• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dekompresor na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad bi moj 533 tak vrtel ne bi uopče tenkiral , sve bi obavil s alnaserom .
Naravno da ima kopresije , ali dekopresor je zakon bez obzira na sve
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
darijuse vrlo moguce da je tako. ja sam mojeg kupio tako i radjen je motor i pumpa sa diznama i besprekorno radi i pali. ali jedino ako je majstor ili bosista tako ustelovao. najmanji problem je otpustiti vijak lera i ugasice se. i ova dva tri sto sam gledao su radjene pumpe a nema bosiste bas za njih dobrog ovde. moguce da su oni stelovali i ostavili tako.najverovatnije nevalja gasiti na dekompresor da nebi garez ili slicno vracao na usisnu granu i filter
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj briješ vica , dekopresor otvara usisni ventil , a u usisu je kontrolirana atmosfera
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e onda zasto nije preporucivo to samo rusi znaju. a nije ni bitno .da ti temu nekvarimo .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
a gle vica, daviš ga dekompresorom a gorivo mu dalje uredno šprica...
i onda ostane nepotrošeno gorivo ili krivo sagoreno...inžinjeri su zeznuti tipovi, nisu oni kirijaši ko mi, da teraju dok ide...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po meni je bolje ugraditi jači pokretač nego zakomplicirati sa nečime što bi možda pomoglo. Stariji imt imaju pokretače ugl od 2Kw koji su dosta tromi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koja je mejra , granica ili vrsta moora na kojima se ugrađuje dekompresor i zašto ?
Ili je razlog klimatska zona kojoj su traktor namjenjeni .
Da li su grijači izbacili dekompresor?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dekompresor su imali stari motori radi lakšeg pokretanja kurblom i teških zamašnjaka upotrebom višecilindričnih motora i pokretanja elektropokretaćom izgubili su svrhu :icon_anal:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Prvi IMT 533 šta su rađeni u Jugoslaviji su imali kurblu? jer imaju šuplji centralni klin i rupu na haubi i na vijku remenice one zube? a nemaju dekompresor...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prvi 533 su se mogli kupiti 1965 godine ni su imali kurble jer na radilici matica ni je imala zube za kurblu .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Koja je mejra , granica ili vrsta moora na kojima se ugrađuje dekompresor i zašto ?
Ili je razlog klimatska zona kojoj su traktor namjenjeni .
Da li su grijači izbacili dekompresor?

ne, rusi imaju i dekompresor i grijač.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ok ako ima maticu, a ima i rupu preko, ili je samo na haubi, jer na IMT-u je ispred matice klin centralnog bonclina, ili je on kod tebe šuplji?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Šuplji klin.... samo da mi je znati kako su ga palili na kurblu, to treba biti popaj i pojesti dve konzerve špinata prije paljenja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Hm , nije li kod vladimirca izduvni ventil taj pod kojim je dekompresor :(think):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, to ide lako kad je manje cilindara, kad ima dekompresor, a i veči zamašnjak.. Imt sve to nema.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Hm , nije li kod vladimirca izduvni ventil taj pod kojim je dekompresor :(think):

nije savo, nije...čital sad dok sam tražil jel se smije gasit na dekompresor, kaže da je na usisnom...
jedino ak neko nije krivo prevel s ruskog, na što sumnja puknuti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Nisam ni ja sada siguran ali čini mi se da je ne izduvnom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Prije par let sam uvalil kurblu za malog Ursusa Mrgi.
Siguran sam da još kurbla........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znači več par dana vrtim taj dekopresor po glavi .
Ne kažem da sam odustao , otvorila se nova -stara ideja grijača .


Ovim putem tražim anonimnog donatora predkomora u tu svrhu .
Želim vjerovati kako su predkomore odnosno kako nisu od gusa da bi mogao zavariti potrebni prihvat za grijač .
 

Najnoviji postovi

Na vrh