• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema pri kupnji MTK-a Labin 14 ks,IMT 40? ili neki treći??

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
hajd pomozite

dajte sve vaše prijedloge,pro i kontra za navedene modele ili pak treći model koji je po vama naj naj odluka.

potreban je pri oranju,košnji,frezanju,malčiranju itd....

hvala unaprijed
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
kaj je s traktorom? Motokultivatori su za malo vrta pofrezat i malo kosit i to je njihovo, igračke uglavnom. Valjda goldoni ili labinprogres, najzastupljeniji su, ja imam labinprogres i ako je goldoni isti kao labinprogres onda mogu komotno reći da je BCS bolji ali treba imat novca za BCS a ne znam kakve su cijene dijelova nisam uspoređivao, BCS ima član danek pa ga pitaj ako hoćeš kakav je stroj. Imt nikako.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da si u hrv . reko bi labin 14 ks . s obzirom da si preko raspitaj se o dostupnosti djelova .
Meni bi to bilo važno .
pretpostavljam...
Imt vjerojatno ugrađuje DMB motore odnoso i oni su promjenili ime, vjerojatno i vlasnika .
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Razgovaro ja s jednim profesorom na agronomskom i postavio mu isto pitanje kao i ti sada. Reko imam voćnjaka oko hektar, još bi htio i navodnjavati povrće s tim strojem, obrađivati plastenike i kaj da uzmem? I on mi u isti tren ispali uzmi labin speciala. Oni su na fakultetu imali neki voćnjak za pokus oko 2 ha i kaže da se bez problema obrađuje sa specialom. Oko voćki su frezali, a sredinu malčirali. Prskanje obavljali s leđnim atomizerom Samo ne uzimati roto i strižnu kosu za njega jer su katastrofa. Malčer 90 cm od messisa može bez problema pokretat iako ima 12ks, a ne 14 kako se nominalno piše. IMT539 ima 39 kg/ks , a super special 20 kg/ks (nije mjerilo snage, ali je zgodan detalj za izvuči koji zaključak)

Rabljeni Tomo Vinkovići ili novi specijal pitanje je sad??? :?: Ja sam uzeo labina, možda sam se zahebo, vrijeme će pokazati :D

Kod nas je poanta da ljudi ne biraju racionalno strojeve. Netko ima par hektara i ide kupiti npr novog Deutza od 100 ks. Pa kad će se njemu taj traktor isplatiti? Ima jako puno takvih slučajeva. (kad je glavno kaj budu susedi rekli)
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kaj je s traktorom? Motokultivatori su za malo vrta pofrezat i malo kosit i to je njihovo, igračke uglavnom. Valjda goldoni ili labinprogres, najzastupljeniji su, ja imam labinprogres i ako je goldoni isti kao labinprogres onda mogu komotno reći da je BCS bolji ali treba imat novca za BCS a ne znam kakve su cijene dijelova nisam uspoređivao, BCS ima član danek pa ga pitaj ako hoćeš kakav je stroj. Imt nikako.


složio bi se s tobom......motokultivatori su za par kvadrata obrade......a dosta su skupi......ovi navedeni dizeli sa jednim cilindrom, nema ispod 10 000kn, što je meni puno, za polovan u bogtepitakakvomstanju......

više se isplati manji traktor......ja imam f620 hondu, i služi za frezanje i prijevoz manjih stvari i tamo gdje nemogu s traktorom.....stroj je meni dobar, djelova ima koliko hočeš, kao i priključaka.....

samo, s tim igračkama, budeš se namučio u oranju......i kakvo je to oranje na 10cm.......pišu u prospektima da ide na 20cm, al to samo tako piše, na 15cm željezni točkovi se ukopavaju......a tek poslije toga se budeš osječao, ko da te vlak pregazio.....:partyman:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
mtk je prvenstveno za obradu vrtova i plastenika i to frezanje,košnja da ali sa rotacionom,nikako sa strižnom jer od vibracija razjebe cijeli stroj.oranje ni pod razno jer to nije posel,više rivaš nego sami vlečeju. bcs je jako dobar stroj i u 5g nisam mijenjal ništ osim ulja,ali nije ni preveč delal,a istina je da je jako skup,ali ako si u mogučnosti i ako misliš malo više delati onda BCS.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
mtk je prvenstveno za obradu vrtova i plastenika i to frezanje,košnja da ali sa rotacionom,nikako sa strižnom jer od vibracija razjebe cijeli stroj.oranje ni pod razno jer to nije posel,više rivaš nego sami vlečeju. bcs je jako dobar stroj i u 5g nisam mijenjal ništ osim ulja,ali nije ni preveč delal,a istina je da je jako skup,ali ako si u mogučnosti i ako misliš malo više delati onda BCS.

kaj ti oreš vrt na 30 cm......
ja orem sa specijalom bez problema,pa nećete orati s mtk-om ko sa traktorom...
..15 cm. ide bez problema ali opet ovisi o tipu zemlje
a tek poslije toga se budeš osječao, ko da te vlak pregazio..
ivanz....pa kaj se ti hrvaš s njime......:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Neznam o kojem BCS-u govorite, no malo je MTK u klasi ravno (po gradnji) Super Specijalu. Bil on TPS-ov ili Goldonijev.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nehrvam se ja.....nego vidim susjeda što radi.....ove godine je još bilo blatno, ima plug prekretač na f620, ubija i sebe i motokultivator......šteta je koristiti za te stvari.....

za frezanje je odličan, samo ga usmjeriš, i možeš ga pustiti, ide skoro sam......i prijevoz manjeg tereta......

kod dizela, ovih lombardinija, treba ga znati upaliti......a i ružan je zvuk, previše mi je bučan......

za tu cjenu, na njegovom mjestu bi razmislio o TV, jer ipak je to traktor 4x4 ili vladimirec......pa imaš više otvorenih mogučnosti za što ga možeš koristiti.....gdje ipak samo sjediš......

neznam koja bi bila obradiva površina?????

npr, ja sam mojim imt 533, godišnje orem uslužno 15-20 vrtova.......razmišljam i o frezi za njega, a vjerujem da i on cilja na slično.....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ja ga koristim za oranje,frezanje,nagrnjivanje i vađenje krumpira,okapanje kukuruza,a i pripeljam si sa njime sve i svašta,tak da je kod mene dobro iskorišten
.a i ružan je zvuk, previše mi je bučan....
da,baš je vladimirac jako tih....
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kaj ti oreš vrt na 30 cm......
ja orem sa specijalom bez problema,pa nećete orati s mtk-om ko sa traktorom...
..15 cm. ide bez problema ali opet ovisi o tipu zemlje

ivanz....pa kaj se ti hrvaš s njime......:scratch

ja oram vrt sa trobraznim plugom na 25 cm
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
nehrvam se ja.....nego vidim susjeda što radi.....ove godine je još bilo blatno, ima plug prekretač na f620, ubija i sebe i motokultivator......šteta je koristiti za te stvari.....
kod dizela, ovih lombardinija, treba ga znati upaliti......a i ružan je zvuk, previše mi je bučan......
za tu cjenu, na njegovom mjestu bi razmislio o TV, jer ipak je to traktor 4x4 ili vladimirec......pa imaš više otvorenih mogučnosti za što ga možeš koristiti.....gdje ipak samo sjediš......

neznam koja bi bila obradiva površina?????


Pa f620 nije niti blizu super specialu :rolleyess:. Čovjek je pito za kultivator od 10+ ks daj malo čitaj postove.
Na novom specialu je rješeno paljenje tak da doslovno pali od prve.

@seljačić
Koja je površina koju misliš obrađivati. To nisi napisao, a to je najvažnije,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
svaka čast.....od svega nabrojanog, jedino frezam s motokultivatorom.......u ostalo se nebi upuštao...... pogotovo na više od 500-600 kvadrata :partyman:


sječam se prije, kada su svi kupovali goldoni......cjena 5000 DEM s prikolicom i frezom, što bi danas bilo oko 20 000kn.......neznam koliko danas košta novi.....i oni koji su ga malo pazili, tek nakon 10tak godina korištenja su bili potrebni zahvati na njemu......strojevi nisu loši......tako je i sa hondama, idu vječno......i mislim da nema greške bilo koji da uzme......osim IMTa, jer tamo je 2T motor, al su djelovi jako jeftini......
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Imam za svakog člana porodice po3-4motokultivatora žena ponekad"prčka"sa VIKINGom a sve se ostalo obavlja (osim oranja)sa Super Specijal-ima po mom mišljenju u toj klasi su najbolji djelove ima firma koja pokriva cijeli Balkan.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima na youtube filmića, kako se ore sa motokultivatorima......širina brazde 4 prsta, i nema brzinu da okreće brazdu, nego zemlju samo nasloni na oranje...... :rolfer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ja imam Hondu f 600 15 godina , kada sam razmišljao o nekom jačem stroju , mislio sam uzeti Labinca 14 ks. Po mom mišljenu najbolji motokultivator ( pravi stroj ) a u transportu mu nema ravnoga . Kardanska prikolica nosivosti 1.5 t nema gdije se nemože popeti ( osobno sam se u to uvjerio )
Čak sam razmišljao i o novom labincu , ali novi , samo motokultivator bez ijednog priključka košta 21 000 kuna :scratch . E sada još prikolica , freza ... cifra se popne do nekih 40 000 - 50 000 kn . Od novog sam odustao , i polovni se može naći za nekih 20 000 kuna .
Ali , uvijek ima ono ali , sve što se radi ... bilo oranje , frezanje , kosidba ...... sve trpe ruke i kičma , i stalno moraš hodati za strojem :madmana::scratch
Kada sam malo bolje razmislio .....:scratch hmmmmm pa to već imam .
Ja sam sa hondom f 600 bio prezadovoljan , ali nakon jedno 2 - 3 sata frezanja ruke ti se tresu dva dana poslje , imam i rotacionu kosilicu za hondu koja je strava , nisam još naišao na tako veliku travu koju nije mogla kositi , ali stalno hodaš iza nje :mad: znači prešao sam kilometara , i kilometara..
I onda dsam odlučio kupiti traktor ( traktorić )
Mišljenja sam da je svaki traktor ( traktorić ) bez obzira koliko konja imao , bolji od bilo kojeg motokultivatora , zato što lagano sjedneš , zapališ cigraretu... i piči ... nema lomljnja kičme i trganja ruku , bez obzira šta radio oranje , košenje , frezanje....
Tako da sam ja za traktor bez obzira bio to Tomo Vinković , Yanmar , ili neki treći....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja imam Hondu f 600 15 godina , kada sam razmišljao o nekom jačem stroju , mislio sam uzeti Labinca 14 ks. Po mom mišljenu najbolji motokultivator ( pravi stroj ) a u transportu mu nema ravnoga . Kardanska prikolica nosivosti 1.5 t nema gdije se nemože popeti ( osobno sam se u to uvjerio )
Čak sam razmišljao i o novom labincu , ali novi , samo motokultivator bez ijednog priključka košta 21 000 kuna :scratch . E sada još prikolica , freza ... cifra se popne do nekih 40 000 - 50 000 kn . Od novog sam odustao , i polovni se može naći za nekih 20 000 kuna .
Ali , uvijek ima ono ali , sve što se radi ... bilo oranj , frezanje , kosidba ...... sve trpe ruke i kičma , i stalno moraš hodati za strojem :madmana::scratch
Kada sam malo bolje razmislio .....:scratch hmmmmm pa to već imam .
Ja sam sa hondom f 600 bio prezadovoljan , ali nakon jedno 2 - 3 sata frezanja ruke ti se tresu dva dana poslje , imam i rotacionu kosilicu za hondu koja je strava , nisam još naišao na tako veliku travu koju nije mogla kositi , ali stalno hodaš iza nje :mad: znači prešao sam kilometara , i kilometara..
I onda dsam odlučio kupiti traktor ( traktorić )
Mišljenja sam da je svaki traktor ( traktorić ) bez obzira koliko konja imao , bolji od bilo kojeg motokultivatora , zato što lagano sjedneš , zapališ cigraretu... i piči ... nema lomljnja kičme i trganja ruku , bez obzira šta radio oranje , košenje , frezanje....
Tako da sam ja za traktor bez obzira bio to Tomo Vinković , Yanmar , ili neki treći....



potpuno podržavam sve napisano :partyman:

al nisam znao da su tolike cjene.....to je pretjerano.....i neisplativo!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh