• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma traktor je nov,narucen krajem 2012, a stigao prije nekih 2 mjeseca. Danas ce doci kod mene,onda cu pogledati oznaku,sad nisam siguran koja je.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
lijep traktor sve štima, pre skup definitivno a potrošnja toliko niska da ne vjerujem u nju, da si napisao po KJ i to bi bilo sumnjivo niska potrošnja a kamoli po ha, nevjerni Toma jbg.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kad sam jednom prilikom rekao da sam iznenađen koliko puno zapravo pojedini modeli df-a trose,svi su graknuli na mene-pa ti si lud,znas da je df stedljiv traktor!
a sad donesem podatke s terena od traktora kojeg nikad niste vidjeli ni sjeli u njega,onda opet-pa ti si lud,mora potrositi puno vise! uostalom traktor nije moj,pa me ne dira,vjeruje li netko u to ili ne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rođak odlučio kupiti novi DF u Sesvetama smo probali vozit DF 100 ks užasno težak mjenjač trgovac rekao da se mora razraditi pa smo probali jedan sa 300 rh isto težak probali smo jedan sa 2700 rh isto težak na mjenjaču jedan gazda veli da je to normalno za SDF nekak mi čudno da traktor sa opremom dođe 43 000 euriča a jedva se mijenja ?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako konkretno misliš težak,moj se normalno šalta,vozio sam od rođaka hurlija 100ks i isto normalno se šalta.Samo u 1 brzinu ide teže jer se mora skoro skroz stat,ko na autu pošto ima sinhroniziran mjenjač.Ako misliš da se sdf-ovci teško šaltaju onda probaj vozit proximu iz 2005-7 god onu prvu 8441
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško ide u brzinu tak da se bijim da ne pukne ručica mjenjača jer se to desilo kolegi na novom Sameu DF su bili u sesvete 100 ks 4 celindera u ivancu 100 ks 6 celindera i u kž 100 ks 6 celindera probali i kolege koji imaju jd mf i fend znači jedina zamjerka je mjenjač i malo spori ehr .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Teško ide u brzinu tak da se bijim da ne pukne ručica mjenjača jer se to desilo kolegi na novom Sameu DF su bili u sesvete 100 ks 4 celindera u ivancu 100 ks 6 celindera i u kž 100 ks 6 celindera probali i kolege koji imaju jd mf i fend znači jedina zamjerka je mjenjač i malo spori ehr .

E to još nigdje nisam čuo. U mojoj okolici ima 10-ak novih sdf-ovih traktora i niko još nije imao taki problem,osim šta ima malo lufta na mjenjaču.A i to se lako riješi,ispod kabine na mjenjaču se istroši neki šaraf,promjeniš ga i voziš ko da ništa nije ni bilo.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vozio sam pred koju godinu agrotrona k100, neznam tocno koliko je sati imao, ali bio je mozda godinu-dvije star. takodjer mi nije odgovarao mjenjac. dosta tvrd je bio, teze je malo ulazio u brzine. ali opet, i na novoj forterri je isto dosta tvrd mjenjac. mozda smo samo navikli na stare izradjene traktore koji svuda imaju lufta pa i na mjenjacima :icon_lol:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Kod mene na hurlimanu xa86 je dva puta puknula štanga od mjenjača i to donji dio koji ima onu kuglu na sebi. Problem je što su tu stavili štift , mislim da je 6 mm, a štanga je debljine 16 mm pa su je tu oslabjeli. Pukne kod štifta koji drži kuglu i ostane ti gornja štanga praktično samo na zaštitnoj gumi. Novi komad je došao preko 600 kn u trgo gei i nisu ih imali na zalihi jer me netko od ekipa preduhitrio dan,dva. Na kraju je pukla i kugla pa je Motohod to sve lijepo sa co aparatom zavario i sad već dvije godine stvar radi.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa kako ti to onda mjenjaš brzine?? Ako nejde na silu stani bolje. I vidiš da je bolje imat sve ručke,jer da ti je krepala elektronika šta bi onda zavario.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rođak odlučio kupiti novi DF u Sesvetama smo probali vozit DF 100 ks užasno težak mjenjač trgovac rekao da se mora razraditi pa smo probali jedan sa 300 rh isto težak probali smo jedan sa 2700 rh isto težak na mjenjaču jedan gazda veli da je to normalno za SDF nekak mi čudno da traktor sa opremom dođe 43 000 euriča a jedva se mijenja ?

jel to bio agrofarm? bas sam u temi oranja pisao o njemu. susjed ga ima sad 5 godina,i ima oko 1500rs. znaci,malo radi. od opreme ima samo klimu,mjenjac je neka klasika,malo brzina,nema ehr,jedino se kardan pali na dugme,mislim. on se zali na taj traktor od kad je poceo raditi s njim. prvo je krepala klima,i neda se popraviti (ne znam zasto). onda je prije nego je okrenuo 1000rs vec bio sav zapisan od motornog ulja,pa su u kabini poispadale neke plastike... najgore je da je taj traktor potpuno neupotrebljiv. ne moze vuci 3x12" plug na neku pristojnu dubinu u tvrđoj zemlji,a plug je igracka. ako ga vuce plitko,ne zaorava,ako ga pusti dublje,traktor dimi,i tesko mu je. plug i rd 2,5m s paker valjkom mu isto predstavljaju problem za nositi. prode preko neke rupe,ili međe,vec ga dize u zrak. gazda kajze da taj traktor ima samo jako siroke kotace,a u dusi je mali ferguson. meni je uvijek bil to super traktor,i slinil sam za njim,dok nisam cul kaj je to ustvari.
 
Posljednje uređivanje:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja sam imao isto problene s mjenjacem tj tesko su se mjenjale brzine na lamborghiniju R3,stari strgao dvije vilice...a problem te serije SDF-a lezi u dva problema...tj imas jedan saraf sto ide s poluge mjenjaca na mjenjac(kljuc 17 i imbus 5) to dotegnes kad imas veliki prazni hod. taj sam konusni saraf mjenjao vec 3 puta koliko se izlokao a traktor ima oko 3600 sati..normalno da je tesko pogoditi brzinu i ide uzasno tesko ako je veliki prazni hod..ili kljuc mislim da je 19 sto dotezes odozada( jer nemas pristup odozdola) a taj jedan saraf to drzi nosac mjenjackih rucica(u mom slucaju 3)..
inace isao je malo teze mjenjat brzine od kad je bio nov...
dok na Cronu 70 prebacujes brzine pogledom...malo su to bolje izveli..
 

Najnoviji postovi

Na vrh