• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dekompresor na IMT 533

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
eksplozije su nepoželjne u sus motorima......mislio si na početak izgaranja?

a šta je problem oko dekompresora? sklepat mehanizam ili???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Mali ursuz ima dekompresor koji je riješen u ventil dekli , može li nešto na taj način ?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
141120131154.jpg


ovako otprilike, ili napraviš nosače između klackalica ili kupiš/napraviš ovakve
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel klackalica gdje nasjeda ovaj vijak posebno pripremljena ili je kao i ova zadnja desno ?
Koja je to pila da ima tako raspored usis/ispuh ?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
sve su iste, zaravnate s gornje strane, nema tu nekog udaranja da bi se nešto potrošilo, obična klackalica malo zaravnata za pritiskivač i to je to
ovo je od donfeng, svaki cilindar ima svoj usis/izduv
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ima kakvi drugačiji oslonac šipke podizača da se ne smakne kad je dekonpresor u stanju uključeno
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ne ugura to ventil toliko, već sam govorio o tome, ne mogu sad tačno reć neku mjeru ali je riječ o malom pomaku da zaobljenja na šipkama to podnesu da ne ispadne
mogu izmjerit tačno koliko pritiska kad ovoga kineza složimo
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na slici je motor kao na IMT-u 555.Tacnije isti ko na 533 samo je za jedan klip duzi.U ovom slucaju je ugrađen na agregat tvornicki.Na slici se vidi dekompresor koji je tvornicki ugrađen na poklopac ventila.


Uploaded with ImageShack.us
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ako radi ko ovaj...:icon_fU:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PTjDK-wdy9Y[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ne ugura to ventil toliko, već sam govorio o tome, ne mogu sad tačno reć neku mjeru ali je riječ o malom pomaku da zaobljenja na šipkama to podnesu da ne ispadne
mogu izmjerit tačno koliko pritiska kad ovoga kineza složimo

Kod vladimirca sam siguran da otvaranje ventila pod dekompresorom nije veće od 2mm jer toliki je otprilike ekscentar koji otvara podizač

Ako se dobro sjećam u priručniku za ursuza 335 pie podatak koliko se podiže ventil pri dekompresoru
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko da potisne ventil je pitanje od motora do motora jer se mora odmeriti koliko je ventil udaljen od klipa kad je u gmt. i 1mm je dovoljan da je otvoren sasvim dovoljno da kompresija fakticki nestane ili veci deo nje..
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
izmjeren pomak ventila, 1.5 mm, osim toga čisto sumnjam da postoji motor gdje su ventili ravni s glavom i "bliskim" čelom klipa i glavom, ili su ventili upušteni ili klip ne dolazi tako blizu glave......zbog izbacivanja zaostalih gasova
uostalom nije neki problem izmjerit koliko prostora ima za stiskanje, klip u GMT i mjeri......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Evo ja sam malo prije štelovao ventile na mom vlatku i garantujem da ventil ne ide ni cijeli milimetar pod dekompresorom (nisam mjerio)
Ako je milimetar dovoljan za klip 105 i hod 120 onda bilo koliko otvaranje je dovoljno za 533 (moje laičko mišljenje)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma da izgubi i upola kompresiju alnaser tad okrece ko lud. malo nagori ventil pa izgubi pola kompresije a kamo li otvoren malo
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
slučajno sam naletio...na jednom...drugom...forumu, pošto ne čitam pravila ne znam dali je zabranjeno linkanje ili spominjanje drugih foruma.....grijače samo zašarafe bez puno bojazni oko aerodinamike itd. čak tvrde da postoje poklopci od novijih modela koji već to imaju pripremljeno za grijače, ko neće grijače dobije čepove :D:
lično mislim da je dekompresor zdraviji za motor; zbog podmazivanja na početku
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zašto huskvarns ugrađuje dekompresor a recimo štil ne?
Ugrađen je na starije traktore koji su imali mogučnost paljenja na kurblu.

Kaj misliš da motori koji pale na zub,da to nije dobro zbog tlaka ulja na početku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh