• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr M2680

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Kako sam laik,ostane mi samo da vas zamolim.
Rodjak mi je isti kupio,ali nikad nije bio u posjedu takvoga,nego Zmaja 133 koji odradio svoje .....malo sam citao ali opet,mnogo nepoznanica,koje motorno(ili barem koliko litara)ulje,skica gdje se mazalice nalaze,ili knjiga za rukovanje u PDF formatu i sl.

Hitno mu treba cetvoro-renda kukuruzna adaptacija,ima nesto skinut soje i sto prije bi u kukuruz,u nove radne pobjede :? :shock: ,dali tko prodaje i koliko novaca?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Teško ćeš naći adaptaciju za taj model, jer korpa ima kraći luk nego uobičajeni modeli M 1322, 35.80.
Možda da nađeš nekog tko ima takav kombajn i da kopiraš njegovu korpu, tj. daš izrađivati kod nekog boljeg strojobravara.
 
V

vranac

Guest
Luk korpe se napravi prema luku zitne korpe,ako jos trebas dam ti broj gdje mozes korpu nabaviti i majstora koji ti je moze pripasati.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
zanima me kombajn DF 26.85 . koje su mu mane,nedostaci,prednosti??? i dali je preporučljiv?


recimo da je njegovo stanje sljedeće:140ks motor, lošije prve gume,81.g.,općenito stanje sasvim dobro-nije trul... ,samo sa žitnom adaptacijom 3.60-nije vjerojatno bil u kukuruzu,nažalost sjećka skinuta i nema kolica za heder
kolko kao takav može vrijediti???


eto molim za pomoć oko ovoga, DFtorpedo i ostali kombajneri javite se i napišite svoje mišljenje.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
markach kaže:
zanima me kombajn DF 26.85 . koje su mu mane,nedostaci,prednosti??? i dali je preporučljiv?


recimo da je njegovo stanje sljedeće:140ks motor, lošije prve gume,81.g.,općenito stanje sasvim dobro-nije trul... ,samo sa žitnom adaptacijom 3.60-nije vjerojatno bil u kukuruzu,nažalost sjećka skinuta i nema kolica za heder
kolko kao takav može vrijediti???


eto molim za pomoć oko ovoga, DFtorpedo i ostali kombajneri javite se i napišite svoje mišljenje.
Kombajn je dobar, i bez nekih zamjerki, ma da je tih kombajna manje nego recimo 1322, koji se istovremeno proizvodio.
Sistem pogona vršilice je sasvim drugačiji nego uobičajeni modeli DF, ali to ne znači da je loš. Cijene neznam kako se kreću takvim kombajnima, znam samo da hidromat ima puno veću cjenu i lakše se prodaje. Kombajn koji nije bio u kukuruzu je puno bolji i sačuvaniji, ali opet treba ga pregledati jer ipak je 30-ak sezona (godina) iza njega. @markach bilo bi dobro kad bi stavio koju sliku od tog kombajna ;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
taj koji sam spomenul prije tri dana je prodan za 10,5t eura (malo "predugo"sam se lomio uzeti ili ne) ,ostaje mi jos jedan isti koji je u kompletu(adaptacija kukuruz....) s tim sam čak i probal raditi pošto je tu malo dalje od mene,njemu je cijena 19t eura(ok stanje) i jos ima jedan koji smo pogledali danas (kod R.D.)a to je M1322H kojemu je cijena 19t ,u vrlo dobrom je stanju.....na njemu se dovršava servis(remenje,gje koji ležaj ....te ima 2600rh
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
kupili smo ovaj kombajn .......isti kao 2685 osim da je H, meni prvi kombajn



heder dopremili prije koji dan.........4.20m
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
markach s tim kombajnom nečeš pogriješiti. kolega ga je imao i s njim je derao 5 reda kukuruza s oros adpterom i rotofrezama za kukuruz i 4.20 samo je njegov bio crveni. i kaže da je jako izdržljiv kombajn i da nema strahova da češ ga polomiti. još zaboravih rečida je imao sječku također. ja sam ga vidio u radu i samo dere i ide strašno mi se dopao kombajn.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
kombajn jos OK izgleda jer je ofarban ,a vidjet ćemo u sezoni kak bude išel treba ga dobro pregledat jos zamjenit sve kaj treba....nadam se da me neće iznevjerit
kombajn je "81.g tak da je za njim puno sezona
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Čestitke na kupnji,
Svakako pregledaj kombajn, jer kako kažeš puno sezona je iza njega. Na takvim starijim kombajnima oče bit problem ležajevi na slamotresima. Inače jako teško ih je promjeniti na DF, pogotovo u sezoni, a kombajner u radu ne osjeti dok popadaju kuglice i i zbog velikog lupanja pupucaju slamotresi i naprave dar-mar.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ljep stroj 8) :D
Jel kupljen kod nas ili negdje vani??
Kolika je bila cijena?

Neka te dobro služi... :p
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
hvala ljudi / ma neka bar ispočetka ide kak treba ......da mi slučajno ne "prdne" odmah na prvom ječmu
kombajn treba pripremit za sezonu kak treba a tu će mi uskočit ljudi koji imaju DF u malom prstu i pokazat neke cake i reći sve kaj treba mijenjat....... a i tu na forumu vjerujem da mi se može pomoć ako negdje zapne :D

@vedran
na kombajnu su bili promjenjeni svi ležaji na kombajnu kad su ga išli farbat(i iznutra),slamotresi OK izgledaju nebi trebalo biti problema , znam slučaj sa ĐĐ1620 ali sva sreća kaj je bio sa strane na (prvom od iza)slamotresu


kombajn je kupljen kod nas .......s obzirom na stanje u poljoprivredi(a nama jos Jaksinić nije isplatio ni zrno pšenice)
išli smo na jeftiniji kombajn(nije možda skupo) k tome to mi je prvi kombajn...tak da za naše potrebe više nego dobar+usluge??? ako bude trebalo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Zlatko123 kaže:
Kolega cestitam na kupnji...e el znas mozda kolko je konja motor????

118kw-160ks
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
...2685 i 2780 nisu hidromat a i oni imaju 160ks,tak da ovaj mora imat isto (min.)160 jer kolko znam malo je više opterećen
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Ma znam al nekak mi se cini mali kombaj za tak puno konja ili me mozda slika vara....e el znas mozda kolki ima bubanj kolku širinu...???
 
Na vrh