• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uh malo me plašite. Sad moj DF ima oko 720rs star je 2 i pol godine i za sad nije bilo nikakvih problema.A mjenjač neznam meni ide dosta lako mođda jer sam se privikao več na njega,samo šta u 2brzinu zna nekad zakčit ako se nepogodi omjer gasa i brzine,i reverzer malo zakrči ako se nestisne kvačilo do kraja i ako se naglo šalta.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Danas sam bio u Nedelišću, išao sam po ulje i filtere za hurlija. I pogodite što je jedan tip tražio? Šalt štanjgu. Toliko o tome od mene. Znam samo da smo većina naj.. sa sdf pa sad ko je kakve sreće.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za traktor kaj je sve dodatna oprema pa čak i vuča za prikolicu a sa tom opremom dođe 43 000 eura sreča bi trebala biti nekaj drugo ili ????
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Željko ali koja vuča,donja ili gornja?? Mi nemamo donju ali zato imamo gronju kliznu vuču i može se podešavat na 10-15rupa i koristimo ju isto kao za donju vuču i nije bila dodatna oprema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nerazmem te željko....napisal sam sreća jer danas novo nije pouzdano, jedino da stoji, ovak stalno neki vrag, staro se trga, pa se čovjek nada da novo nebude, al eto, kak je ko sreće.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Mislim da je htjeo reći kad kupuješ npr. nekog kineza ili tako nešto da ti treba sreća koji je dosta jeftin, a da kod ovako skupog traktora ne bi trebala biti sreća, već kad kupiš da je to to..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Kod mene na proximi se mjenjač šalta jako dobro. Kolega Tibor je djelomično upravu zato što su se ljudi navikli na stare rasklimane mjenjače da se lako šaltaju i kad kupe nov traktor mjenjač im je djelomično krut. Tako je slučaj i sa mojom proximom meni mjenjač odgovara skroz ok dok otac kaže da se malo teže šalta zato što je navikao na izrabljene mjenjače...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege ne uspoređujte nove i stare nego samo nove jd mf valtra i sl a kad poslije probate sdf vidjeti ćete razliku .
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koji model iz SDF grupacije,rabljeni oko "95 god,100-120KS smatrate da bi bio dobar kao kupovina s obzirom na kvalitetu i trenutnu cijenu?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
95-te su svi bili dobri,barem kaj se mehanickog dijela tice. Naravno,ti trazis veci traktor,taj danas vec ima puno sati,a u njih se ugradivala i elektronika koja nakon skoro 20 godina otkazuje. Znam za dva agrotrona iz prve linije,jedan je 120 ks,a drugi jos jaci,odlicni traktori,udobni,jaki,okretni,motori super,a obadva imaju puno sati... Samo je problem elektronika koja stalno crkava. Nema nekih dijelova za promjeniti,pokoji šalter,osigurac,zica,ali je tesko naci covjeka koji to zna i popraviti,u servisu te odbijaju,a ako i nades nekoga,taj puno racuna. Mozda uzeti nekog starijeg deutza dx-a? U mom selu su dva,oba 118 ks,i jako su dobri,samo spori po cesti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
E Šanana,Antares i Titan su najviše opremljeni elektronikom...
Titan čak ima Ful powershift mjenjač..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislio sam na one prve modele, od 89-95 ili 96.g. Ima kasnije onaj Antares II, e taj ej pun elektronike, ili mi se nešto pobrkalo onda...
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
SAME Antares ili Titan...minimalno elektronike za maximalan užitak :)

Poštovani, minimum elektronike imaju više modela SDF traktora starije generacije a jedan model nema niti u povijesti niti sada a to je LASER. Svi noviji modeli traktora moraju imati elektronski nadzor i regulaciju rada motora radi EUR normi zaštite čovjekove okoline a što se tiče ostalog ( mjenjač, hidraulik ) sve je opcija.
srdačan pozdrav
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pa kako ti to onda mjenjaš brzine?? Ako nejde na silu stani bolje. I vidiš da je bolje imat sve ručke,jer da ti je krepala elektronika šta bi onda zavario.


Sve bi mi to "zavarili" na Vargasovom traktoru.... nema toga što on može razbiti a da ja ne mogu skrpati.
Workshop manual za XA je na kompu.


A SDF i nema baš neku kompliciranu
smileys-thinking-933156.gif
elektroniku, u odnosu na ono što sam šrafio prije.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
E ovo prvi put u životu vidim, kaj je to točno, za kaj sve ga koristiš i kolko ima konja???
 

massey 3070

Član
Tu od
15 Tra 2011
Poruka
35
Kolega to ti je tocno traktor Deutz Fahr INTRAC 2002,a koristim ga za spricanje,sijanje,bacanje đubriva,kosenje,malciranje i ti laksi poslovi.Ali ga najvise koristim za zimsku sluzbu,jer radim za komunalno sa njim cistim oko 35km.
Ima 51ks
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh