• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema pri kupnji MTK-a Labin 14 ks,IMT 40? ili neki treći??

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
seljačić
labinac , 14 Ks, special , super specijal -sinonimi su za jedan te isti kultivator
Ovaj gore s pik.ba je 10 KS .

Da te sad dodatno ne zbunjujem nema on 14 KS , tu je vjerojatno došlo do greške radi različitih standarda mjerenja .
proući ovo :
http://www.mehagro.net/motori/Lombardini LDA 450 motori.htm


da to mi je i slafko rekao. malo me začudilo jer ipak velika je razlika u mišljenju daima 14 ks a oni imaju tek 10ks,to je ipak puno,ali bilo kako bilo nadam se da ću kupti dobar stroj

vidim da ovi imaju skoro 500 kubika,heeeej pa to i nije malo,to nisam znao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da to mi je i slafko rekao. malo me začudilo jer ipak velika je razlika u mišljenju daima 14 ks a oni imaju tek 10ks,to je ipak puno,ali bilo kako bilo nadam se da ću kupti dobar stroj

vidim da ovi imaju skoro 500 kubika,heeeej pa to i nije malo,to nisam znao
U neke serije je ugrađivan motor LDA 510 i on ima 510 ccm-a
Nađu se starije verzije labinca i s ACME motorom koji je 540 ccm i on je zbilja raketa za frezanje
http://www.mehagro.net/motori/Acme motori.htm


Uglavno svi oni lažu , ni LDA 100 (TV )nema 18KS ,
ni mundial 10 nego 7 ili 7, 5 itd .

http://www.mehagro.net/motori/Lombardini motori.htm
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
U neke serije je ugrađivan motor LDA 510 i on ima 510 ccm-a
Nađu se starije verzije labinca i s ACME motorom koji je 540 ccm i on je zbilja raketa za frezanje
http://www.mehagro.net/motori/Acme motori.htm


Uglavno svi oni lažu , ni LDA 100 (TV )nema 18KS ,
ni mundial 10 nego 7 ili 7, 5 itd .

http://www.mehagro.net/motori/Lombardini motori.htm


e ovako sebi ja to zamišljam: http://www.inobrezice.com/hrv/malcer-m.html

jest da je kod mene brdovito ali to je manji problem jer nebih radio uzbrdo nego bočno po voćnjaku.
imal neko cijene za ovaj priključak al dajem gavu da nije ispod 1000 eura poznavajući INO.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
glej , da se ne bi zaletio pa opet bio problema kao prvi put
Pri tom ne mislim na kvalitetu nego na kvantitetu
Specijal je stroj , ali za njega trebaju i ruke .
Ja stvarno ne znam kako je s njim raditi 5 sati u komadu ..ali za pofrezati 200 kvadrati za krumpir ili 6 redi vinograda od 2 prolaza ga ne bi uspoređivao s ovim manjim s linka .
Makar poslje toga ne možeš jesti juhu žlicom .
Imamo i strižnu kosu za njega ali je samo jednom bila gore , od poslje ide na manjeg tj goldonija starije serije nego ovaj gore s pik.ba .
To još sve radi po ravnom , može proć i strižna kosa , ali kad vidi brijeg otpadaju ruke .
Dobor isporobaj izvidi kako tko ima volje i snage s njim raditi .
Roko s foruma obrađuje polje lavande s njim ..eto pitaj njega .
Obrada poprijeko brda je nezahvala za bilo koji stroj , to stalno negdje bježi tj. opet je na rukama .Svi su oni napravljeni , prezentirani i isprobani na ravnom .
Za brijeg je koza ili ručna kosa
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
glej , da se ne bi zaletio pa opet bio problema kao prvi put
Pri tom ne mislim na kvalitetu nego na kvantitetu
Specijal je stroj , ali za njega trebaju i ruke .
Ja stvarno ne znam kako je s njim raditi 5 sati u komadu ..ali za pofrezati 200 kvadrati za krumpir ili 6 redi vinograda od 2 prolaza ga ne bi uspoređivao s ovim manjim s linka .
Makar poslje toga ne možeš jesti juhu žlicom .
Imamo i strižnu kosu za njega ali je samo jednom bila gore , od poslje ide na manjeg tj goldonija starije serije nego ovaj gore s pik.ba .
To još sve radi po ravnom , može proć i strižna kosa , ali kad vidi brijeg otpadaju ruke .
Dobor isporobaj izvidi kako tko ima volje i snage s njim raditi .
Roko s foruma obrađuje polje lavande s njim ..eto pitaj njega .
Obrada poprijeko brda je nezahvala za bilo koji stroj , to stalno negdje bježi tj. opet je na rukama .Svi su oni napravljeni , prezentirani i isprobani na ravnom .
Za brijeg je koza ili ručna kosa

u potpunosti si u pravu,zato mi sve ovo i radi glavobolju oko toga. ručno sam to kosio i znam kako je,mučno brate do bola,jednom molim boga da mi se rezervoar na leđnoj što prije isprazni kako bih odmorio,a drugi put dami je još samo malo goriva bilo pa da ovo ili ono završim.
neznam ni sam šta da odlučim a moram nešto raditi da to nezaraste u džunglu,tako da i ovih zimskih dana sam u voćnjaku da prokrčim što više prostora za nove sadnice.
 
B

Bagudina

Guest
da to mi je i slafko rekao. malo me začudilo jer ipak velika je razlika u mišljenju daima 14 ks a oni imaju tek 10ks,to je ipak puno,ali bilo kako bilo nadam se da ću kupti dobar stroj

vidim da ovi imaju skoro 500 kubika,heeeej pa to i nije malo,to nisam znao


Da se nadovežem na priču o konjima, kad sam gledao po internetu koliko konja ima motor lombardini 6ld360 ili neki sličan, svtko zaokružuje kako mu padne napamet, pa tako dotični motor ima od 8 Ks-a pa sve do okruglih 10 Ks-a, a prava snaga mu je 7,5 Ks, najbolje od svega je što i sam Lombardini na svojoj web stranici navodi za svoj 15LD400 motor da ima ravno 10 Ks-a a kad kupiš motor onda u "manualu" navode 9,5 Ks, eto svi nadodaju malo više ! smatram da je bitniji onaj 1 magarac koji upravlja strojem, nego svi ti konji u motoru!
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Da se nadovežem na priču o konjima, kad sam gledao po internetu koliko konja ima motor lombardini 6ld360 ili neki sličan, svtko zaokružuje kako mu padne napamet, pa tako dotični motor ima od 8 Ks-a pa sve do okruglih 10 Ks-a, a prava snaga mu je 7,5 Ks, najbolje od svega je što i sam Lombardini na svojoj web stranici navodi za svoj 15LD400 motor da ima ravno 10 Ks-a a kad kupiš motor onda u "manualu" navode 9,5 Ks, eto svi nadodaju malo više ! smatram da je bitniji onaj 1 magarac koji upravlja strojem, nego svi ti konji u motoru!

Goldoni superspecijal 144 proizvodio se i sa motorom od 16ps LDA97 taj se motor stavljao na PE ali je imao drugačije zvono.Mjerili smo RUGGERINIja 901 na vodenu kočnicu i pokazala je 14,5ks 2850/min Ali je muški dimil i rigal ogajn.Tko zna radit sa njim neće se umorit pogotovo ne frezajuć.Već sam nigdi opisival kako moja žena lagano sve ogavlja snjim samo ovih zi RUGGERINIjevi motori nemore upalit.
 
B

Bagudina

Guest
Evo gledam malo po web stranici goldoni.com i najači model "goldonca" MY SPECIAL 15 ugrađen mu je motor Lombardini 25LD330 ?! motor sa dva cilindra i 16,3 KS-a ?!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
pa ja sa specijalom frezam i uzbrdo i nizbrdo bez ikakovih problema i hrvanja...
ne razumim one kaj vele da poslije ne mogu doći k sebi 2 dana.....nema nikakovih silovanja,a kada se radi u brijegu lijepo upališ šperu i piči ga bez muke...i jedeš juhu bez problema.....:lol:
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
pa ja sa specijalom frezam i uzbrdo i nizbrdo bez ikakovih problema i hrvanja...
ne razumim one kaj vele da poslije ne mogu doći k sebi 2 dana.....nema nikakovih silovanja,a kada se radi u brijegu lijepo upališ šperu i piči ga bez muke...i jedeš juhu bez problema.....:lol:

Ako su preduboke brazde pa postoji mogućnost da će nasjest ili se prevrtat stavi se duple kotače jedne direktno druge na produžetke .Kod okretanja koristiš jednu kočnicu i ide bez problema.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ako su preduboke brazde pa postoji mogućnost da će nasjest ili se prevrtat stavi se duple kotače jedne direktno druge na produžetke .Kod okretanja koristiš jednu kočnicu i ide bez problema.
ja onda znam proći u jednom prolazu s traktorom i branama i malo poravnati,naravno ako je moguće...a okretanje kad uhvatiš praksu ide i bez blokade,naravno ako si čvrste ruke....
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
ja onda znam proći u jednom prolazu s traktorom i branama i malo poravnati,naravno ako je moguće...a okretanje kad uhvatiš praksu ide i bez blokade,naravno ako si čvrste ruke....

Kad izorem više ne idem traktorićem tamo (prekratke su parcele)i ostalo gledam prepustit ženi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jesi možda razmišljao o hondama, f620, 630, 720, 810?????

nova ti dođe ko goldoni star 15tak godina.......
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
jesi možda razmišljao o hondama, f620, 630, 720, 810?????

nova ti dođe ko goldoni star 15tak godina.......

Jednom već napisah starost radnog stroja ne utječe na stanje.Odnos kvaliteta i cjena je zadovoljavajuća kod GOLDONIja 14 jer ćeš ga za 10 godina prodat po istoj cijeni uz minimalne troškove a imaš kvalitetan radni stroj sa širokom paletom mogućnosti i priključaka. Jedino preporučujem ne upotrebljavati željezne kotače.Svaki stroj je dobar jedino je stvar koliki je odnos kvalitete i cjene.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
glej , da se ne bi zaletio pa opet bio problema kao prvi put
Pri tom ne mislim na kvalitetu nego na kvantitetu
Specijal je stroj , ali za njega trebaju i ruke .
Ja stvarno ne znam kako je s njim raditi 5 sati u komadu ..ali za pofrezati 200 kvadrati za krumpir ili 6 redi vinograda od 2 prolaza ga ne bi uspoređivao s ovim manjim s linka .
Makar poslje toga ne možeš jesti juhu žlicom .
Imamo i strižnu kosu za njega ali je samo jednom bila gore , od poslje ide na manjeg tj goldonija starije serije nego ovaj gore s pik.ba .
To još sve radi po ravnom , može proć i strižna kosa , ali kad vidi brijeg otpadaju ruke .
Dobor isporobaj izvidi kako tko ima volje i snage s njim raditi .
Roko s foruma obrađuje polje lavande s njim ..eto pitaj njega .
Obrada poprijeko brda je nezahvala za bilo koji stroj , to stalno negdje bježi tj. opet je na rukama .Svi su oni napravljeni , prezentirani i isprobani na ravnom .
Za brijeg je koza ili ručna kosa



Što ti imaš tako slabe ruke??


doma imamo motokultivator Grillo iz 79te, orginal je bio 13ks Lombardini, lani smo stavili novi motor DMB od 12ks , imamo i Imt 506, i grillo je mila majka u odnosu na imt i po lakoći obrade i po kvaliteti rada i bogami i po kvarljivosti.
I ne trese previše ako nije pretvrdo ili jako zakorovljeno, onda jednostavno skače i teško ga je držati.
Ti strojevi nisu za oranje, imamo i plug za njega, mislim da je radio svega 4-5puta, i to na vađenju krumpira, traktor nema ni snage ni mase da ga vuče dublje od 10tak cm.
Svi oni filmići na stranici Labinprogresa su s oprštenjem goli k....
e da, oko božića sam u Zd gledao u trgovini, Labin od 14ks je oko 21 000kn a Goldoni 23 000, motori su isti, mjenjač je u osnovi isti. Ja glasam za goldoni. Tko kupi taj stroj i imalo ga pazi može mu trajat 30-40 god bez puno problema.
da napomenem da je nama taj Grillo 20god bio jedini stroj doma,, radio je 3000m2 vinograda (koji se redovno frezao),a do jednog vinograda ima 3km ceste, 2000m2 vrta koji se frezao, i sav prijevoz (drva, gnoj, slama i slično). po potrebi je išao i na duže ture-10km u jednom pravcu, i izdržao 30 god, dok nije pukla radilica, onda smo promjenili motor.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Jednom već napisah starost radnog stroja ne utječe na stanje.Odnos kvaliteta i cjena je zadovoljavajuća kod GOLDONIja 14 jer ćeš ga za 10 godina prodat po istoj cijeni uz minimalne troškove a imaš kvalitetan radni stroj sa širokom paletom mogućnosti i priključaka. Jedino preporučujem ne upotrebljavati željezne kotače.Svaki stroj je dobar jedino je stvar koliki je odnos kvalitete i cjene.


ja bi rekao i više nego zadovoljavajući.

Npr Goldobi je 23 000kn, može ti trajat i 30god betz problema. a neka đepna kopačica je 4-5 000kn, crkne nakon 5 god, posao radi nikako.
Honda ili imt 506 je u rangu 15 000, radi malo bolje od mini kopačice a lošije od goldonija, i crkne nakon 15tak god, ili stalno zajebava.

nema do dizela od 14ks, s njim možeš što oćeš.
ako imaš i manji traktor, onda može i dizel od 8ks.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Što ti imaš tako slabe ruke??


doma imamo motokultivator Grillo iz 79te, orginal je bio 13ks Lombardini, lani smo stavili novi motor DMB od 12ks , imamo i Imt 506, i grillo je mila majka u odnosu na imt i po lakoći obrade i po kvaliteti rada i bogami i po kvarljivosti.
I ne trese previše ako nije pretvrdo ili jako zakorovljeno, onda jednostavno skače i teško ga je držati.
Ti strojevi nisu za oranje, imamo i plug za njega, mislim da je radio svega 4-5puta, i to na vađenju krumpira, traktor nema ni snage ni mase da ga vuče dublje od 10tak cm.
Svi oni filmići na stranici Labinprogresa su s oprštenjem goli k....
e da, oko božića sam u Zd gledao u trgovini, Labin od 14ks je oko 21 000kn a Goldoni 23 000, motori su isti, mjenjač je u osnovi isti. Ja glasam za goldoni. Tko kupi taj stroj i imalo ga pazi može mu trajat 30-40 god bez puno problema.
da napomenem da je nama taj Grillo 20god bio jedini stroj doma,, radio je 3000m2 vinograda (koji se redovno frezao),a do jednog vinograda ima 3km ceste, 2000m2 vrta koji se frezao, i sav prijevoz (drva, gnoj, slama i slično). po potrebi je išao i na duže ture-10km u jednom pravcu, i izdržao 30 god, dok nije pukla radilica, onda smo promjenili motor.
Stari ja mislim da smo se vidjeli u živo ..i da mene ima i u visinu i mase .
Poziv mi je rad rukama , nisam u uredu ..
boldano si ono kaj je bitno ..i sam pišeš da je to skače , skače majku mu ali i napravi posao .
Da , nakon prvog proljetnog posla frezanja zagorske ilovaće ruke mi otpadaju .
Po ravnom nije problem ..pustiš ga ide sam , kako kaže bertolini može i žena s njim upravljati ..ali da ja vas vidim na brijegu ?
Dijelom toga sam i sam kriv jer nikad nemam gore onaj raonik ispod freze ..pa ga često treba držati na rukama jer proklizi ..ali bez toga nejde 10 cm u prvom prolazu .
Netko je napisao da freza niz brijeg ..ako freza niz brijeg neoranu zemlju onda to za mene nije brijeg .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jednom već napisah starost radnog stroja ne utječe na stanje.Odnos kvaliteta i cjena je zadovoljavajuća kod GOLDONIja 14 jer ćeš ga za 10 godina prodat po istoj cijeni uz minimalne troškove a imaš kvalitetan radni stroj sa širokom paletom mogućnosti i priključaka. Jedino preporučujem ne upotrebljavati željezne kotače.Svaki stroj je dobar jedino je stvar koliki je odnos kvalitete i cjene.


naravno da starost neutječe......samo, honda je dosta kvalitetna, neznam koliko si se susretao s njom, ili radio s njom, pa neznam koliko imaš iskustva.......i mogu reći da je dobar stroj.....

što se tiče priključaka......ima ih jako puno za hondu......mogu se vidjeti na stranici www.mio.hr nije reklama, nego samo da se vide priključci.....

neznam koliko ih ima za labina i ostale koji su navedeni.......

a dosta je jeftinija, npr motor u pevecu sam vidio za 14000kn, novi, lombardini, samo neznam je 10 ili 14ks.......dok motor za hondu, novi tipovi, original japanski GX, su oko 4000kn.....a to je velika razlika......

riječ motokultivator, mi opravdava hondu, po cjeni i svemu......a za cjenu labina, tražim nešto više, na 4 točka, barem tomo vinković.....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
naravno da starost neutječe......samo, honda je dosta kvalitetna, neznam koliko si se susretao s njom, ili radio s njom, pa neznam koliko imaš iskustva.......i mogu reći da je dobar stroj.....

što se tiče priključaka......ima ih jako puno za hondu......mogu se vidjeti na stranici www.mio.hr nije reklama, nego samo da se vide priključci.....

neznam koliko ih ima za labina i ostale koji su navedeni.......

a dosta je jeftinija, npr motor u pevecu sam vidio za 14000kn, novi, lombardini, samo neznam je 10 ili 14ks.......dok motor za hondu, novi tipovi, original japanski GX, su oko 4000kn.....a to je velika razlika......

riječ motokultivator, mi opravdava hondu, po cjeni i svemu......a za cjenu labina, tražim nešto više, na 4 točka, barem tomo vinković.....

a Honde su benzinke,jel tako?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, idu na benzin......ove nove GX serije još manje troše od G serije......moja je G200, netroši previše, dosta frezam s rezervoarom.....i to s kopačicama, ne s vučnom frezom.....

ima i honda F606d.....to je dizel model, sa yanmar motorom.....snaga ista kao i na G200 ili GX160
 
Na vrh