• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-fahr Top liner

  • Temu pokrenuo zrine892
  • Datum prvog posta

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)
To je moj otac vozio, trebaš mene vidjeti dok ja vozim. ;)
 
Z

zrine892

Guest
DF&Torpedo kaže:
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)
To je moj otac vozio, trebaš mene vidjeti dok ja vozim. ;)


bolje onda mir :) i ovo je prebrzo...meni suze krenu kada me neko obilazi... :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)

ma toliko zmaj ni po cesti neide :shock: :blackeye
 
Z

zrine892

Guest
TX75 kaže:
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)

ma toliko zmaj ni po cesti neide :shock: :blackeye
:lol: :lol: :lol:
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
TX75 kaže:
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)

ma toliko zmaj ni po cesti neide :shock: :blackeye
To si u pravu! :evil: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)


Tvoj problem je sto u kukuruzu 4 reda teras u 1. brzini...

Ako nisi probao, trebao si pa da vidis da ide i tako...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
zrine892 kaže:
:shock: :shock: :shock:

uhhh...pa ti napravis dva kruga dok se ja zmajem okrenem samo na uzvratini :)


Tvoj problem je sto u kukuruzu 4 reda teras u 1. brzini...

Ako nisi probao, trebao si pa da vidis da ide i tako...
Zmaj neide puno brže ni po cesti koliko ja idem u radu, jednom sam se vozio kombajnom iza zmaja 142, poludio sam :twisted: , izmjerio sam 10 km/h.
 
B

Bobo

Guest
Sta je JE... ZMAJ je sporiji od ostalih... Meni 132 na satu pokazuje 15km/h na cesti. Iber gas, full varijator...

Meni to nije sporo, posto nemam ni velike table, ni puno zamlje pa imam vremena i zivaca za zmaja.


Samo sam se osvrnuo na ono sto je zrine napisao, da je zmaj u kukuruzu jako jako spor, sto bas i nije istina. ZMAJ 142 s 4 rednim adapterom kroz njivu ide u 2. brzini skoro pun varijator. Zrine svog tera 1. to bi bilo OK da ima 6- redni adapter, no s 4 reda je druga stvar
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
moj claas ide po cesti isto ko i zmaj ;)
al to me previše ne brine pošto imam sve parcele blizu,a i idem polakše po poljskome pa je manja vjerovatnost da neš izgubim :mrgreen: :mrgreen: al po zemlji ide skoro duplo brže od zmaja ;)
 
B

Bobo

Guest
A moram se osvrnuti na DF-ov komentar kad je iza zmaja poludio jer je sporo isao... Puno ljudi ne vozi kombajn na max gasu po cesti, vec na pola i pun varijator. Moj kolega kad je imao 142, ga je vozio u 2. jer ak je u 3. isao nije mogao stat na vrijeme, kocnice je pokido bio ;)

142 na cesti, kad je na max gasu i punom varijatoru u 3. ide brzo skoro ko moj imt 539... jednom sam isao iza 142-ke i jedva sam ga sustigao, a moj 539 se vrti na otprilike 2800 okretaja...

Meni toliko nije bitna brzina na cesti, nego kvaliteta rada u njivi. DF ima i jedno i drugo, a to mu moze biti samo plus, kao i svim ostalim kombajnima danasnjice. meni se nikud ne zuri, pa mi je i zmaj dovoljno brz, jer su mi sve njive blizu kuce.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
.....dali neko zna koj je razlika između deutz fahra top linera i deutz fahra star linera.....
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Razlika je gotovo u svemu, starliner je nježan u odnosu na Toplinera...

Topliner ima jače ležajeve po svemu, deblje osovine, duža sita i slamotrese, veći bunker, jači motor, getribu itd...

Starliner je nekadašnji M 35.78 (ili 1322), samo ima cijev koja kipa u svim položajima...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ovaj starliner sa slike je moj, slika je iz oglasa, ali ga ne želim više prodati, predomislio sam se.
Cijev može kipati u bilo kojem položaju ali ne i kod mene jer je preduga, mora biti skroz otvorena da se drži i na sajli.
 
Z

zrine892

Guest
robi kaže:
Ovaj starliner sa slike je moj, slika je iz oglasa, ali ga ne želim više prodati, predomislio sam se.
Cijev može kipati u bilo kojem položaju ali ne i kod mene jer je preduga, mora biti skroz otvorena da se drži i na sajli.

a i zato mi je nekako poznat taj kombajn...znam da si ga uslikao tu njegdje na forumu a neznam di je :scratch ...zasto si ga htio prodati?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
TX75 kaže:
kako im se krecu cijene na tržištu?
Cijene su im od 40000€ na dalje, uglavnom skuplji je od Toplinera, moje mišljenje bolje je uzet Toplinera.
 
E

explorer

Guest
Evo imam jedno jednostavno pitanje pa molim vlasnike fahrova da mi odgovore!

kako riješavate to šta fahr nema povrat na bubanj? jel to stvara nekakve probleme?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Nikakve probleme mi to ne stvara, baš ćisto bere, a htio sam ga prodati jer sam gore u njemaćkoj našel malo
noviji i s malo manje radnih sati, ali je kombajn brzo prodan.
A i moj je stvarno još super pa nek ostane.
 
Na vrh