• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam to,a to što sam rekao da cu motori 4cil to nagađam i poprilično sam siguran pošto njegov predhodnik je imao motore od 4cil i samo jedan motor sa 6cil.
Jer ako Agrotroni serije 6 imaju motore od 4cil od 150 i 160ks onda vjerujem da će i ovi motori od 120ks biti sa 4cil
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ti traktori bez utega su kaj neki bogci...ako on ima 4 i pol tone pa to poleti po cesti dok ga natiraš pun gas..ak mu u prospektu piše da ide 50 onda znaš da ide sigurno i nekaj prek a u praksi je sigurno još nekaj više...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
ti traktori bez utega su kaj neki bogci...ako on ima 4 i pol tone pa to poleti po cesti dok ga natiraš pun gas..ak mu u prospektu piše da ide 50 onda znaš da ide sigurno i nekaj prek a u praksi je sigurno još nekaj više...

agrofarm 100,prijatelj ga vagao ima 4t
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mozda oni johani stariji 3350 il koja je oznaka vec...a koji novi traktor to ima sto si ti rekao?same? tesko ;)

Novi ni jedan, pa ni Same, on ima koju kilu manje od 4t bez utega.
Kak veliš, to su stari JD, MF, FIAT, IHC i ostala stara garda!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
100 ks ako nema 6 cilindara i 6 tona, to je onda drek!

potpisujem, što dalje to traktori postaju žabci, 120ks i 4T, pa to je ništa, treba da ima bar 5.5T, još kud si lagani tud su kratki. opet nije to kompaktan traktor od 80-90ks koji treba biti okretan i lagan, to je traktor koji treba orati sa 3.braznim prevrtačem, sijati sa rotodrljačom i sjetevenom kobminacijom od 3 metra, a on to ništa ne može bez 1T utega napred, jer će ga dizati za zadnji i gajba za vozit svinje na plac.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
potpisujem, što dalje to traktori postaju žabci, 120ks i 4T, pa to je ništa, treba da ima bar 5.5T, još kud si lagani tud su kratki. opet nije to kompaktan traktor od 80-90ks koji treba biti okretan i lagan, to je traktor koji treba orati sa 3.braznim prevrtačem, sijati sa rotodrljačom i sjetevenom kobminacijom od 3 metra, a on to ništa ne može bez 1T utega napred, jer će ga dizati za zadnji i gajba za vozit svinje na plac.


slazem se s tvojim prvim djelom teksta,ali to da treba 1t utega...neznam,orem s 3 brazde i bez utega ide...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
100 ks ako nema 6 cilindara i 6 tona, to je onda drek!

100ks sa 6t tezine je krepana kobila :icon_hang:
od svih onih marki koje si nabrojao neznam koji je toliko tezak. eventualno brena.
uz uvijet da je traktor konstrukcijski dovoljno jak, bolje mu je dodat utega prije nekog tezeg posla nego da to stalno mora nosit na sebi. manja potrosnja, manje gazenje, manja potrosnja guma i na kraju zivahniji traktor u laksim poslovima kad mu ta tezina nije potrebna.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
od 120 ks bi trebal imati bar 5 tona i naprijed šestaka i onda bi bil pravi traktor..a da mu netrebaju za svako alo veče opterečenje utegi naprijed..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
100ks sa 6t tezine je krepana kobila :icon_hang:
od svih onih marki koje si nabrojao neznam koji je toliko tezak. eventualno brena.
uz uvijet da je traktor konstrukcijski dovoljno jak, bolje mu je dodat utega prije nekog tezeg posla nego da to stalno mora nosit na sebi. manja potrosnja, manje gazenje, manja potrosnja guma i na kraju zivahniji traktor u laksim poslovima kad mu ta tezina nije potrebna.
Pametno napisan odgovor :drink:

Sve zavisi za kaj je namjenjen traktor..Ne vrijedi imati previše težak traktor i onda je na cesti nikod-nikam..Nemam nikaj protiv teških traktor a ni lakih nego jednostavno treba shvatit namjenu traktora i tu je priči kraj..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uredu je dečki marko i tibore!!!
ALI....meni svi ti novi traktori kojima fali "tona" konstrukcijiski slabo izgledaju da bi mogli primiti još toliko na sebe koliko ima fali kg! Mislim da nakon 20 radnih godina bi se raspali, uostalom kaj i je cilj proizvođaču traktora da se što priej kupi novi! Dok ovi stari traktori kaj sam nabrojal su masivni i čvrsti i nakon 20-30 godina rada se nebudu konstrukcijski raspali da im staviš teret kakav hočeš!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Uredu je dečki marko i tibore!!!
ALI....meni svi ti novi traktori kojima fali "tona" konstrukcijiski slabo izgledaju da bi mogli primiti još toliko na sebe koliko ima fali kg! Mislim da nakon 20 radnih godina bi se raspali, uostalom kaj i je cilj proizvođaču traktora da se što priej kupi novi! Dok ovi stari traktori kaj sam nabrojal su masivni i čvrsti i nakon 20-30 godina rada se nebudu konstrukcijski raspali da im staviš teret kakav hočeš!

slažem se...mada kak kažu za koji posao ga koristiš pa je tonaža ali ipak ako več i uzimaš neki traktor od npr 120 ks onda valjda nečeš gledati da sa njim samo radiš međuredbu ili špricaš nego da sa njim radiš teže poslove a za ovo imaš i manje traktore...a neke stare "rage" prije sahrane vlasnika nego da se on raspadne normalno ako se koriste uz donekle pažnju i održavanje...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ali mi svi gledamo krivo na taj traktor, taj traktor bi nama bio za teške poslove, a on je švabi koji ga je proizveo za sijanje, špricanje, špartanje i ostale lakše poslove te vožnju prikolice, jer sad kompaktan traktor je od 100ks i 4 cilindra, a to je prije bilo 70-80ks,
onaj koga je proizveo zadovoljava njegove uvjete, jer oni za oranje imaju traktore od 200ks, a ovaj im je za lakše poslove, pogledajte da sad novi traktori rijetko koji imaju slabiji od 80ks, pa čak i 100ks, ide prema sve jačem i jačem jer rotodrlja sa 3m što se prije radilo sa 2m.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
sto se tice omjera mase i snage, to se ohohooo promjenilo unazad 25-30 godina... naravno zbog brzine traktora i okretnosti, a i prikljucci su se promjenili, postali malo i laksi zbog materijala i same konstrukcije radnih dijelova...

to sto je svatko od vas rekao ima smisla na svoj nacin! :)

isto tako mislim da se nekad mehanizacija radila da traje itraje i traje, a danas se radi da se cesce mjenja, ruku na srce, ali mislim da svaki poljoprivrednik vise voli svakih 5-7 godina kupiti nov taraktor sa najnovijom tehnologijom nego se voziti i raditi u 25 godina starom traktoru...

p.s. ovo za oranje, imam zivi primjer kolegu koji ima 6 traktora, svaki za nesto, tako recimo ima i claas axion 850 sa nekih 220 konja koji mu samo ore i nista vise, dobar dio godine stoji, a onda kaci plug 5 bradi i tonu i kusur utega naprijed i deri danima bez stajanja...

mjanjaju se vremena, prilagodzavaju se ljudi! :icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh