spasio odande...
sad možeš na placu probat, al pazi, cia te gleda...:twisted:[/QUOTE]

Morat ču se predbilježit za flance :axe:
 
Na vrh