• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

David Brown

B

branko

Guest
evo primjera na koji sve nacin dileri probaju zeznuti potencijalne kupce, u ovom slucaju se radi o david brown traktorima koji su posebno bili cijenjeni na otoku (gb, irska), firmu je 1972 kupila tenneco inc. koja je bila vlasnik i j.i. case company, traktori su se pod david brown imenom proizvodili do 1983 g. tj. nakon sto je case preuzeo international harvester company ime je david brown je ugaseno. jedan njemacki diler yto traktora http://www.yto.com.cn (ako sam tocno skuzio po imenu david brown) poceo je koristiti bijelu boju i ime napisano kao d.brown , evo dvije slike posudjene s neta ( Obrisan neispravan link. ) i ebay.at

d-brownft100.jpg


db.jpg


linkovi s tekstom o tim "david brown-ima" Obrisan neispravan link. http://www.schweizerbauer.ch/htmls/artikel_15801.html


NADOPISANO

cudno mi je kako se nesto slicno nije sjetio neki od nasih dilera pa da uvozi kineze kao torpedo (mada postoji slican slucaj kod uvoza kineskih sivacih strojeva ciji modeli su oznaceni bili kao ruza bagat, slavica bagat itd. )
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: david brown

hmmm u svijetu netko nešto može proturit pod tuđim imenom da bi se probio na tržište , ali kod nas kak kažeš da ga prodaju pod torpedo bio bi pokušaj prodaje smeča jer se naši pomame za nazivom a ne za proizvodom, a ko zna možd bi bili i dobri traktori.
al nekak kinesko gospodarstvo sve više napreduje tak da napreduje i tehnologija pa če njim u budučnosti i traktori bit konkurentni :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: david brown

I ako nije vezano direktno za ovu temu, kinezi su prodavali svoje traktore kao New Holland traktore, te ih je NH tuzio, i dobrano im je izvadio iz dzepa...

Imali su istu nijansu plave boje, isti dizajn haube i kabine, samo je usis zraka bio pod haubom, za razliku od "original" kineskih traktora...

To sam primjetio i postavio pitanje na Farmphoto, i tamo su mi odgovorili o cemu je rijec...


Takodjer ovi mogu bez ikakvih sankcija koristiti poznat brand, i podvaljivati ljudima kojecega i svacega...
 
B

branko

Guest
Re: david brown

bogec kaže:
al nekak kinesko gospodarstvo sve više napreduje tak da napreduje i tehnologija pa če njim u budučnosti i traktori bit konkurentni :mrgreen:


sve to stima ali sumnjam da ce neke stvari ikad moci napraviti kak spada, jer npr. yto je inace kopija fiata i koriste identicne ili modificirane fiat motore (oni to spominju u svojim podacima kao motor koji se temelji na cnh tehnologiji). tu prvenstveno mislim na zavrsno poboljsavanje materijala (cementiranje) koji se koristi kod izrade kosuljica cilindara (piksi) ili bregaste osovine, jer znam da i dan danas svi opelovi blokovi za dizel motore se voze od russelheima do hamburga tovare na brod i voze u japan u isuzu tvornicu gdje se radi poboljsavanje cilindara (sama operacija traje jedan sat) i opet se vracaju u njemacku znaci ni oni nemaju tj. neznaju tu tehnologiju zavrsne obrade a kamoli da ce to kinezi tako brzo skuziti jedino ako njihova spijunska mreza ne napravi svoj dio posla , jer kina ima najjacu i najbolje rasirenu industrijsku spijunazu na svijetu.
 
P

paor

Guest
Re: david brown

a kamoli da ce to kinezi tako brzo skuziti

hm, na pamet mi pada koejska auto industrija

kinezi proizvode nekvalitetno i jeftino jer se to traži i očekuje od njih...znanje i tehnologija u ovom globalnom svijetu su dostupne i tranparentne brzo i jednostavno, onog trenutka kad takva roba ne bude atraktivna samim kinezima, stvari će se vrlo brzo promjeniti
 
V

vfcara

Guest
David Brown - dijelovi

Pozdrav svima,
vidio sam da već postoji tema na forumu David Brown 950, ali sam otvorio novu jer ova tema ne bi trebala imati veze sa onom.
Ovako, imam David Brown kojemu je pukao cilindar. Zanima me dal netko ima ili zna gdje bih mogao nabaviti spomenuti rezervni dio, ili možda netko zna dal odgovara cilindar od nekog drugog traktora?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: David Brown - dijelovi

Pa jel ti traktori nisu isto što i CASE :?:
 
V

vfcara

Guest
Re: David Brown - dijelovi

Stvarno ne znam. Vjerujem da tu ima ljudi koji se bolje od mene razumiju u to.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: David Brown - dijelovi

jel bi mogo koju sliku od njega stavit, taj me trakor baš zanima???
 
V

vfcara

Guest
Re: David Brown - dijelovi

Trenutno je rastavljeni. Skinuta je glava motora, jedino je blok gore. Nije mi problem staviti slike, samo ne znam jel bi to bilo to kaj želiš.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: David Brown - dijelovi

ma još više bi ga volio vidit golog :D ako ti nije problem slike stavit stavi, ako to stvara neki problem ili nešta...nemoraš
 
V

vfcara

Guest
Re: David Brown - dijelovi

Ma nije problem, samo sam mislio da možda želiš vidjet cijelog, ne "razgoličenog" :D. Bum kroz vikend napravio par slika pa ih stavim tu, samo još moram pročitati pravila postanja slika
 
A

Alen

Guest
Re: David Brown - dijelovi

vfcara kaže:
samo još moram pročitati pravila postanja slika

Pravilo je da pravila nema...... :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: David Brown - dijelovi

Malo guglaj pod strojna obrada ..
Imao sam slican problem , kontaktiraj telefonom te ljude (firme)...Oni uvjek imaju na lageru nekih košuljica pa ti pripašu od nekog motora , malo dotjeraju ako treba itd.
Uglavnom danas nije problem ni da treba napraviti odljevak + obrada ...
Nije orginal ali se vrti :scratch
Ovaj ti radi karike prema uzorku
Obrisan neispravan link.
sretno !
 
V

vfcara

Guest
Re: David Brown - dijelovi

Hvala na savjetu. Do sad je google bio prilično koristan, našao sam ovaj forum :).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: David Brown - dijelovi

I tvoja slika je dosta pomogla ,prvo sam mislio da je DB zracno hlađenje :scratch ..no bolje da nije, ovako je puno lakše
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Re: David Brown - dijelovi

Nisam siguran, ali mislim kako su DB traktori imali motore od Perkinsa.
 
V

vfcara

Guest
Re: David Brown - dijelovi

Hvala na informaciji, prokopat ću na netu
 
V

vfcara

Guest
Re: David Brown - dijelovi

Našao sam na netu predstavništvo Perkins motora u Hrvatskoj, nazvao ih, i zaključak da David nema taj motor.

Inaće, kontaktirao sam nekoliko firmi koje se bave strojnom obradom i našao, za sad, jednu koja more napraviti cilindar. Tak da, hvala svima na pomoći
 
Na vrh