• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema pri kupnji MTK-a Labin 14 ks,IMT 40? ili neki treći??

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
da, idu na benzin......ove nove GX serije još manje troše od G serije......moja je G200, netroši previše, dosta frezam s rezervoarom.....i to s kopačicama, ne s vučnom frezom.....

ima i honda F606d.....to je dizel model, sa yanmar motorom.....snaga ista kao i na G200 ili GX160


gdje se ovaj dizel model može vidjeti?na stranici ga nema. koliko košta?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Stari ja mislim da smo se vidjeli u živo ..i da mene ima i u visinu i mase .
Poziv mi je rad rukama , nisam u uredu ..
boldano si ono kaj je bitno ..i sam pišeš da je to skače , skače majku mu ali i napravi posao .
Da , nakon prvog proljetnog posla frezanja zagorske ilovaće ruke mi otpadaju .
Po ravnom nije problem ..pustiš ga ide sam , kako kaže bertolini može i žena s njim upravljati ..ali da ja vas vidim na brijegu ?
Dijelom toga sam i sam kriv jer nikad nemam gore onaj raonik ispod freze ..pa ga često treba držati na rukama jer proklizi ..ali bez toga nejde 10 cm u prvom prolazu .
Netko je napisao da freza niz brijeg ..ako freza niz brijeg neoranu zemlju onda to za mene nije brijeg .

Vidjeli uživo? nevjerujem

a kod mene nema bregova, sve je ravnica, tu i tamo blagi (nevažni) nagib.
al definitivno je lakše s tim radit nego sa kopačicama koje imaju noževe umjesto kotača.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
isti mjenjač ko i na f620.....samo motor drugi.....moram pogledati, ako imam negdje sliku......isti starter ko na g200, dok na lombardinija se namotava uže, ima i dekompresor.......
 
S

staffmen

Guest
naravno da starost neutječe......samo, honda je dosta kvalitetna, neznam koliko si se susretao s njom, ili radio s njom, pa neznam koliko imaš iskustva.......i mogu reći da je dobar stroj.....

što se tiče priključaka......ima ih jako puno za hondu......mogu se vidjeti na stranici www.mio.hr nije reklama, nego samo da se vide priključci.....

neznam koliko ih ima za labina i ostale koji su navedeni.......

a dosta je jeftinija, npr motor u pevecu sam vidio za 14000kn, novi, lombardini, samo neznam je 10 ili 14ks.......dok motor za hondu, novi tipovi, original japanski GX, su oko 4000kn.....a to je velika razlika......

riječ motokultivator, mi opravdava hondu, po cjeni i svemu......a za cjenu labina, tražim nešto više, na 4 točka, barem tomo vinković.....


di si molim te vidio motor za motokultivator koji kosta 14 000?!?!?
novi motor 3ld510 lombardini kosta 8500 kn
a ovo kaj si ti vidio ne znam kaj je, jer u pevecu Lombardini lda100 (4LD705)
kosta 11 500.
to je mozda lda 820 bio, on kosta oko 13500kn.-al di ces tu kvrgu metnut na mtk.

u ovoj temi se sve vise opravdava ona izreka.
SVAKI CIGO SVOGA KONJA HVALI.

ovi koji imaju labina ili goldoniaj su za njega, ovi natezu te neke honde...
sta ce ti honda molim te ako mu treba za malo ozbiljniji rad. Kolko ce mu s hondom trebat da se dopeljado parcele. Specijal povuce di vise tereta nego neka honda od 5,6,8,10ks. Naspram motokultivatora u rangu specijala honda je igracka. i svi ti takozvani skakavci.
Ne mora on uzeti secijala ili goldonija. Ima i grilo dobre mtk-ove, SEP takoder.
ali kaj je da je za labinca (goldonija) imas sve vrste prikljucaka a djelova u svakom bolje opremljenoj poljotrgovini

Uzmi labina:weedman::lol:


I da. Cemu otvarate tolke nove teme????
u par dana 4 nove teme, a sve se moglo ugurat u ove postojece.
bez brige budite ne znaci ak ne stavite nesto kaj vas zanima u novu temu da necete dobit odgovor jer nismo vidjeli. Oni koji prate ovo, ocito nesto znaju o teme, pa ce ti sigurno odgovorit. Al za to ja nisam zaduzen, nek to admin rjesava
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
di si molim te vidio motor za motokultivator koji kosta 14 000?!?!?
novi motor 3ld510 lombardini kosta 8500 kn
a ovo kaj si ti vidio ne znam kaj je, jer u pevecu Lombardini lda100 (4LD705)
kosta 11 500.
to je mozda lda 820 bio, on kosta oko 13500kn.-al di ces tu kvrgu metnut na mtk.

u ovoj temi se sve vise opravdava ona izreka.
SVAKI CIGO SVOGA KONJA HVALI.

ovi koji imaju labina ili goldoniaj su za njega, ovi natezu te neke honde...
sta ce ti honda molim te ako mu treba za malo ozbiljniji rad. Kolko ce mu s hondom trebat da se dopeljado parcele. Specijal povuce di vise tereta nego neka honda od 5,6,8,10ks. Naspram motokultivatora u rangu specijala honda je igracka. i svi ti takozvani skakavci.
Ne mora on uzeti secijala ili goldonija. Ima i grilo dobre mtk-ove, SEP takoder.
ali kaj je da je za labinca (goldonija) imas sve vrste prikljucaka a djelova u svakom bolje opremljenoj poljotrgovini

Uzmi labina:weedman::lol:


I da. Cemu otvarate tolke nove teme????
u par dana 4 nove teme, a sve se moglo ugurat u ove postojece.
bez brige budite ne znaci ak ne stavite nesto kaj vas zanima u novu temu da necete dobit odgovor jer nismo vidjeli. Oni koji prate ovo, ocito nesto znaju o teme, pa ce ti sigurno odgovorit. Al za to ja nisam zaduzen, nek to admin rjesava

ako si mislio na mene? ovakva tema nepostoji gdje su ovi navedeni modeli toliko uspoređivani. na jednoj temi se počelo upoređivati pa sve završi na popravcima itd...
pročitao sam skoro sve teme o motokultivatorima prije nego sam ovu otvorio ali odgovora nisam mogao naći.ovdje koliko vidim se svodi na Labina jer ima više pro nego kontra.
 
S

staffmen

Guest
ako si mislio na mene? ovakva tema nepostoji gdje su ovi navedeni modeli toliko uspoređivani. na jednoj temi se počelo upoređivati pa sve završi na popravcima itd...
pročitao sam skoro sve teme o motokultivatorima prije nego sam ovu otvorio ali odgovora nisam mogao naći.ovdje koliko vidim se svodi na Labina jer ima više pro nego kontra.

ne samo ti....
al imao si takdoer preporuku za kupnju mtk temu.
al nema veze....necemo sad o tome!

jesi odlucio onda?! kaj ces?!
ovo da je vise ZA nego protiv je normalno.
Djelova ima svuda (ko za imt) zato jer se od prvog modela nista nije promjenilo glede mjenaca. motori takoder, samo poboljsani. DIZEL. prikljucaka kavih hoces. Od sadilice krupira, sijacice za koruzu do obicne freze ili prikolice. Takoder na takav jaci stroj mozes prikljuciti i neke home made prikljucke. Npr okretac sjena.
Svaka cas ovim hondama i ostalim takvog tipa al to je igracka.
dizel je dizel ipak je to 12ks, duplo jace od neke honde. Na njega mozes bez problema kacit malcer od 90cm. Na ove stare sa motor lda450 (10ks) mozes kacit 60cm malcer.
ipak to kad se zavrti tesko se gasi.

Kad namjeravas kupnju?!
kad kupis ima da obavezno stavis slika ko u prici.
meni su ti novi modeli pekrasni. Ako bog da i ja bum jednog takvog kupio kad dodu bolja vremena. samo kak mi se cini taj nebu iso na dizel neg na drva kak je s naftom krnulo.


E da da vas jos pitam.
ZAsto svi velite da strizna kosa nista ne valja za specijala?!
jel to ne valja ova tvornicka iz labina ili uopce nemoze se kosit s njime?!

ja sam cuo da su opcenito te kose od labina lose. Ja na svome mondialu imam imt-ovu kosu. Original za labinca al imt proizvodi. Stara je al dusu dala u ove 2 godine kaj je kod mene!? Digo sam ju iz mrtvih i sad dela ko vurica
 
S

staffmen

Guest
A da svaki cigo svoga konja hvali. Mislim čemu takvo baljezganje s cijenama, poznato je da su hondini motori skuplji nego lombardini, ovdje je link s cijenama lombardini motora http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_MOTORA.pdf, za hondu sam uspio pronači nešto slabo http://www.djano.hr/images/stories/Cjenik Honda proizvoda.pdf lako je usporedit po snazi koji su skuplji. Honda je baš za brdo mislim svašta.
slazem se s tobom.
Pricaju a ne provjere kaj govore.
kad sam vidio ovih 14000kn KAO za lombardinija odma mi pao mrak na oci. nisam mogo a da ne odgovorim.
al pusti.:drinkers::partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ne samo ti....
al imao si takdoer preporuku za kupnju mtk temu.
al nema veze....necemo sad o tome!

jesi odlucio onda?! kaj ces?!
ovo da je vise ZA nego protiv je normalno.
Djelova ima svuda (ko za imt) zato jer se od prvog modela nista nije promjenilo glede mjenaca. motori takoder, samo poboljsani. DIZEL. prikljucaka kavih hoces. Od sadilice krupira, sijacice za koruzu do obicne freze ili prikolice. Takoder na takav jaci stroj mozes prikljuciti i neke home made prikljucke. Npr okretac sjena.
Svaka cas ovim hondama i ostalim takvog tipa al to je igracka.
dizel je dizel ipak je to 12ks, duplo jace od neke honde. Na njega mozes bez problema kacit malcer od 90cm. Na ove stare sa motor lda450 (10ks) mozes kacit 60cm malcer.
ipak to kad se zavrti tesko se gasi.

Kad namjeravas kupnju?!
kad kupis ima da obavezno stavis slika ko u prici.
meni su ti novi modeli pekrasni. Ako bog da i ja bum jednog takvog kupio kad dodu bolja vremena. samo kak mi se cini taj nebu iso na dizel neg na drva kak je s naftom krnulo.


E da da vas jos pitam.
ZAsto svi velite da strizna kosa nista ne valja za specijala?!
jel to ne valja ova tvornicka iz labina ili uopce nemoze se kosit s njime?!

ja sam cuo da su opcenito te kose od labina lose. Ja na svome mondialu imam imt-ovu kosu. Original za labinca al imt proizvodi. Stara je al dusu dala u ove 2 godine kaj je kod mene!? Digo sam ju iz mrtvih i sad dela ko vurica


eto ja sad baš hoću o tome jer mi ide na živce da me prozivaš da otvaram temu bezveze tede sam imao preporuku na drugoj temi. gdje se to toliko o ovim modelima diskutiralo a da se nije odlutalo sa teme.
kad ću kupiti? to je moj problem.
hoću li staviti na forum kad kupim to je opet moj problem.
jel imaš ti labin i dali obrađuješ strme površine pa da mi kažeš da je labin 100 posto za mene?
jel labin u BiH isto što iLabin u HR?
Dali je paljenje na ključ pozdan i dali će raditi i nakon garancije?
Dali je Roto kosa labinova pouzdana da radi ove poslove?
Dali da kupim sa ili bez diferencijala?

možeš li naći ove odgovore na jednoj drugoj temi? ako možeš postavi mi link a neka moderatori brišu ovu temu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije bio 14000, nego 13999kn :rolfer:

samo, neznam sada koji model.....kada budem otišao do peveca, budem pogledao......pa javim

kažeš, treba za ozbiljnije poslove.....onda zaboravi motokultivator, onda je za njega traktor...... :finga:

kako da okreneš........20 000kn je totalno neisplativo dati za jedan motokultivator.......bez priključaka......pa makar da i iz sobe upravljaš s njim......na daljinski
 
S

staffmen

Guest
gle neda mi se prepirat.
to je bilo moje misljenj oko tog otvaranja temi.

sve ostalo o cemu ti govorim (za mtk) ti govorim dobronamjerno.
tj neznam ni kaj sam krivo reko.
cemu odma nastupoas sa tim MOJ problem.
jesam ja kaj reko?!?!?! pito sam te dal si se u meduvremenu mozda odlucio. i da kad kupi, ako kupis stavis slike.
i odma sam prokomentirao ovo da ima vise ljudi ZA labinca nego protiv.
KAj je zlonamjerno???:vragek:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
gle neda mi se prepirat.
to je bilo moje misljenj oko tog otvaranja temi.

sve ostalo o cemu ti govorim (za mtk) ti govorim dobronamjerno.
tj neznam ni kaj sam krivo reko.
cemu odma nastupoas sa tim MOJ problem.
jesam ja kaj reko?!?!?! pito sam te dal si se u meduvremenu mozda odlucio. i da kad kupi, ako kupis stavis slike.
i odma sam prokomentirao ovo da ima vise ljudi ZA labinca nego protiv.
KAj je zlonamjerno???:vragek:

nije ništa zlonamjerno ali to na pisanim medijima tako zvuči.

vjeruj mi da sam kupio veći bi to objavio kao što sam to i sa malčerom uradio.kada mi daju odgovor da je labinov mtk sa motorom kao i u HR onda ga kupujem,za kineze i turke u MTK- nemam novaca.
 
S

staffmen

Guest
nije ništa zlonamjerno ali to na pisanim medijima tako zvuči.

vjeruj mi da sam kupio veći bi to objavio kao što sam to i sa malčerom uradio.kada mi daju odgovor da je labinov mtk sa motorom kao i u HR onda ga kupujem,za kineze i turke u MTK- nemam novaca.

ok,sve ok!?:supz:

a gle ako namju lombardinije. pitaj dal ti mogu narucit. ipak ako su zastupnici valjda bi trebali imati.

e i da koji si to malcer kupio. citam al nisam skuzio.
o cem se radi?! vidim da si ga i vratio odma
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ok,sve ok!?:supz:

a gle ako namju lombardinije. pitaj dal ti mogu narucit. ipak ako su zastupnici valjda bi trebali imati.

e i da koji si to malcer kupio. citam al nisam skuzio.
o cem se radi?! vidim da si ga i vratio odma

pregovori sa ITC Zenica su u toku

a za malčer sve stoji ovdje http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20727 od a do ž,a kupnju sam pohvalio na temi malčeri početkom prošle godine
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
nije bio 14000, nego 13999kn :rolfer:

samo, neznam sada koji model.....kada budem otišao do peveca, budem pogledao......pa javim

kažeš, treba za ozbiljnije poslove.....onda zaboravi motokultivator, onda je za njega traktor...... :finga:

kako da okreneš........20 000kn je totalno neisplativo dati za jedan motokultivator.......bez priključaka......pa makar da i iz sobe upravljaš s njim......na daljinski

:madmana::madmana::madmana::madmana::madmana:

Jel ti znaš koliko je Mtd-a prodao goldoni u zadnjih 30 godina. Pa kaj su svi koji kupe novog mtd-a budale. Govoriš nešto za traktor. Pa jel ti znaš kolika je cijena i najjeftinijeg novog traktora. Od početka rasprave pričaš bedastoče. Čovjek je pito za preporuku mtd-a, a ne traktora. Pa svako zna da se ne može pariti mtd i traktor, niti po cijenu, niti po učinkovitosti. A kaj da uzme tomeka starog 25 godina, i riskira da kupi mačka u vreči? Ili možda Hittnera za 10000€, pa daj budi pametan. To je ko da ja pitam za preporuku mopeda, a ti me preporučaš nekog super sport motora :rolleyess:
 
S

staffmen

Guest
:madmana::madmana::madmana::madmana::madmana:

Jel ti znaš koliko je Mtd-a prodao goldoni u zadnjih 30 godina. Pa kaj su svi koji kupe novog mtd-a budale. Govoriš nešto za traktor. Pa jel ti znaš kolika je cijena i najjeftinijeg novog traktora. Od početka rasprave pričaš bedastoče. Čovjek je pito za preporuku mtd-a, a ne traktora. Pa svako zna da se ne može pariti mtd i traktor, niti po cijenu, niti po učinkovitosti. A kaj da uzme tomeka starog 25 godina, i riskira da kupi mačka u vreči? Ili možda Hittnera za 10000€, pa daj budi pametan. To je ko da ja pitam za preporuku mopeda, a ti me preporučaš nekog super sport motora :rolleyess:

:rolfer::rolfer::rolfer:
ceko sam dal ce mu ko to napisat.
reko da mu ja napisem.

i da seljacic i ja se skoro pokacili a ovo kaj se tice otvaranja tema se najvise tebe ticalo ivanz.
otvoris temu honda remont i onda otvoris novu temu hond amotokultivator.
citajuci tvoje postove sada u ovoj temimoze se zakljucit ovo kaj je reko kolega outlanderzg

Pozdrav, laku noc!:drinkers:
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
A da svaki cigo svoga konja hvali. Mislim čemu takvo baljezganje s cijenama, poznato je da su hondini motori skuplji nego lombardini, ovdje je link s cijenama lombardini motora http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_MOTORA.pdf, za hondu sam uspio pronači nešto slabo http://www.djano.hr/images/stories/Cjenik Honda proizvoda.pdf lako je usporedit po snazi koji su skuplji. Honda je baš za brdo mislim svašta.

Netko bi rekao da hvalim GOLDONIja i nebi lagao i možda bi rekao da sam "cigo" i u nekim stvarima bi se složio sa njime.Ali bi onda morao hvalit i ostale mtk koje imam u svojem vlasništvu.Neki su dobri za nešto.Najbolje znaš kakva je zemlja kod tebe,koliko si fizički jak,financijski spreman pa se u svojoj okolini raspitaj i dobit ćeš najbolju informaciju.Ja znam kako je kod mene.I imam SUPER SPECIJAL(goldoni i TPS,fiksne i okretne ručke. ,VIKINGa,TOMOSa,MUTA,MONDIAL,BENASI,SEP,BERTOLINI(3modela)HONDA,IMT i moje je mišljenje da s pravom tvrdim da je u mom kraju idealan SUPERSPECIJAL.Iskustvo vlasnika mi ide u prilog.
Ove gore navedene cjene dobivam u ENTRADA d.o.o 10%umanjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh