• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz 7207C

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Za sad samo ova slika.
Uglavnom dovezli smo se doma[emoji3] DSC_0244.jpg

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Da mi je bil bliže, ko zna...

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Sretno ti bilo.
Sad odmah ulij motorno ulje u getribe na Unijima, da možeš koristiti iste priključke na vanjskoj hidraulici.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Motorno ulje i je u Uniju oduvijek.
Jedino sam zaboravio pitat koje ulje je sad u Dajcu.
Stavljena su sva nova ulja al ne znam koja.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
U getribi bi trebal biti Hipenol 80-90, u hidraulici motorno (odvojeno je ulje hidraulike od getribe, spremnik ulja je kućište hidraulike). Pogledaj možda još ima dodatni spremnik ulja hidraulike.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Čuo se malo prije sa bivšim gazdom, u getribi i prednjoj vuči je hipenol 90 a u motoru i hidraulici Ina millenium 10-40.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Čestitke na kupovini i neka te služi.Ima jedan u mom kraju i čovjek non stop radi s njim,tako da vjerujem da nisi pogriješio u odabiru;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ak dobro vidim, otraga su još dosta mesnate Taurus radijalne gume, naprijed ZF most s planetarnim reduktorima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Čestitke Mane na kupovini.

Taj traktor se vrtel po oglasu za cca 10 soma eura, nadam se da ga nisi tolko platil. Kak se bu pokazal buš videl kad ga upregneš. Motori su im prakticki ne uništivi, a ostalo ovisi o ovome kaj ga je prije tebe koristil.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Da, gume su Taurus zadnje. Jedna je bila vulkanizirana sa unutarnje strane i stavljena je podloga iznutra. To je kolko sam saznao rađeno pred cca 5 god. i funkcionira do dana današnjeg. Vidjet ću šta ću sa njom. Kad bi našao jednu polovnu a dobru, rado bi to zamjenio. Malo mi je glupo uzimat obje nove kad su još kaj se tiče ripne na 80%.

Da, cijena je bila i viša od 10000€ svojevremeno na oglasu.
Po satu koji radi, taj traktor ima 8000 rs.
Sa par strana sam čuo o tom traktoru samo dobre stvari, isto tako i o bivšim vlasnicima koji su ga koristili.
Osim te gume moram malo kočnice pregledat, desna slabo hvata i to je to.
Sve ostalo je onako kako treba biti.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dva razlicita svijeta...

i da, desni ti ne blokira, levi da,
al opet bolje i tak nego da koci ko moj [emoji23]
d3072c609afa803afe6b648f7e6030ce.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Budem se danas zavukao pod traktor da vidim kakve su pakne. Ak su poderane naručit odmah druge ili ak se da samo ih poštelat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Znači situacija na desnoj kočnici je ovakva, gumice na cilindru puštaju ulje i naravno da su zamastile pakne od nožne kočnice, ručna je suha i hvata dobro.
Ja sam to danas odmastio kolko se dalo i oprao tromblu i složio natrag jer izgleda da u okolici nitko nema te gumice pa ću morat naručit drugi tjedan.
E sad, dal da stavim i nove pakne zbog te masnoće jer su ove ko nove? Našpricao sam ih par puta sa onim sprejom za odmašćivanje i malo pobrusio brusnim papirom i to izgleda sasvim ok.
57e314ede34c1437a9cb7c7101dc18e7.jpg
34e9c841a09dba6854ea11bda950e351.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Ako se obloga jako napila uljem nakon par poštenih zagrijavanja iz obloge bu izašla masnoča i opet nebu kočilo kak treba.
Možda da ih probaš skuhati u par voda ili ih napacati ivasolom i oprati vrelom vodom pa kak im bog da. Stvarno su na oko još u super stanju. Nadam se da nisu tvrde, a ako i jesu tu vrela voda more samo pomoči.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Probat ću sad kroz par dana malo zagrijati kočnice pa kad dođu gumice vidjet ću kakvo je stanje.
Nek stoje u ivasolu dan dva pa onda ih malo prokuhat u vodi.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Koje su ti dimenzije zadnjih guma?Što se tiče gumica,nadam se da nebudeš morao ići u susjedne zemlje po njih.Moj kolega nije za svog 8006 uopće mogao naći niti naručiti kod nas
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
16.9-34 su zadnje gume.
Budem vidio u utorak kakva je situacija sa tim gumicama kod nas, danas ih nisam uspio sve kontaktirat. Jedan u Jastrebarskom mi je rekao da ga zovnem drugi tjedan i da će naručit.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Gumice sam pronašao kod PSC Ferenčak, drugi tjedan bi trebale doć.
Izgleda da sam kupio prilično rijedak traktor kod nas, pogotovo za moj kraj. 95% ih nema pojma kakav je to traktor i kako izgleda.

Nego, jesu njemu sinhronizirane brzine, mislim na ove spore, brze, radne?
Za ove četri znam da jesu.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh