• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
1682598751005.png
Pozdrav, upalila mi se ova lampica na deutzu kad sam radio s rotobranom, i kad sam krenuo kuci ugasila se. Znali neko do cega je?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pregrijano ulje, pa je izgubilo viskoznost, te je pal tlak.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Hvala na odgovorima, mislim da je to nizak pritisak ulja hidraulike.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Tako je, vjerovatno treba zamijeniti novo ulje po fabrickim specifikacijama.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Tako je, vjerovatno treba zamijeniti novo ulje po fabrickim specifik
Nije napravio ni 20sati na ovom ulju, stavljeno je originalno ulje, neznam zasto je to izbacio, vidjet cu sutra ako opet izbaci gresku vozim mehanicaru da vidi.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Koje ulje si sipao, kod mene je 10w30, trebalo bi i kod tebe biti isto.

Provjeri nivo ulja.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Provjeri nivo ulja.
Neznam koje je ulje, tata je vozio na servis i kupio je orginal za agrofarm-a, gdje se gleda nivo ulja na njemu?, ali mislim da nije to problem jer je tata gledo prosli tjedan, al ga nisam pito gdje se gleda, traktor je nedavno stigao pa bas jos nisam vjest oko tog traktora. Sto se tice nivo ulja na motoru, to je ok, izmedju prve i druge crte.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Moj ima iza kod kardana providno okoi kad je hladan tu se mora vidjeti nivo, a na Indiskom dajcu je na diferencijalu sa desne strane ima šaraf pa se odvrne i treba da je na rubu rupe ili malo da preljeva preko ruba.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Moj ima iza kod kardana providno okoi kad je hladan tu se mora vidjeti nivo, a na Indiskom dajcu je na diferencijalu sa desne strane ima šaraf pa se odvrne i treba da je na rubu rupe ili malo da preljeva preko ruba.
Provjerit cu ujutro, mada nadam se da nije nista ozbiljno jer se upalila i ubrzo ugasila lampica.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Logično je da bi na manjku ulja kad se ugrije sijala stalno. Činjenica je da se toliko ulje ugrijalo da je u jednom momentu postalo toliko rijetko da je opao pritisak pa se lampica upalila. Neznam koliko je traktor star, može da oslabi i pumpa pa kad se ulje zagrije oslabi i pritisak hidraulike, imao sam taj slučaj na starom Torpedu kad ugrije ulje nije mogao kipovati veći teret na kiperki.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Logično je da bi na manjku ulja kad se ugrije sijala stalno. Činjenica je da se toliko ulje ugrijalo da je u jednom momentu postalo toliko rijetko da je opao pritisak pa se lampica upalila. Neznam koliko je traktor star, može da oslabi i pumpa pa kad se ulje zagrije oslabi i pritisak hidraulike, imao sam taj slučaj na starom Torpedu kad ugrije ulje nije mogao kipovati veći teret na kiperki.
Danas odradio oko 5hektara, nije se upalila ni jednom, nadam se da ce tako i ostati.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Možda je na senzor naišla neka prljavština pa ga trenutno zatvorila.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Priprema gotova, nije upalio lampicu, pod kraj mjeseca ide na zamjenu ulja u diferencijalu pa će mehaničar pogledat jos to detaljno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Pozdrav,
dali neko poznaje majstore za isključivanje adblua tj SCR uređaja na traktorima?

hvala
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Super. Hvala. Imaju iskustva?
Pozitivne recenzije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh