• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Koliko znam, svi današnji Fendtovi osim serija 200 i 300 (trocilindraši, koji imaju Sisu diesel) imaju Deutz vodom hlađene motore.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Poštovani,
DEUTZ - AG je tvornica motora koja radi motore klasificirane;
po ispušnim plinovima od EUR 0 do EUR IV normi zaštite okoliša,
po sistemu hlađenja proizvode zračno, vodeno (antifriz) i uljno hlađene motore,
po snazi od 50 do 700 HP (konjskih snaga).
Svaki proizvođač raznih strojeva, prevoznih sredstava i dr. kupuje motore od DEUTZ-AG i spaja sa različitim transmisijama te dobiva cijelinu koju želi. Zato današnji traktori i razni radni strojevi koriste DEUTZ-AG motore.
Isto tako pojedini traktori koriste CARRARO prednji most kao i mjenjačke kutije CARRARO i ZF, od hidrauličnih podizača tu su najpoznatiji BOSCH i MITA

DEUTZ-AG = https://www.youtube.com/user/DEUTZdigital/videos
nadam se da sam Vam pomogao oko dileme zašto današnji traktori izgledaju slično.
srdačan pozdrav i svima želim sve najbolje za Božić
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,488
Dok je deutz proizvodio motore s obicnim ubrizgavanjem goriva fendt je uzimao njihove motore i stavljao svoje glave sa cr ubrizgavanjem.
Jel i danas tako?
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
nekoliko točnih informacija da ne baratate krivim
Deutz-ove motore ima u Fendtu, u modelima GTA, evo link:
http://www.fahrzeugseiten.de/Traktoren/Fendt/F395_GT/f395_gt.html

JD da kopira Deutza ili obrnuto ,pa to je smijesno
neki lik ubacil malo žute na Deutz pa da to izgleda ko JD ili u čemu da su slični još?
Deutz (stariji modeli) je po ral-u koristil zelena6001,6002 zlatnožuta1004
JD 6001 žuta 1018

kakav lik???? svi tadasnji deutzovi su imali tu zutu liniju,bas ko sto svaki jd ima!!!pitanje je (DOBRO SAD CITAJ DA SKONTAS):kose te zute linije prvi sjetio???????
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde kolega šta je to i tolko bitno tko se te linije sjetio,može netko neki drugi traktor pofarbat na zeleno i stavit jednu žutu iliniju posred haube,jel onda bude to kopija ? nebude..svatko je dizajnirao traktor prema svom "guštu" i tako složio boje da lijepo izgleda...
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
ajde kolega šta je to i tolko bitno tko se te linije sjetio,može netko neki drugi traktor pofarbat na zeleno i stavit jednu žutu iliniju posred haube,jel onda bude to kopija ? nebude..svatko je dizajnirao traktor prema svom "guštu" i tako složio boje da lijepo izgleda...

ovog deutza niko nije farbao ovakav je proizveden,,,http://www.njuskalo.hr/image-bigger...-30-ks-zamjena-auto-hitnoo-slika-20059352.jpg i jakooo mnogo podsjeca na joh deere-a! dali to znaci da je deutz kopirao jd dizajn ili je bilo obratno????? zar je pitanje toliko tesko za skontati????
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,488
Umjesto sto zivcanis i vrijedjas druge clanove oko totalno glupavog i nebitnog pitanja u kojem ustvari nitko nikog ne kopira mogao si odgovor sam potraziti.
Prvi john deere sa zutom linijom pojavljuje se 1956 u seriji 20.
Prvi deutz fahr sa zutom linijom pojavljuje se 1950 u seriji 514
Jesi zadovoljan?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Tu je naj bitnije da deutz iz 1956. još ide po ovome svijetu. Pitanje je koliko novih traktora bude išlo nakon 30, a kamoli nakon 57 godina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas se traktori ne rade da traju 30 i 40 godina, to je bilo nekad i više nikad kad su traktori radili i do 20.000 radnih sati.
Danas kad kupiš nov traktor moraš računati s tim da ga za 10 godina moraš mjenjati jer nema dugotrajne kvalitete više kako je nekad bilo.

Kako se i kaže: "Sve što je lijepo kratko traje", idealna izreka za sve nove traktore koji su nabubani s elektronikom i upakirani u plastiku!
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Umjesto sto zivcanis i vrijedjas druge clanove oko totalno glupavog i nebitnog pitanja u kojem ustvari nitko nikog ne kopira mogao si odgovor sam potraziti.
Prvi john deere sa zutom linijom pojavljuje se 1956 u seriji 20.
Prvi deutz fahr sa zutom linijom pojavljuje se 1950 u seriji 514
Jesi zadovoljan?

ee to je bit cijele poente...znaci jd je kopirao deutz-a!znao sam...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma jasno, upravo radi te žute crte je Deutz barem 100 puta bolji od JDa.
Teraj JD na sud, kad već Deutz nije to napravio. Sigurno ćeš se opariti.:icon_hang:
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Dobro zute linije smo zakljucili, a sad bi molio poznavatelje deutz-fahra da mi objasne koje su razlike u modelima kombajna 3580 i 3610?
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
dali neko imam kakvih iskustva sa deutz-fahr serijom 5???? pošto planiram kupovinu novog traktora a taj deutz mi je prvi izbor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Nije li to traktor od člana Zoran (mislim da se zval tak nekak) ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@ŠANANA:pa to bi bila realna cijena,ne vrijedi puno više..

@ZJ:mislim da nema forumaša s takvim traktorom,ako mislis na onog na koji i ja mislim,on je imao novi STOLL utovarivač...
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Poštovani, mislim da Vam neko veliko iskustvo sa serijom 5 nema nitko pošto je to model koji je prije dvije godine krenuo u proizvodnju a prodaja u Hrvatskoj je krenula prošle godine. Radi se o najnovijoj generaciji traktora iz SDF grupe, možda Vam ovaj video uradak iz Poljske nešto pomogne.
srdačan pozdrav VIRTUS

http://www.youtube.com/watch?v=mIQz4-jsU9I&feature=share
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Marko, nisam to zapazil. Samo me podsjetil na njega.
Inače, to mi je bil nekak naj fancy DF. Mali, tihi 6-tak na transmisiji Explorera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh