• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Re: Pitanje za iskusnije...

Mislim, probaj posuditi od nekoga u okolici i probaj nekaj raditi, pa makar odrezati dvije brazde.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Re: Pitanje za iskusnije...

Baš me zanima šta bi poljaci rekli na to da kardan ne radi neovisno od pumpe. Odrastao sam na ursusu i to nije bio neki problem ako sve drugo štima. Za te novce kupiš ursusa 355 i onda si na konju a sličan je zetoru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Re: Pitanje za iskusnije...

Dado, nemoj da te Muha čuje :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ursusa nebum komentiral jer moje mišljenje o njemu je poznato....

Ako biraš između 25-taka i 533, moje mišljenje je da je 25-tak slabašan traktorčić za bilo kaj. Eventulno to kaj ništ ne troši pa za u klet otiči po pijaču, pogledati na polju kak je zišlo, gajbu trave dopeljati ....
533 je ipak stroj, puno okretniji, jači za nekaj napraviti .....
25-tak je kvalitetniji traktor od 533, samim tim bi trebal i skuplji biti.

Kak su kolege rekle, ako ikako možeš skupi još koju kunu i kupi 3511, nikada nebuše požalil koju tisučicu više kaj buš dal
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
i ja se slazem sa predpostavkom,da bi bilo najbolje kupit 3511,ako si financijski ogranicen,tjeraj jos tog svog dutza...

nisaam gledao oglase kolika je razlika u cijeni izmedu 2511 i 3511?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
IMT 539, Zetor 3511 ili skupi još malo para pa uzmi Dajc 45 i nemaš brige s ničim!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Neče, ali barem ga može preko noči popraviti, ovaj kad stane sezona je gotova
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
za te dajc oltimere ima novih dijelova dan danas u švabiji koda se još uvijek prave, tako da mogu se sklepat, al to košta
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Baš kak Muha kaze- zetor je zetor, bolji od imt-a,ali tri cilindra su tri cilindra...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
stavi ti uteg na svog deutza i prisparaj jos koju marku i kupi sebi zetora 3511...

do tad nek se zeleni jos bori...

ako ti je bas hitno i pod moranje onda 533,ipak je on tu jaci od 2511...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
25-taka si već prerasel s tim Deutzom. Vrlo brzo budeš i 533, tak da radije pričekaj i skupi još malo za nekaj oko 40ks. S tim budeš dulje vremena zadovoljan.

Razmisli i o starijem Universalu. Bar su se oni dokazali u Zagorju. Da ih se najti za slične novce kao 533, a neusporedivo bolji i jači je traktor. Usput i niski potrošač. Za tvoje potrebe bu de dugo služil.
Pogledaj OVDJE.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
pa ako je lik stavio 22 znači išo bi za 20, a to debelo premašuje budžet

za 10-12 si može kupit samo brigu, nek si spremi živce

kupi vladimirca neki jeftinjak za 5-6 tkn, a ako ti se nesviđa šalji dalje do druge budale
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Re: Pitanje za iskusnije...

Zetor 2511 ti je po svemu bolji od 533: grublje građen, bolje kočnice, jača hidraulika, standardno s kiper ventilom, kompresor, više brzina...
Jedino kaj je lošije je to da je motor slabiji, pa je sporiji na polju.

Prišparaj još malo, pa poišći Zetora 3511, jer on radi krugove oko 533.
Čak bi ti prije preporučil Ursusa 335 nego 533.

Glede potrošnje: nijedan nebu trošil tak malo kao Deutz, pa se nemoj iznenaditi. No, ak Zetora pošteno upregneš, bude popil, ali i napravil

Ajde da netko jednom kaže da je Zetor 3511 bolji od Imt-a 533 i 539 jer kod mene svi misle da su njihovi Imt-ovi puno bolji, a nijedan ne može što ja radim sa svojim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh