• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Dal ima poseban osigurač ? Treba vidjeti dal nije instalacija u prekidu.
Imam Agrotron 135 MK2, ali nisam imao tih problema. Poznanik je imao problem baš s tom pločom s potenciometrima EHRa i kaže da je taj novi dio papreno skup, nisam pitao koliko.

Imam servisni priručnik za MK3, MK2 je dosta sličan samo ima manje struje.. Ako ti treba mogu ti poslati link gdje ga možeš skinuti.
 

Karlo19

Novi član
Tu od
7 Stu 2020
Poruka
2
Zna li neko di se nalazi ventil grijanja?
U pitanju je deutz fahr agroton 106
 

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Pozdrav.Da li bi neko mogao i naravno da li neko ima volju da napiše kako se tačno koristi EHR tokom oranja na Agrotronu 130?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav.Da li bi neko mogao i naravno da li neko ima volju da napiše kako se tačno koristi EHR tokom oranja na Agrotronu 130?
Mogu ti poslati upute na francuskom ili engleskom.

Na prekidači za dizanje mislim da je sve jasno.
Ako svijetli narančasta lampica EHR moraš otključati - to valjda znaš kako.
Dok voziš priključak ostavljaš ga na dignutom hidrauliku nemoj vraćati na STOP.

Na jednom ti je max. visina dizanja (kod agrotrona 135 ima poklopac na tome).
Na trećem je nacrtan zec i kornjača - to je za brzinu rada hidrulika, ako imaš teški priključak staviš manju brzinu, za lakši veću brzinu.
Veliki kotačić ti je za dubinu oranja odnosno plivajući položaj na F.
Na onom kotačiću gdje je hidraulično polužje štelaš osjetljivost.


Ako imaš radar onda imaš i mali prekidač crvene boje (Agrotronic hD).

Što te zapravo zanima ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Zna li neko di se nalazi ventil grijanja?
U pitanju je deutz fahr agroton 106
Dali imaš problem da ti ventil grijanja ne zatvara i otvara - odnosno komanda iz kabine ne reagira ?

To ćeš najlakše riješiti ugradnjom klasičnog ventila kojeg kupiš u vodovonom materijalu na cijev dolaza grijanja koja ti ide u kabinu, dugovječnije je i povoljnije od originalnog ventila.
 

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Može uputstvo na Engleskom ako nije problem.Imam radar a mali crveni prekidač se nalazi kod prekidača za dizanje i spuštanje?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Mogu ti upute poslati na mail ili facebook.

Upute nisu za tvoj model ali je to sve jako slično.

Kakva su ti iskustva s traktorom, imaš ga dugo ?

Crveni prekidač je za radar (ako je klizanje preveliko elektronika diže plug, na taj način se povećava učinkovitost i smanjuje potrošnja).
Treba vidjeti dal radar postoji fizički ispod traktora, da ga netko nije skinuo - šverceri to dosta često naprave.
 

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Može na e mail johniematfithers@gmail.com.Traktor je kod mene neka 4 meseca, skromno iskustvo, išao je u prevoz i tanjiranje za to vreme.Proveravao sam i nema radara niti tog dugmeta, da li je skinuto ili ga nije ni bilo ne znam.Poslao sam vam p.m.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Vidim PM, ali bolja je komunikacija ovdje, dosta ljudi ima problem pa tipkajući ovdje možda pomognemo i nekome drugom, eventualno si mail mogao poslati na PM ali nema veze.

Poslat ću ti danas tokom dana mail.

Radar je oprema na zahtjev - dodatna oprema i malo ga traktora ima. Ako je na mjestu crvenog prekidača crna plastika onda ga vjerojatno tvornički nije ni imao.

Pošalji neke slike traktora na PM ili mail. Koliko sati ima ? Kakav je mjenjač ? Dal je prednji most Cararo ili ZF ?
 
Posljednje uređivanje:

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Jasno, jasno.Traktor je 2005 godina, uvežen iz Francuske.Stigao je sa 2.500 radnih sati u šta ne verujem.Transmisija Z.F T 7226L a motor BF6M 1013 EC sa 110,2 kw.Ogibljen prednji most Z.F.Mogu slike ovde da postavim?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Noviji je model od mojeg, mislim da sam vidio ove slike na jednom drugom forumu već ;) !

Jesi mjenjao sva ulja ?
 

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Da slike su na Poljoinfu, ja sam tamo moderator. 😉 Menjao sam ulje i filtere motora, filtere vazduha i kabine.Sve sam kupovao originalno i mogu reći da je dosta skupo.Ulje i filtere menjača treba da promenim a još ne mogu da se odlučim da li da mu sipam originalno ili neko drugo?!
Slikaću danas taj nosač kugli a čini mi se da je bio isti i na desnoj strani samo skinut dole.Kugle za Cat 2 ne mogu da se okače na ovaj nosač, premala rupa pa ih držim u kabini.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Dok budem radio nosač napravit ću mi odgovara za kategoriju 2. Mislim da na desnu stranu ide nešto drugo, a što točno ne znam...

Ja stavljam ulja od INE, a oni su odobreni od ZFa :)... Tako da nebi smjelo biti problema.

Nema potrebe za originalnim filterima, uzmeš MANN HUMMEL oni rade za prvu ugradnju, povoljniji su a filteri su iste kvalitete, tako ja radim :).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Gledao sam specifikacije većine 10w30 utto ulja i na svakom piše da ide u Z.F.U lokalu imam u ponudi Comma 10w30 tako da ću najverovatnije uzeti nju.Filter ulja motora SDF made in BA. 😁 Koristim Donaldson, Mann, Wix filtere na ostalim traktorima i kombajnu pa ću u buduće i ovde to praktikovati.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
UTTO ulje ne ide u agrotrona :), već STOU ... barem je tako po specifikaciji

Kod nas ljudi stavljaju JD50 koji je UTTO
 

Najnoviji postovi

Na vrh