• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

David Brown

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: David Brown - dijelovi

vfcara kaže:
Inaće, kontaktirao sam nekoliko firmi koje se bave strojnom obradom i našao, za sad, jednu koja more napraviti cilindar. Tak da, hvala svima na pomoći

Slobodno ti to podjeli s nama ..da te ne bi kasnije tražili po netu :lol:
 
N

ND110

Guest
Re: David Brown - dijelovi

David Brown ima svoje motore a slične pikse ima ZETOR,URSUS a servisi koji imaju strojnu obraduznaju kako se to rešava.
 

zgercko1

Novi član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
5
molim za pomoć

imam traktor david brown w950, 1967 g. hidraulik od priključaka čim upalim traktor podigne se gore bez obzira ukojem je položaju ručica, a kada ga stisnem rukom pada dole ,kad pustim ruku vraća se gore, nemože dizati priključka. isto tako kada je upaljen nemože se spustiti dole bez opterečenja iako je poluga za spuštanje u doljnjem položaju,ako neko zna u čemu je problem neka javi ili napiše broj telefona ja ću ga nazvati. unapred hvalo i pozdrav.
 
V

vfcara

Guest
imam traktor david brown w950, 1967 g. hidraulik od priključaka čim upalim traktor podigne se gore bez obzira ukojem je položaju ručica, a kada ga stisnem rukom pada dole ,kad pustim ruku vraća se gore, nemože dizati priključka. isto tako kada je upaljen nemože se spustiti dole bez opterečenja iako je poluga za spuštanje u doljnjem položaju,ako neko zna u čemu je problem neka javi ili napiše broj telefona ja ću ga nazvati. unapred hvalo i pozdrav.

Ja sam na svojem David Brown-u 950 imao isti problem, barem mi se čini da je isti :). Naime, ručica za dizanje/spuštanje hidraulike je na jednoj osovini, ilitiga vijku. Spuštanjem ručice prema dolje, tj. spuštanjem hidraulike, ručica gura jednu malu polugicu unutra. Dizanjem ručice prema gore, ilitiga dizanjem hidraulike se ta mala polugica pušta van. ono kaj je kod mene bio problem jest slijedeće: ta ručica za dizanje i spuštanje je na jednoj osovini, kao što sam ranije spomenuo. Taj spoje je oslabio, tj vijak koji drži ručicu se otpustio. Kad sam spustio ručicu dolje, sila je bila prejaka i poluga koja je trebala ostati unutra je izletjela van. Zategnuo sam vijak (zapravo mislim da je matica, a ne vijak :)) koji drži ručicu hidraulike i riješio sam problem
 
A

Alfa

Guest
Ja sam na svojem David Brown-u 950 imao isti problem, barem mi se čini da je isti :). Naime, ručica za dizanje/spuštanje hidraulike je na jednoj osovini, ilitiga vijku. Spuštanjem ručice prema dolje, tj. spuštanjem hidraulike, ručica gura jednu malu polugicu unutra. Dizanjem ručice prema gore, ilitiga dizanjem hidraulike se ta mala polugica pušta van. ono kaj je kod mene bio problem jest slijedeće: ta ručica za dizanje i spuštanje je na jednoj osovini, kao što sam ranije spomenuo. Taj spoje je oslabio, tj vijak koji drži ručicu se otpustio. Kad sam spustio ručicu dolje, sila je bila prejaka i poluga koja je trebala ostati unutra je izletjela van. Zategnuo sam vijak (zapravo mislim da je matica, a ne vijak :)) koji drži ručicu hidraulike i riješio sam problem

Pozdrav svima. I ja imam David Brown s možda sličnim problemom pa ako netko može pomoći nek se javi. Problem je slijedeći: hidraulik diže samo pod punim gasom a i u tom slučaju je dovoljno rukom pritisnuti poluge i one počnu popuštati do dole. Provjerio sam sve od ručice i polužja koje su forumaši u prošlom postu naveli i bilo je nekih nedostataka koje sam otklonio, no nikakve promjene nema. Očistio sam i usisni filter koji se nalazi ispod dekla s donje strane traktora. Sad mi ne preostaje drugo nego posumnjati u pumpu (ako netko od vas nema neko drugo rješenje) no neznam gdje se pumpa nalazi pa neznam dali da skidam dekl ispod ručica mjenjača ili negdje sa stražnje strane . Ako netko zna molim pomoć. Dosad mi je ovaj forum puno pomogao pa se nadam da će mi i ovaj problem netko znati riješiti. Pozdrav.
 
I

icko

Guest
ponuda

imam ja davida browna 850 c/s
potrebna mi je radilica
gdje je mogu naci
 
A

Alfa

Guest
imam ja davida browna 850 c/s
potrebna mi je radilica
gdje je mogu naci

Nažalost neznam, ja imam taj traktor odnedavno, star je i pomalo ga popravljam.
Prije nekog vremena riješio sam problem koji sam imao s hidraulikom pa ću dok budem imao malo više vremena, objasniti postupak koji sam napravio da bude na pomoć eventualnim drugim potrebitim članovima foruma.
Nadam se da će netko od iskusnijih članova riješiti i tvoj problem kao što su i moj koji sam imao sa pumpom goriva. Srdačan pozdrav.
 
I

icko

Guest
ponuda

ako nebudem mogao popraviti taj motor, razmisljam da cijeli traktor prodam za rezervne dijelove
prvo bih prodao polukabinu pa ako se itko odluci za to
sta bi on vrijedio da ga prodajem za rezervne dijelove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mbalog

Guest
ako nebudem mogao popraviti taj motor, razmisljam da cijeli traktor prodam za rezervne dijelove
prvo bih prodao polukabinu pa ako se itko odluci za to
sta bi on vrijedio da ga prodajem za rezervne dijelove

koji ti je tip motora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh