• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Pozdrav! danas malo lutam po stranim forumima i bingo! Na slovenskom Traktor. moj forum. sl pod temom Navodila SDF traktora nađoh nešto što bi vjerojatno svi ponosni vlasnici SDF traktora htjeli imati. Pogledajte si što vam treba od ponuđenih manuala i radioničkih priručnika .
 
I

izetfazlinovic

Guest
pozz

pozdrav forumasi,malo sam bio na netu i ugledah ovaj video, pa bi molio ak mi moze ko to objesniti kak je to moguce radit sa traktorom! kaj se to moze s bilo kojim novim traktorom...

hvala unaprijed.....evo video_http://www.youtube.com/watch?v=d-WeNyrSBwA

nije to bas zdravo za traktor,ili se to samo upotrebljava kad je potrebno!
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Re: pozz

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZSVdi5wIHDQ[/YT]
taj se nije raspal...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Evo jedan DF Agrotron TTV sa Vario mjenjacem i full opremom. Nedavno dosao kod kolege,danas okrenuo 160rs. U ovakvoj kombinaciji za sjetvu potrosnja je od 6-8l/ha.

21c0.jpg


mg46.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Koliko ks je taj stroj,i kako je gazda zadovoljan sa traktorom?
Ljepa kombinacija,baš je ljepo vidjeti da se još uvjek kupuju novi strojevi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
135ks, i jos 10 daje turbina kad se krilca u njoj rasire,4 cilindra. Uz njega ima jos claas aresa,160ks full oprema,pa td 75 duplak,imt 542,v&n vario plug 3 brazde,gaspardo sijacicu za kukuruz,df kombajn,ma brdo masinerije,sve vecinom staro par godina. Zadovoljan je,traktor puno manje trosi,jako je jednostavan za rukovanje,sjetva je preciznija,smanjuje se rasipanje sjemena i gnojiva,lakse se okrece... Za proljece dolaze na njega i uske gume.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nema tu kaj biti sumnjivo. to je vario mjenjac,traktor sa ovim prikljuccima sa slika radi na 1500 okretaja motora,nema padanja ni dizanja okretaja bez obzira po kakvim rupama ili oranju se vozio,krece se brzinom od oko 8-10 km/h,sam si bira najoptimalniji stupanj prijenosa. u istom poslu trosi 30% manje goriva od claas-a,i puno je okretniji pa se smanjuje vrijeme potrebno za obradu na nekoj parceli.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
u hebate breg 8litara po hektaru? pa onda više spije i stari deutz 75 ks :) a kak su različiti vremenski intervali za istu površinu..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa u roku od 7 godina,skoro pola traktora bi se trebalo otplatiti samo na ustedi nafte.naravno,treba navrtiti puno radnih sati godisnje,ali ovome to nebude problem. da nije tako,ne bi se isplatilo dati 700 000kn za takav traktor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
odlican je! ide preko 50km/h. jedino me dizajn malo razocarao. kod agrotrona se skoro nista nije promijenilo od sredine devedesetih.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
idalje to sa potrosnjom nedrzi vodu.imam slican traktor koji je jaci pa mi je nevjerovatno da taj vario mjenjac toliko smanjuje potrosnju,po cesti na prazno da ide mozda bi malo trosio al ni onda ne tako malo..a ne pod rotobranom i još na njoj dodatni teret(asijacica)i još napred da gura valjak i da jok k tome svemu priprema brzinom od 10 kmh..jednostavno NEMOGUCE i tocka...to su price za malu djecu...oprost kolega ali tako je..:(mm):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa ako vec ne vjerujes onome sto kaze board computer koji stalno mjeri i precizno prikazuje potrosnju,onda nije problem natociti tank do vrha,raditi cijeli dan,opet ga natociti do vrha i vidjeti koliko se potrosilo. rezltati su u dlaku isti. ja nemam razloga lagati,ljudi,to je tehnologija. jer kako sam rekao,da nema tih prednosti,tko bi dao 700 000kn za traktor 4 cil i 140ks? za te novce se moze kupiti i 200 ks traktor,ili za upola manje uzeti nesto od 100ks za lakse poslove.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa valjda... mislim da ovaj ima oznaku 734 ili 720,nisam siguran. ima i jacih,sa 6 cil. motorima, mozda ima i slabijih...
 

Najnoviji postovi

Na vrh