• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dekompresor na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bučo , dekompresor ti nije loš ..ali tko bi to stigel svaki put odšerafiti i zašerafiti natrag kad zalaufa ?
slučajno sam naletio...na jednom...drugom...forumu, pošto ne čitam pravila ne znam dali je zabranjeno linkanje ili spominjanje drugih foruma.....grijače samo zašarafe bez puno bojazni oko aerodinamike itd. čak tvrde da postoje poklopci od novijih modela koji već to imaju pripremljeno za grijače, ko neće grijače dobije čepove
lično mislim da je dekompresor zdraviji za motor; zbog podmazivanja na početku
dekpresor je zakon
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Puknuti ja sam stavio samo da vidis ovo je orginal nije nista radeno ni kemijano samo nisam imo grijaca doma da vidim jel odgovara navoj nisam mislio za dekompresor nego za ugradnju grijaca!!
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
dečki evo bio kod jedne bake ispustit vodu iz traktora i stavit akumulator na punjač, temperatura je 7 stupnjeva - 533 kresno sa 65ah akumulatorom na zub prosto nisam mogo vjerovat
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Zašto huskvarns ugrađuje dekompresor a recimo štil ne?
Ugrađen je na starije traktore koji su imali mogučnost paljenja na kurblu.

Kaj misliš da motori koji pale na zub,da to nije dobro zbog tlaka ulja na početku?

Imaju i neki STIHL-ovi dekompresor....
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Imaju neke novije stihlovke dekompresore. Imam na stolu ms310 i ima ga. Samo su ti preslabi za traktor, ak ste to dečki mislili jer ga vraća pritisak i čim bi počel sabijati bi ga iskopčalo jer je prejaka kompresija.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ventil se izregulira sa površinom i oprugom, tak da kompresijha ne utjeće, al se slažem da taj sistem i nema nekog smisla.
A moje mišljenje o dekompresorima na tim malim strojevima sam več iznjeo, ne vidim korist na motorima slabijima od cca 70ccm:(doh):
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
......
dekpresor je zakon
naravno da je zakon, da nije zakon nebi ga vinkovići imali :icon_pai:

......ne vidim korist na motorima slabijima od cca 70ccm:(doh):
možda za slabiće koji nisu sposobni da upale motorku a hoće da režu :icon_weed:

ipak meni se najviše sviđaju mehanizmi koji se sami vraćaju nakon određenog broja obrtaja motora, pogodni su za ručni start npr.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Il motorka ne valja, ak je treba toliko hrzat, ili si preslab da bi radio s njom.....u svakom slučaju, treba bježati od nje:drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
idu grijači naprijed .
Pa sad neš kontam kako bi bilo da preko ljeta umjesto grijača uvrnem čepove da ne narušim geomtriju komore ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:icon_fU:LJepše bi izgledalo i ne bi zalijeval i crnil grijače po ljeti (duže bi trajali) !!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nebi bilo lose da se tako uradi. ipak oblik komore utice na pravilan rad samog motora [vrtlozenje vazduha] i time pravilno sagorevanje
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
dečki evo bio kod jedne bake ispustit vodu iz traktora i stavit akumulator na punjač, temperatura je 7 stupnjeva - 533 kresno sa 65ah akumulatorom na zub prosto nisam mogo vjerovat

bio nasut vodu (kišnicu) i stavit akumulator na taj traktor.

baba bi ga prodala, kao 2000€, al đaba ga bilo jer izgleda da socijalna služba ima šapu na traktoru. već bio neki lik da ga kupi iskeširo babi, ošli prevest kad ono mauna, baba vratila pare i nikom ništ.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Sad mu više netreba, zatoplilo je :(giggle):
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Imao sam takav poklopac ventil dekla sa dekompresorom, aluminijski , ugradio ga na 533. Skinuo ga sa starog valjka. Nije me se dojmio u radu, kako sam zamišljao jer kad se motor zaletio u prazno i spustio ručicu dekompresora brzo bi izgubio na brzini vrtnje motora .
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
http://tractors.wikia.com/wiki/Perkins - "the P3 was introduced in the early 1950s and was a popular option to convert Ferguson TE20 to diesel from petrol."

http://www.annatefka.com/perkins/perkins_onder1.htm - "In fact, one P3 prototype was built in 1939, and fitted in a London Taxi, but it was to be 1951/2 before the engine was developed."

rakovica IM-033/T je ustvari licenca perkins P3
veći brat perkins P6 se proizvodio od 1937, pred WW2 onda šta dalje da pričamo :smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh