• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ZJ kaže:
Još jedanput, zaboravi 25-taka i 533. Radije Ursus 335, jer je bolji za povleči od ta obadva.

Pozlatile ti se rijeci @ZJ :(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Nemoj zaboraviti da većina IMT-a 533 tog cjenovnog ranga nema špere, ili ako ju ima, vjerojatno je neispravna.

Zadrži Dajca da IMT-a izvleče iz blata ... i da ga zimi pošlepa da upali :icon_rofl:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znam da se radi o malom deutz-u i da forumaš ga želi zamjenit za neki drugi bolje i malo jači traktor. I zato sam ja pisao ono šta sam pisao o imt-u 539 i o deutz-u 40ks. Te sam mu htio dat neku sliku o tom deutz-u 40ks da bi bio bolji od imt-a da imt-a negleda previše jer ga imam doma i nevolim ga previše. Šogor mi ima tog deutz-a 40ks i 539 i isto mu je draži deutz od imt-a samo šta deutz je dosta spor u usporedbi sa imt-om,sporiji je i od universala 530
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Imam 533 s fiatom i torpeda 4506. Osim gdje treba snaga za povuc, torpedo se moze sakrit u svemu. Neokretan, losa hidraulika, mjenjac s 4 brzine mu nije nikakva prednost posto je spor pa samo ima vise saltanja, motor bucan...
Prednost mu je sto trosi nista.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pogledaš odušak motora jel dimi na njega ili je jako masan
mjerač za ulje kad je ugrijan ,daj malo gas jel šprica ulje van ili dimi na njega
ako pali lošije to nije neki pokazatelj stanja motora nego prije dizni ili pumpe ili jednostavno nije pumpa u dobrom položaju
jel masan oko motora
to je otprilike motor

pogledaj poluge hidraulika koliko su potrošene, koliko imaju lufta
kardansko vratilo, jel ga uključuješ normalno ili krči ili uopće nemoš uključiti
zakačite nešto za njega , plug , pa ugasi traktor u gornjem položaju hidraulika pa vidi jel poluge padaju
pogledaj volan koliko ima lufta , na nijednom traktoru nije jeftino za reparaturu

na deutz-u obavezno zakači neki teži priključak i vozaj se malo sa njim i vidi kako se ponaša hidraulik jel pada ili možda skakuće , to im je manija poslije mijenjača
motori su im ok , ali ti kupuješ traktor star 30 god. pa tako da je i on vjerojatno pri ...

i na kraju opće stanje traktora
ako traktor izgleda dobro, uredno , a nije ušminkan, što se vidi , znači da je neko pazio na njega i održavao ga

nedavno sam i ja bio u nedoumici šta kupiti deutz ili imt , i kupio sam imt 542 ali jer sam naišao stvarno na super odličan primjerak , mada nije mi mrzak imt , jeftin lak za održavanje ima gluposti ali ih imaju i drugi i to puno gorih i skupljih ali o tome se ne govori jer su to zapadni traktori
a ovi komunistički ništa ne valjaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Odoste vi u vode koje forumaš u potrazi za makinom nemože preplivati. Jedino ako bute mu vi posudili

Od friško opranoga begaj čim dalje, fledaj oko čepa za naljevanje ulja jel je masno, Hidraulik na svakom IMT-eu 533 popušta, volan isto tak na svakom ima lufta, getribe su praktički nepoderive, motor smo objasnili. gume buš videl, i još pogledaj prednji kraj na rukavcima i sklimaj ga malo za zadnje kotače.
Kočnice nijedan nema bajne, ali prazan mora kočiti na smik.

Za zetora. Sad mora paliti bez gumba (čoka). hidraulik nesmije popuštati, u vožnji nesmije biti nikakvih zvukova iz mjenjača i diferencijala, volan bi trebal biti sa minimalnim luftom. Kočnice uredne i nožna i ručna

Opet velim, najpametnije da povedeš nekog ko se malo više sustretal sa tim modelima koji tebe zanimaju i budi spreman da niko normalan u današnje vreme ne prodaje dobar traktor za male novce.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Probaj još krećat pod ručnom ili ako mu nevaljaju kočnice provaj u najvećoj brzini da vidiš da li proklizava lamela.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Pa najbolje mu je da najde nekog jeftinog IMT-a kao što su 533 ili 539, daju se najti za male novce i dosta su dobri u radu, jesu malo kvarljivi, ali ako ih dobro održavaš, a i rekel si da malo obrađuješ s njim nebi trebalo biti problema!
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
imt555 Pogledaj malo njuškalo pa ćeš vidjet da nema dobrog 539 ispod 25000kn a ako je to tebi jeftino svaka ti čast!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imam 533 s fiatom i torpeda 4506. Osim gdje treba snaga za povuc, torpedo se moze sakrit u svemu. Neokretan, losa hidraulika, mjenjac s 4 brzine mu nije nikakva prednost posto je spor pa samo ima vise saltanja, motor bucan...
Prednost mu je sto trosi nista.

Torpedo i Deutz razlika nebo i zemlja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Po kvaliteti. Po karakteristikama jaje jajetu. U selu ima i deutz ko moj pa mu skace hidraulika. Moras biti atleticar da sjednes na sic.
A o njuskalo cijenama ne treba puno govorit. Malo se raspitajte po selima. Nedavno se blizu mene prodavao c360 za 12000 kn s friskom generalnom.
I ja bi dao svog ursusa 120 ks za 5000 eura pa ga niko nece...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Kakva je to generalka kad sam ja za svog 355 prije 13 god dao 12 000 kn za generalku sa majstorom. Jedino ako su djelovi jako pojeftinili
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
jeftina generalka sa jeftinim dijelovima samo da se proda ... Ja sam za original Njemacke zms- ove sklopove dal 1000 kn. Sad sam u nabavi ostatka, al ne bilo kakvih i bilocijih dijelova.... kad sve prikupim, napravim generalku i miran sam dok sam ziv....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Generalna je kostala nesto vise od traktora. Zato i je bila smjesna trgovina ali sta je tu je. Sila ne pita
Mogao bi nabrojat desetak takvih primjera banalnih cijena u mom kraju od nedavno
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Po kvaliteti. Po karakteristikama jaje jajetu. U selu ima i deutz ko moj pa mu skace hidraulika. Moras biti atleticar da sjednes na sic.
A o njuskalo cijenama ne treba puno govorit. Malo se raspitajte po selima. Nedavno se blizu mene prodavao c360 za 12000 kn s friskom generalnom.
I ja bi dao svog ursusa 120 ks za 5000 eura pa ga niko nece...

A tuj su si slučni ali motori mislim da su razlika,hidraulika skače jer se previše optereti. Ovisi ako traktor ima kabinu onda da,jer od šogora tata ima 70 god i još uvjek ko dječak ide gore,deutz je bez kabine. Takav deutz 40ks nađeš za 20-25 000kn samo tako.

Svako svoga konja hvali što se tiče strojeva i ostalog.Ursus c 360 je jako dobar traktor mali potrošać,a mali ursus c335 je koma na volanu težak da boli glava. Prednost jeftini dijelovi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Svako svoga konja hvali što se tiče strojeva i ostalog.Ursus c 360 je jako dobar traktor mali potrošać,a mali ursus c335 je koma na volanu težak da boli glava. Prednost jeftini dijelovi.
Tu malu potrošnju veliki medo nadoknađuje na djelovima.
Mali 335 je več druga priča, malo iskemijati po volanu i za male pare dobar traktorčić.

Zaboravil sam reči da je 539 protočni bojler kaj se potrošnje tiče u odnosu na 533.

Tak je to, svaki ima svoje prednosti i svoje mane :icon_thumright:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Tu malu potrošnju veliki medo nadoknađuje na djelovima.
Mali 335 je več druga priča, malo iskemijati po volanu i za male pare dobar traktorčić.

Zaboravil sam reči da je 539 protočni bojler kaj se potrošnje tiče u odnosu na 533.

Tak je to, svaki ima svoje prednosti i svoje mane :icon_thumright:

i-cant-believe-my-eyes.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ja n ikad za malog nisam rekel ni slova protiv, barem se ne sječam.

Veliki je druga priča mada dok ide i on služi novce bolje nego mnogi renomirani koji kad se pokvare stoje dok sezona ne završi ako gazda ima u štali par junica, a ako nema onda taj renomirani proradi tek kad junice porastu .....
 

Butchoni

Novi član
Tu od
14 Tra 2014
Poruka
24
Gospodo moja....zahvaljujem svima od srca...
Traktor kupljen....
neću još reći koji, sutra stižu slike...
 

Najnoviji postovi

Na vrh