• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Z

zoran

Guest
Zanima me razlika u potrošnji ako imate konkretnog iskustva između Agroplusa 85, 95 i Agrotrona 100 (starije linije s "nosom" prema dolje). Za pretpostaviti je da 6-ak više troši od plusa a da li je to zanemarivo ili ne???
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Zanima me razlika u potrošnji ako imate konkretnog iskustva između Agroplusa 85, 95 i Agrotrona 100 (starije linije s "nosom" prema dolje). Za pretpostaviti je da 6-ak više troši od plusa a da li je to zanemarivo ili ne???

to je zanimljivo pitanje?ja imam sotku al neznak koliko bi trošio manji kad ga nemam...:icon_anal:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ahhh...budemo vidli kak bude izgledao kad bude 20 god star :)

nikako pa to neče moc izdrzat 20 godina ne DF nego ni jedan novi traktor budu se otopili od tolike plastike :(giggle):
imt je zakon pajser i čekič sve poprave i nakon 35 godina hahahahha
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nebudu se otopili,pogledajte prve serije traktora sa plastičnim haubama,recimo one stare i prve agrotrone sa spuštenim nosom koji se rade od 95god i još dns voze,tako neće ni ovi novi,samo treba malo bolje pazit i održavat stroj,nije to stari imt 533 da ga se ostavi na sred dvora preko zime da pada snjeg po njemu itd.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Nebudu se otopili,pogledajte prve serije traktora sa plastičnim haubama,recimo one stare i prve agrotrone sa spuštenim nosom koji se rade od 95god i još dns voze,tako neće ni ovi novi,samo treba malo bolje pazit i održavat stroj,nije to stari imt 533 da ga se ostavi na sred dvora preko zime da pada snjeg po njemu itd.

pa je sve to stoji al nekako klimavo moras dobro pazit nanjega, sve što u danasnje vrijeme kupiš je samo šminka a pogotovo ovu unutrašnjost ko ja maltene bijela pa na sta to liči poslje par sati rada ili nosiš vode i sapuna da peres ruke kad ideš nastelat stroj :icon_lol: :(clap): nekazem da traktor nije dobar rado bi jednog takvog u dvoristu al eto neke stvari mi se nesviđaju
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To je istina šta si reko za prljave ruke i da je unutrašnjost bijela. Uvjek u DF-u imam krpu i brišem si ruke da si nebi zamastio volan ili zaprljam tako i za ostale traktore si brišem ruke,a na sjedalu još uvjek imam najlon i neču ga skidati dok se nepotrga,cipele svaki put o stepenice obrišem,bilo da idem u DF-a ili IMT.
Ipak je to radni stroj sa kojime se ide u polje u blato,ali nekoga reda se držim,i čiščenja traktora obavezno kada ga zaprljam,osim ako drugi dan idem opet u blato onda ga dns neču prat nego tek nakon što obavim taj prljavi posao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki sve to stoji, ali sva ta elektronika i sva ta šminka je vrlo kratkog vijeka jer traktor neće svaki puta ići u svoj idealno zamišljen posao, nego če ići u svakav prljavi posao i s vremenom će polako pokazivati sve svoje nedostatke.
Ovi DF-ovi starijeg godišta su sigurno bez pola te sve suvišne elektronike i plastike i nekako sam siguran da budu malo više izdurali.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To sigurno šanana što si rekao za stare Deutze,ima u selu jedan deutz 80ks sa 6 cil motor i još uvjek radi kao curica
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Dečki sve to stoji, ali sva ta elektronika i sva ta šminka je vrlo kratkog vijeka jer traktor neće svaki puta ići u svoj idealno zamišljen posao, nego če ići u svakav prljavi posao i s vremenom će polako pokazivati sve svoje nedostatke.
Ovi DF-ovi starijeg godišta su sigurno bez pola te sve suvišne elektronike i plastike i nekako sam siguran da budu malo više izdurali.

A koji je to prljavi posao??
Svaki traktor ima svoje nedostatke,nema idealnog..

Ništa nije kratkog vijeka ako dobro postupaš s tim,imaš Fendt i MF traktore koji imaju preko 20godina s elektronikom i traktori još uvijek rade svoj posao,a zamisli kakav napredak je doživjela tehnologija od prije 20god i ova koja se sad nudi..VELIKI
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
A koji je to prljavi posao??
Svaki traktor ima svoje nedostatke,nema idealnog..

Ništa nije kratkog vijeka ako dobro postupaš s tim,imaš Fendt i MF traktore koji imaju preko 20godina s elektronikom i traktori još uvijek rade svoj posao,a zamisli kakav napredak je doživjela tehnologija od prije 20god i ova koja se sad nudi..VELIKI

bez obzira koliko ga mazio i pazio kad je rok trajanja materijala kojega je kinez napravio toliki i gotovo a 50 % toga traktora je made in kina što kod starijih traktora nije svaki dio je rađen i ručno obrađen a u današnje vrijeme sve samo ide seriski štancaju strojevi
a sto se tiče starijih traktora preko 20 god kako kazeš marke MF,DF, JD ili Fendt oni če izdrzaš još 20 jer je kvaliteta materijala koji je u ono vrijeme ugrađen je puno bolji nego danas danas to sve samo ljepo izgleda i da bude što jeftinije :biggrin:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
da popratim temu...

kolega ima claas-a, star je 4 godine i prosle godine je bio kao izlozni primjerak u gudovu...
taj traktor je trenutno kao nov, kolega ga je oprao i spremio u garaz, a u sezoni je bio u kabini prljav da to svijet nije vidio! on ima jednostavnu politiku, traktor radi u sezoni, uprlja se, nedaj boze pokida se nesto i nakon sezone, jedan cijeli dan ga licka, pere, krpa, farba, sta god i opet je kao nov i ide u garazu! taj traktor ce trajati 100 godina kao i oni kombajni iz jednog videa kad likovi nakon sezone farbaju hedere, sto je po meni ok!

jedina mana novijih traktora su mi ova velika staklena vrata, gdje znam puno slucajeva da nehotice jakim lupanjem ili zatvaranjem vrata dok viri pol cekica van puca staklo, odnosno vrata se rasuju u milion komada... ali opet kupis nova vrata i teraj!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja ču se još samo nadovezati s jednim:
Nekad je traktor bio rađen da traje, a danas je rađen da traje određeni broj radnih sati.
Ista stvar ko i s novim TV-ima, stari si mogao popraviti, a novi kad odradi svojih toliko i toliko sati, ugasi se i možeš jedino po novog otići, ista stvar bude i s traktorima.
I oni će se nakon određenog broja sati jednostavno ugasiti, jer tak budu programirani. Možeš ti njega lickati, paziti i maziti da bude ko novi 100 godina, ali on jednostavno nakon svojih odrađenih sati staje. I kaj onda, ajmo po novog jer se ovaj nebude isplatio slagati. Toga možda još nema kod nas, ali u nekoj skorijoj budučnosti budemo i to vidjeli. Nažalost, takva nam je budučnost i takve su igre u svjetskoj politici i tu za sada neke pomoći nema.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
šanana u pravu si... samo da im je cijena normalna ili da su nasa primanja malkoc bolja, svi bi se slozili s tobom i rekli: ok nek rikne za 10 godina, dam ga u staro zeljezo i kupim novi! ali na zalost, nekima je bolje i isplativije srediti stari traktor nego kupiti novi! evo jedan kolega bas prije tjedan dana ulupo 2ooo eura u generalku na 577! kaze: ako ga prodam sta cu dobiti za njega? a ako ga sredim, trajat ce jos i mojim sinovima!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
šanana u pravu si... samo da im je cijena normalna ili da su nasa primanja malkoc bolja, svi bi se slozili s tobom i rekli: ok nek rikne za 10 godina, dam ga u staro zeljezo i kupim novi! ali na zalost, nekima je bolje i isplativije srediti stari traktor nego kupiti novi! evo jedan kolega bas prije tjedan dana ulupo 2ooo eura u generalku na 577! kaze: ako ga prodam sta cu dobiti za njega? a ako ga sredim, trajat ce jos i mojim sinovima!

Drago mi je da se razumijemo.:icon_pidu:

Vidjet čemo kaj budučnost nosi:icon_biggrin:

Tema je i dalje Deutz-Fahr!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo i fotka kad smo kod kolege vracali siroke kotace na malog deutza nakon spricanja...

31052012368.jpg


31052012367.jpg


odnosno, vec smo vratili, prednje mjenjali dok je traktor bio podignut na utovarivacu, a zadnji kraj dizali s dizalicom!
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Strojčine i pol :icon_thumright:
Volio bi i ja vidjeti još jednoga zelenka u dvoru,jer mi to je super vidjeti iste traktore u dvoru,a ne svaki različiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E kolega ti si ko i ja, ma još smo mladi, imat ćemo za par godina barem po tri ista traktora doma :) 50-70-120 ks :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh