• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, jel imaju njuškalo trgovinu??

Nego, jel su svi ti traktoru tu kod nas u HR na lageru, ili po uplati ih dovezu iz vana s nekog lagera??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,467
www.njuskalo.hr/trgovina/bkl istekli su mu oglasi valjda
Ima par traktora, plugova i drzi nove maschio strojeve. Sve super uredno i sve sto ima kod njega je u roviscu. Zanimali smo se za silvera onog i overuma ali nismo isli gledat sto nam nije nijedno odgovaralo.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
e da, ovaj kolegin je zadnja generacija, on kupio i nakon par mjeseci kupio drugi kolega za iste pare agrotron 100 ovaj isti traktor al malkoc drukcije zapakiran, samo je razlika sto ovaj agroplus ima 6 cilindara, a ovaj agrotron 4 i razlika je nebo i zemlja, ovaj sa agrotronom nemoze ni pomisliti da radi sto i ovaj sa agroplusom! ovaj sa agroplusom vuce 3 brazde okretac 16", a ovaj se pati sa 3 brazde 14", u stvari ima 4 brazde, al je moro jednu skinuti... :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zorane, odličan Agroplus, jel su mu to prve gume i dal su stvarni radni sati?? Od kud je uvezen?
Ovak izgleda baš očuvano i uredno? Kak pali sad, to je zračno hlađenje i 6 cil. motor?
I naravno, koliko te došel na kraju? Jel prodan univerzal ili 560? :)
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Zorane, slikaj molim te kako je utovarivač spojen na hidrauliku traktora, znači ulaz-izlaz u brzu spojnicu.
 
Z

zoran

Guest
Gume zadnje su mjenjane, sad su nove, prve su i dalje lose. A sati tko ce ga znat???
Iz Nizozemske, pali ko urica. 6 cil. motor, vodom hladjen.
560 je na prodaju, Univerzala ne bi dal ni za koje novce

ivan.m budem sutra poslikal
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
zanima me dal ima dva ili tri crijeva na donjem dijelu spojnice i ako ima tri šta mu je to treće?
 
Z

zoran

Guest
evo, ako sam kaj pomogel

A1 B1 B2 A2, isti izlazi su i na donjem dijelu

jedno crijevo ide na "dno bloka"

drugo na kučište gdje su izvodi za "kipati"

a treće je negde ispod kabine, nisam mogel do kraja mu dojti
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ma stroj je pravi..nego je si ga kupio kod Lace?on ima sve jako dobre strojeve..još nisam nikog čuo da se žali na njega..:drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja se uvjek pitam čemu tri crijeva na razvodnik.
Jasno je da je jedno dovod ulja od pumpe, drugo povrat na dno diferencijala, a ovo treće kaj ide na njegove razvodnike stvarno neznam. Jedino ako su povezani njegov i utovarivačev razvodnik zbog nečega???
Tak ima i na zetoru tri crijeva, a neznam čemu služe??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Meni se čini da su četri crijeva u igri :icon_scratch:
Krivo mi se čini, malo sam bolje promotril sliku :mur::mur:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
3 crijeva i 2 izlaza za sajle jojsticka :)
A gore 4 izlaza za upravljanje i 3 hidraulični krug radi preko elektrike!
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Hvala na slikama. Ovo koje ide na kiper ventile je ono lijevo na prvoj slici sa laganim tragom korozije?(Uvrnuto iza a1, a1 je blindiran)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sigurno ti se teško naviknuti na njega nakon rada s universalom i 560?? ::icon_mrgreen::icon_mrgreen:
Sad bude balirka nadrbala dok sezona krene :)
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
jedno crijevo ti je pritisak ulja u razvodnik drugo je pritisak za hidrauliku dalje znači kad radiš sa utovarivaćem nemaš iza na kipama pritisak tek kad joystik ne diraš onda ulje ide iza na hidrauliku (tak je na većini traktora) a treće crijevo je povrat.
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
jedno crijevo ti je pritisak ulja u razvodnik drugo je pritisak za hidrauliku dalje znači kad radiš sa utovarivaćem nemaš iza na kipama pritisak tek kad joystik ne diraš onda ulje ide iza na hidrauliku (tak je na većini traktora) a treće crijevo je povrat.

Znači da bi teoretski drugo i treće moglo bit spojeno skupa i dalje na razvod hidraulika iza (kiper ventile i sam hidraulik dalje)??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po meni ovo drugo nebi ni trebalo ako je klasičan razvodnik u pitanju. Za razvodnik je dovoljno dovod ulja pod stalnim pritiskom, znači ovo prvo crijevo koje ide iz getribe, odnosno hidraulične pumpe i povrat nazad u getribu i razvodnik mora funkcionirati.

Ajde nek netko od hidruličara objasni čemu zapravo služi to trče crijevo s kojim je povezan razvodnik utovarivača s traktorskim kiper razvodnikom?
Očito je potrebno za nešto kad tak imaju svi složeno. OBJAŠNJENJE Molim!!!!
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Jedno crijevo je pritisak iz hidraulične pumpe, drugo crijevo povrat ulja, ali pod pritiskom a treće crijevo je slobodni povrat ulja u tijelo mjenjača. Znači; crijevo broj 1 je aktivni pritisak koji se spoji direktno sa pumpe na razvodnik utovarivača ( ako razvodnik ima sigurnosni ventil ), crijevo broj 2 je aktivni povrat pritiska ulja sa razvodnika koji obično ide na razvod vanjske hidraulike traktora da omogući rad traktorskog podiznog uređaja, a crijevo broj 3 je slobodni povrat ulja, bez aktivnog pritiska.
Nadam se da sam pomogao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh