• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Rad s 533 i Z3511 je neusporediv, oćeš po komforu, kočnicama, snazi motora ili pak vučnoj sili.

Istu je dilemu imal moj otac 1968. I između 533 i Z2511 odabral je 25-taka. Nikad nije požalil tu odluku. Taj se jadnik nadelal u životu (kaj plug, kaj dreš, znači stalno puni gas). Unepunih 11g. kak je bil pri nama, napravil je ~7000h, s niti jednim razbijenim žmigavcem, niti savijenim blatobranom. I danas je živ, blizu nas, no nažalost, više nije naš.
Dakle, nemamo toga Zetora već 34 godine, a ocu je uvijek bilo žal kaj nije bilo 35-taka tad za kupiti. Zamijenil ga je Štore 402, dakle opet ne neki IMT.

I dan danas kad netko dojde po neki priključak s IMT-om na dvor, otac mu veli da nek mu makne to čim prije s dvora :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Videl sam ja IMT-ove muke u svom kraju, zato sam i isel na URSUSA .... bez oobzira kaj ga Muha ne voli ...:8):
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Najlosiji dio imt-a po meni su udobnost pa motor.
Svi su nesto odusevljeni radnim satima imt-a, toboze napravi 8000, za mene je to porazno, a ono brtvljenje na radilici prema mjenjacu ne mogu nikako sastavit sa pameti.
Kod malog imta postivam kompaktnost traktora i rad hidraulike i ajde mjenjac nije los, sve ostalo je ispodprosječno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Udobnost kod IMT- eja..:icon_thumright: :icon_fU:

Pa šta se tu može očekivat,sjedalo smješteno na poklopcu hidraulika,noge se drže na kučištu mjenjača,cijeli zadnji kraj od getribe i hidraulika smješten nutra u kabini,izolacije od motora nema...Na kraju sve to još nije tako loše,da se izdržat u kabini samo ne po cijele dane...Tu se ni nema šta očekivat od udobnosti..

Svaka čast večim IMT 5106,5136,5170 pa na dalje,tu je kabina puno bolje rješena,skroz odvojena od mjenjača,ravan pod,totalno drugačije rješeno nego na ovim " manjim" IMT...,,Samo kasno su se sjetili s izradom takvih kabina,da su to radili pred 20-30 godina na modelima od 549 do 577 sad bi se puno vise takvih traktora vozilo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj to nemre napraviti 539, a da more Z3511?
Ili isto tak 533 i Z2511??


Godinama je djed radio sa IMT 540 stvari koje susjed sa 4712 nije mogao!!
Dal je do šofera ili do traktora...u to nebi ulazio.
 

Butchoni

Novi član
Tu od
14 Tra 2014
Poruka
24
ajde da vas još malo zagnjavim....
danas idem gledat jednog zetora 2011 i jednog imt 533
i jedan i drugi izgledaju solidno pa me interesira kak da ih isprobam da znam da je duša ok?
mislim da ću više probavati imt-a., pa mi recite tko zna šta gledati najviše-kak dimi?kak pali?
neznam, oni koji duže imaju te traktore sigurno znaju neku caku...
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Strpi se malo.
Velim ti, gledaj starije Universale U445. Znaju se najti po jako povoljnim cijenama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Pa svi traktori koje je ovaj forumaš u mogučnosti kupiti imaju sjedalo na poklopcu hidraulika i štenge za noge imaju zašarafljene za kučište mjenjača i to sve skupa smješteno u kabini...

Kaj se tiče 533, odi na krug i teraj ga kak vraga 10-tak minuta. Putem stani i skini čep na koji se toči ulje, osluhni i ako tu ide ko lokomotiva onda je gotov.

2011 ako imaš prilike kupiti za jeftine novce (do soma eura) uzimaj odmah.
Čeh dojde po njega i ti si odmah zaradil za 35-taka.

Inače ti je najpametnije dati nekome ko se razumije za dnevnicu.
prišparal ti bu par tisučica
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Vjerovatno zato sto je toliko los,neudoban i nepraktican svaki drugi traktor u HR je Imt :confused:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
IMT kod nas u HR je dosta zastupljen iz par razloga. Ljudi kad su kupovali taj traktor pred 30-40godina nisu znali za bolji,bio je jeftin i pristupačan radi bivše juge,jetniji su dijelovi nego za neke zapadne traktore,a sad su takva vremena da se ti traktori teško prodaju niko ih neće ai malo kome trebaju recimo manji imt 533-539 svi sad kupuju veče i sa prednjom vučom odma.Imam isto imt-a 539 i htio bi ga riješit što prije iz dvorišta ali su takva vremena da se nema za drugi. Bilo bi recimo za ursusa c335 ali isti drek ili još gori u dvorište neču.Odma bi išao na nekog duplaka cca 60-70ks.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
odgovorite covjeku na pitanje,svi skrecete sa teme kakv je koji prije 20godina kakv je sad,hvalite se itd,pricate kakav bi ko kupio itd itd...

a kolegu interesuje na sta da obrati paznju prilikom kupnje traktora,i kako da ga testira...

kao sto je vec kolega muha objasnio,zagrij dobro traktor,i onda otvori cep od ulja,ako udari jak zrak iz cepa traktor je istrosen odnosno motor...

zatim kad je vec ugrijan ako postoji kakv tezi prikljucak zakaci pa se provozaj s tim i vidi kako hidrulika radi...

a najbolje bi ti bilo ako ta osoba koja prodaje ima plug,pa odes orat s njim,ako je traktor ok svako ce ti to dozvolit,pa mora se probat...

a ako neda da se kaci na traktor,probava itd,bjezi od njega...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Još jedanput, zaboravi 25-taka i 533. Radije Ursus 335, jer je bolji za povleči od ta obadva.

Ili, još bolje, išći nekaj u klasi 40ks, Universal, Štore, IMT540...puno su upotrebljiviji u od dva prije navedena, imaju bolje motore, i svakako su iznad klase Deutza kojega sad imaš. A daju se najti za relativno male novce.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ZJ giješiš da su universal,štore i imt 540 sa fiatovim motorom bolji i klasa iznad deutza. Ja mislim na malog deutza 40ks 3klipa tamo 79 godina. Ti traktori su nepoderivi i jako izdržljivi,motor je živahan,bolje povuče od imt-a. Ima 4brzine koje su jako dobro raspoređene,lagan na volanu milina,dobra hidraulika i jaka. Samo jedna mana kod deutza je brzina,dosta je spor u transportu.
Moj glas za deutza za traktore od 40ks. I da jako mali potrošač,ko upaljač troši,zaboraviš kad natenkiraš u njega.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
al ovaj deutz o kojem se govori je 20-ak ks, i kaze butchoni da mu je jako nepraktican...

a kad smo kod imt-a,mozda bih i ja prodao svojeg 539.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Dado, ne govorim o Torpedu, Deutzu D40, 4006...već o Deutzu D25 kojeg imenovani sad posjeduje i kojemu traži zamjenu.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
ZJ giješiš da su universal,štore i imt 540 sa fiatovim motorom bolji i klasa iznad deutza. Ja mislim na malog deutza 40ks 3klipa tamo 79 godina. Ti traktori su nepoderivi i jako izdržljivi,motor je živahan,bolje povuče od imt-a. Ima 4brzine koje su jako dobro raspoređene,lagan na volanu milina,dobra hidraulika i jaka. Samo jedna mana kod deutza je brzina,dosta je spor u transportu.
Moj glas za deutza za traktore od 40ks. I da jako mali potrošač,ko upaljač troši,zaboraviš kad natenkiraš u njega.

Slažem se u svemu što kažeš za torpeda ili deutza ali ovo što kažeš u vezi transporta da je spor da li misliš da je sporiji od imt-a 539 ili misliš da su svi traktori u toj klasi spori?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Stariji definitivno jesu sporiji od 533 i ostalih navedenih. Idu 20km/h, dok većina navedenih ide oko 25km/h.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ja neznam jel mome torpedu što petljano po mjenjaču i diferencijalu ali sigurno ide oko 30km/h na 2200 okretaja,znam jer po papirima moj MF ide 25km/h a torpedo je dosta brži.
 

Butchoni

Novi član
Tu od
14 Tra 2014
Poruka
24
al ovaj deutz o kojem se govori je 20-ak ks, i kaze butchoni da mu je jako nepraktican...

a kad smo kod imt-a,mozda bih i ja prodao svojeg 539.

ovo je dobro rečeno - nepraktičan
inače, za moje potrebe i više nego dobar, dovoljno jak....imam ga oko 15 godina, nikad ništa šarafio... i s time da je zimi bio više vani nego spremljen dok nisam imao garažu...

i zato čim više gledam i čitam mislim da će ipak biti imt.
jučer nisam stigao ići vidjeti, danas idem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh