• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dekompresor na IMT 533

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam dal taj M10 nije od tdi motora onaj brzi.cini mi se da je tanji od ovih starih.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@puknuti bas me briga kaj mu se desilo bitno da je on meni bolje palio i to mi je bila najbolja varijanta i najjeftinija!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pa sam nisam siguran , munaciar me upozorio na taj problem . Ne znam ništa dok ne vidim predkomore

Jel može netko potvrditi navoj na golfovim grijačima .
Po mom mjerenju M12 x 1.25?
E moj Puknuti, kad tebe nekaj svrbi ........

Imam for komore, a grijače ti nedam jer ide zima, a ni nemam ih dovoljno.
Navoj je 12x1,25
Slika govori ........., a ti rasparaj jastuk

 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uz svu ovu zabavu sa grijacima najbolje je rjesenje uloziti na PVP i dizne.Ako pravi majstor odradi taj dio posla i uz iole dobar alanser i akumulator 533 pali ko mina.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......golfov je kraci i brze zagreva dok opelov je malo duzi i sporiji. golf 10sek opel 20sek dok se usija skroz.ako ti sta taj podatak znaci a mislim da hoce
golfov jeste kraći ali postoje "brzi/spori" i jedni i drugi, ako ti sta taj podatak znači........naravno postoje i njima pripadajući releji takođe "brzi/spori"

E super , sad još samo na ebaju naručim kineski ureznik .
ne možeš naći odgovarajuće matice? (ma može yebeš maticu) možda bi bolje odgovaralo zbog dubine ulaska grijača, da je u komori samo najtanji dio garavog......po mogućnosti nađeš neki koji nije zagaravio :(mm):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i matica je opcija , evo je immam ispred sebe zato nisam bil siguran jel sam dobro izmjeril uspon navoja .
Samo brijem da je i matica nisko .
Ideja je navariti dio runta na komoru i u tome napraviti dosjed za grijač.

Još uvjek sanjam dekompresor..jel bi mogao 533 raditi bez poklopca ventila kao stari aran?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
E super , sad još samo na ebaju naručim kineski ureznik .

Trebaš i ureznike?
Našle bi se i visoke matice, moral bi kopati, ali onda ti netreba ureznika. Eventualno za počistiti navoj poslije varenja.

A da ti njemu na poklopce forkomora instaliraš dekompresor?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neće li se narušiti oblik vihorne komore ubacivanjem stranog tijela (grijača) u predkomoru ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Hoče, zato sam več par puta napisal da se to meni ne sviđa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad malo čitam ovu raspravu o dekompresoru pitam se zakaj njemac nije stavljal dekompresore na svoje motore s predkomorom u autima,recimo golf 1 ili golf2?
Ili dal je koji proizvođač opče ugrađival dekompresor u motore za aute?

Opet zašto su ugrađivani u neke traktote i motorke???
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Po meni dekompresor ima smisla na motorima koji imaju zamašnu masu i manji broj cilindara. A golfov motor ništa od toga nema. A vjerojatno ima i nešto u komforu, a i da "tele" može upaliti motor:icon_rolleyes:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
pa imam ja dekompresor i na motornoj pili, husqarna 371xp...a zakaj su ga metnuli tu?
...vjerojatno da me ne opali lanac od pile po glavi kad cuknem ko sivonja...a lijen sam se sagnut i upalit je na zemlji...:(grin):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E @darijuse,darijuse pa nemaš ga na motorki zbog lanca,zna se kak se pali i ako se toga držiš nebu te opalil,daj si još jednom razmisli zbog čega su ga deli
na tvoju pilu.:(mm):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A da ti njemu na poklopce forkomora instaliraš dekompresor?
O tome sam razmišljal na nivou zajebancije , pada mi na pamet samo dekopresor o motorke , a to ne podnaša protok .
Jel postoje kakvi sklopovi a da nisu "kugel" slavine .

Neće li se narušiti oblik vihorne komore ubacivanjem stranog tijela (grijača) u predkomoru ?

Krivo razmišljaš savo .
Zašto ti njima vjeruješ da su oni baš napravili najbolji oblik komore ?
Možda s grijačem poboljšam performanse i izgaranje .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti konačno kaj će 533 dekompresor kad ih večina ionako dio kompresije pušta u karter ????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma nemoj tak željko , da imam dekompesor koristio bi ga a svim motorima ...
Pokrene cirkulaciju ulja , okrenu ležajevi a to sve nez opterečenja ..nemojte tvrditi da to more štetiti motoru .
Zašto T 55 ima električnu pumpu za ulje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Krivo razmišljaš savo .
Zašto ti njima vjeruješ da su oni baš napravili najbolji oblik komore ?
Možda s grijačem poboljšam performanse i izgaranje .

Nemam neko istaknuto znanje (čitaj skoro nikakvo) o pretkomorašima ali koliko sam čitao da ta vihorna komora ima neki efekat u kretanju eksplozije , e sad k'o i svaki laik mislim da bilo koje strano tijelu bi narušilo aerodinamiku
 

Najnoviji postovi

Na vrh