• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA slažem se kaj si napisal no potrošnja i ni je toliko različita ali me na traktoru brine( ako dobro vidim ) njemačka polukabina dosta je fiata došlo iz njemačke kao novi ali na izdisaju motori mjenjači kuplunzi a to košta (boli glava ):icon_scratch:
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
znam da nema neke razlike u cijeni djelova za npr.vodena pumpa,ac pumpa dizne ili sl.klipovi i karike su sigurno skuplje ili mozda pokoji dio ostali ali za motor nema brige jel tak i tak sve ima za kupit i u trgovinama gdje ima i za imt.
al imt i zetor isto nisu bas sa nekim dijelovima jeftini a kao medu najjeftinijima su...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno marko samo moj susjed je za fiata 80 ks tek četvrti put kupil lamelu koja je pasala i to nosil srce u Italiju jer je u Križevce tri puta došla kriva a kad je pokazal račun bilo bi za imt ili zetora dosta za sve dijelove za generalku kvaliteta lamele je vrhunska .
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja sam kupio i prodo dosta traktora i s tim da sam sa sve jednim radio,znaci nije dopeljan kuc i ceko kupca nego je radio i ceko kupca... npr.kupio sam fenda 106 sa kvarom,lamela i jos neki zupcanici koji su im boljka.to sam slozio.svi zupcanici u hittneru oko 600 eura +jos svi novi lezajevi i npr.lamela je za njega nekih 900kn a ja sam ju dao prenitat i ispalo me 200kn.tak kak sam ga slozio radio je kod mene 3 godine bez ijednog kvara,od oranja,kosnje,baliranja,utovar bala,berbe kuruze.
i po mojem misljenju tko god ima malo sluha i znanja uvijek moze provijerit kakva je getriba i motor...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
@steyr01
volio bi imat tu brzinu na raspolaganju pa cu koristit kako budem moc.
prikljuci su mi vecinom noseni, imas li koji zapadno europski 50ks za predlozit?

50 ks je malo, takvi traktori su rijetki, osim onih specijalnih, a gledaj malo jače 60-70 ks, npr CASE JX, Hurlimann XA. MF serija 4000..Govorim o traktorima starim do 10 god.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
@steyr01
nista to, to je sve pretesko, meni treba traktor po mogucnosti ispod 2t.
to su traktori koji ostvaruju veliku vucnu silu.
Realno za poslove koji me zanimaju meni treba 45ks, zbog brzine u transportu nek to bude 50-60ks...samo sta ja mislim da takav traktor necu pronac, to se moze jedino pokusat "stvorit" nekom preradom...
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja sam po vasim pisanjima nekako konto da su fiat djelovi isti ili jeftini nego sto su npr IMT ili ajde recimo da su u rangu IMT-a...a sad ispade da su daleko skuplji.

Covjek kaze da je uvezao ovog traktora prije godinu dana ima 4 klipa...nisam ga jos pitao da li ima hidraulicni volan, 2 izvoda hidraulike, gornje i donje kacenje...eto sta znam...

Nekako mi se cini da je Fiat bolji jer ako IMT vise trosi od fiata a dijelovi su mu puno jeftiniji, dodjem onda na isto tako da dobijem da fiat manje trosi ali su mu skuplklji dijelovi , ono sto kod IMT izgubim na gorivu to kod fiata dam za dijelove....e sad je samo pitanje jel ovaj Fiat s 6000 sati bolji od 560 s 2300 gledajuci na duze staze...

Imam jednog kolegu koji ima fiata tako da ga mogu povesti s sobom...ali opet 6 000 satije nesto blizu generalke kod fijata ili nije ????

I naravno 560-tka je '88 god...a ovaj ne vjerujem da bi bio i '80.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
@emy
ja mislim da su fiat stvarno ekstra traktori, ali mislim da za novce od imta mozes bolje.
zasto ne trazis zetora 6211 ili slicno.
to ces uvik dobro prodat da radit ce odlicno.
ili recimo torpeda, narocito duplaka, opet ces prodat ko od sale...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Zivisic
Probaj naci dobroga Imt 549 bez prvog pogona, dosta je jak, okretan, a i brz..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto mora kupiti traktor s kojim mora unaprijed razmišljati o prodaji ?

vaš velečasni
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ne mora nista,
ucinilo mi se da covik tako funkcionira, kupi, jedno vrime koristi pa zamjeni za drugi...velim ucinilo mi se.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
542 i 549 su gotovo isti idu cca 30 km/h mozda i malo više
mi imamo 542 28g i pre zadovoljni smo snjim u rangu poslova koje odrađuje
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Koliko sam razumio emya 542 ili 549 su mu maleni,a sto se tice fiata ako su mu pravi radni sati onda moze jos jednom tolko odradit ali sumljam da toliko star traktor ima 6000rh.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja ne kupujem traktor tako da ga prodam ili preprodajem , jednostavno uzimam traktor za sebe, iako mislim da bilo koji traktor da covjek uzme uvjek ga moze prodati svaka roba ima svog kupca...6211 bih morao dodati jos kojih 500-1000 eura...jer su ima takve cjene tu kod nas

Ovaj covjek veli da je traktor kod njega nesto manje od godinu dana, sad ne vjerujem da je nesto vrtio oko sada i radnih sati, mada to ne iskljucujem...

Kupujem traktor koji ce kod mene raditi i kojeg cu cuvati, ja nemam sume, treba mi pravo domacinski traktor koji ako bude imao kakvih nadogradnji ce sigurno kod mene dobiti... a o redovnom odrzavanju da i ne pricam...

Probao sam to kod 560-tke ali to je njen limit, on nemoze brze, on ne moze da manje trosi, on ne moze a da mu kocnice rade, i on trazi jos 200 eura da mu se odradi povrat ulja, ventil itd.itd.zbog tog mi se ne svidja...sto vjerujem da je to kod fiata dosta bolje rjeseno...a plus mi se svidja sto svako kaze da manje trosi mada ga nisam nikad imao pa ne mogu da provjerim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Emy, motor s direktnim ubrizgavanjem (iste nazivne snage) uvijek manje troši od pretkomornog motora. Fiat motori jesu šparni na djelomičnim teretima, gdje se i najviše koriste. I tu buš videl razliku. Na punoj snazi svi troše podjednako.
Rekoh ti još na početku tvoje dileme: razmisli i o Universalu. Uostalom, on je jeftinija kopija Fiata.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Emy... što se tiće samog motora na Fiatu, taj ako je uredno održavan i vožen može dogurati do 15.000 rh bez otvaranja, no uvjek je moguća kakva havarija kao i s bilo kojim drugim polovnim traktorom, tako je to.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Emy, motor s direktnim ubrizgavanjem (iste nazivne snage) uvijek manje troši od pretkomornog motora. Fiat motori jesu šparni na djelomičnim teretima, gdje se i najviše koriste. I tu buš videl razliku. Na punoj snazi svi troše podjednako.
Rekoh ti još na početku tvoje dileme: razmisli i o Universalu. Uostalom, on je jeftinija kopija Fiata.

univerzal je jeftina kopija,ali jako loša kopija od 95 godine na više,imal univerzala 2006g. sa "istim" motorom kao ovaj fiat kojeg sad imam koji je 89g i trošil je trečinu više goriva,a o kvaliteti matrijala u diferencijalu i hidrauliki bolje da ne govorim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Koliko se sjećam, imel si 703. To je bil promašeni model. Naime, na njemu je bil motor od 640tke s povećanim hodom, preslab za ono kaj je transmisija mogla dati.
Emyju je taj ionak prevelik. Mislil sam na 550 ili 640.
 

Najnoviji postovi

Na vrh