• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Universal za brda :icon_e_wink:
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Ja imam 558 koji je do prije 6-7 godina bil jedini traktor na gospodarstvu, do tad je radil sve poslove (oranje,tanjuranje,roto kosa,sijačice,šuma).Da nebi bilo svaki cigo svoga konja hvali,budem navel mane:Kočnice (ako je dobro složeno koče odlično,to je sad na mojem ko biometeorološka prognoza,sve ovisi o volji),volan
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Za Preseku pa možda Ursus 360 jeftin za održavanje a kak nemaš puno zemlje taman( zajedničko sa 558 ni jedan se više ne radi) kočnice dobre motor dobar getriba dobra bočni reduktori dobri ali jauču u vožnji (radi usporedbe za 558 reduktor polovan traže 2 500 kn ) nije nekaj ali vrijedi novce za koje se nađe .
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Između 539 i 558,uzeo bi 558. Ipak je teži i ima 4 cilindra... Što se tiče kočnica ima lijeka i za to. Kolega je godinama imao problema dok nije vidio jednog 558 kako se spušta iz šume i staje na pola brda. Pa mu je čovjek objasnio u čemu je problem. Kolega je napravio kako je ovaj rekao i već dvije godine ima kočnice... :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Za tebe je glupost, za mene nije.. Za mene nevaljaju i to je to..
Pa nakon 40 godina proizvodnje jednih te istih motora oni ni dan danas nisu rjesili curenje na zadnjem semeringu radilice..
Moj curi od kak je dosel iz ducana, a sad me je pocelo to vec opasno zivcirati jer me sram doci nekome ko ima betonirani dvor, a o tlakavcima da ne govorim..
Kojega god majstora pitam za zamjenu tog semeringa, svi mi vele da nebude curil 2 mj i da bude opet po starom i da su to pare bacene u vjetar..
Ajde nek neko da rjesenje za to curenje, ja da si to rjesim i da mi traktor tu vise ne masti, tocno bi se preporodil i mozda bi malo i zavolio Imt-a..

Evo, ja ti budem dal savjet ako nije probelm. Nađi majstora koji to zna složiti kak bog zapoveda pa budeš videl da ne bude procuril za dva meseca.

Kupi onaj crvani silikon za brtvrnje , i obmaži to pa budeš videl , al bude rezultata ili ne , ak veliš da se mjenjanje ne isplati , neznem koje bi drugo rešenje bilo . Ja sam s tim kolegi na brzinu kartera na auto namazal , kaj je ne puštel , i još se tak vozil par mjeseci , dok je ne kartera drugog nabavil.

Ne pomaže tu nikakav silikon jer curi na grafitnoj špagi koja je umjesto lojne vrpce, odnosno semeringa. Pokretni djelovi se ne dihtaju silikonom.

Nema se to kaj mazati s silikonom kad se to ni ne vidi izvana.. Mislim da nisi shvatil o kojem se semeringu radi..



Kaj da promjenim majstora, jos mi ni jedan majstor to nije ni slagal, nego svaki veli da ne izdrzi dugo..
A koliko radis rs godisnje? Ja sam napravil ove god samo oko 100 sa balirkom i oko 100 sa beracom, a gdje su drugi poslovi..

Eto vidiš, nisi ni probal slagati a veliš da ne valja. A evo ti npr. kad su moji radili generalku na svojem 4 godine iza toga je bil mir dok nije pocel sliniti. Onda su ga morali razdvojiti na pol jer je nekaj s kvacilom bilo pa su ponovo zamenili...

Ja sam na svojem sad delal generalku i normalno da sam i to novo del. Bumo vidli kolko bude duralo.

Između 539 i 558,uzeo bi 558. Ipak je teži i ima 4 cilindra... Što se tiče kočnica ima lijeka i za to. Kolega je godinama imao problema dok nije vidio jednog 558 kako se spušta iz šume i staje na pola brda. Pa mu je čovjek objasnio u čemu je problem. Kolega je napravio kako je ovaj rekao i već dvije godine ima kočnice... :)

To i ja stalno govorim. Te kocnice su takve kakve jesu ali uz dva uvjeta mogu kociti kak treba.

Prvi uvjet je da se slože kak bog zapoveda, znaci da se ne špara. Ljudi masovno metnu samo nove lameme a npr, curi im semering. I normalno, lameme se namaste i kocenje je gotovo. Ili recimo dešava se da se diskovi(kocione ploce) ne razdvajaju odnosno ne vracaju kak treba pa se sve skupa pregrije i prekuri i opet nema kocnica itd itd...

I drugi uvjet je da se ne sili, jer neki imaju potrebu najašiti na kocnicu kak vol a od toga niš. Moj deda je 558 kupil novog 1976. godine i do dana današnjeg taj traktor nikad nije bil bez kocnica, i tome su se svi u selu navek cudili. Kak samo taj ima kocnice.

Te kocnice moraju kociti na lagano stiskanje i na asfaltu blokirati bez problema, ako ne koce skineš šunku i vidiš kaj se dešava a nikak ne smiješ hopsati po kocnicama ko vol. Ispada da u prosjeku svake 4 godine treba otvoriti kocnice dobro pocistiti, podmazati i sve radi... Ko ne vjeruje nek proba.
 
Posljednje uređivanje:

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Uzmi 539. Za sad ti je dost, ako se budeš širio kupiš veći, a 539 ostane za sitnije poslove. 539 drži cijenu i da sve batališ i ako kupiš mačka u vreći jeftiniji je za popravit od 558.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Zadnje kaj imam od IMT-a je 560 na toj špagi mi ne pušta drugi je motor na njemu i prvi motor nije puštal i jedan 533 kojeg sam malo prije gledal 1975 godina ne pušta (Gajtan opet sam objektivan ) .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Ja bi na tvome mjestu uzeo 542 ili 549
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

pouzdano se zna da željko kž uvjek vozi s uljem na miniomumu , čak i ispod ..i da na njegovm krpatima svako malo nažmigne kontrolka od ulja .
Nije da štedi na ulju , nego tako svako malo vidi da je kontrolka ispravna .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Dragi moj Puknuti od ova moja tri starca ni jedan ne troši ulje tj netreba ga nadolijevati čak ni 560 ne troši ulje a indikatori rade :icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

nisam ja reko da troše ulje nego da s uljem na minimumu nema kaj puštati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Zadnje kaj imam od IMT-a je 560 na toj špagi mi ne pušta drugi je motor na njemu i prvi motor nije puštal i jedan 533 kojeg sam malo prije gledal 1975 godina ne pušta (Gajtan opet sam objektivan ) .

Vidiš to je intresantno, kak na 533 ne curi??? Meni na 533 ne curi, ni ujaku ne curi, ni ovom susedu do mene isto na 533 ne curi. To je interesantno. Možda je i ovo kaj punkuti veli logicno. Cim manje ulja u motoru i manje bude curelo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa ni meni na 565 još ne curi na semeringu kod kvačila, a ima 750 rh od generalne, suho sve!

Ni na 539 P od kako je predihtan prije 2 godine dok je rađeno kvačilo nema ni kapi ulja dole, a napravil je sigurno preko 1000 rh.

Tako da koelga Ivan, sve se da rešiti, samo odpeljaj dobromu majstoru, tu ti je u selu i garant nebude curel!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
565 nema špagu a ni 539 P ako nije IMT-ov motor kod mene je samo jedan potpuno suh ali motor nije imt.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj 542 tek prosle godine procurio a sati ima poprilicno!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nema veze, DM motori imaju semering, a i noviji M.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa onda i kolega ima semering, njegov je samo godinu dana stariji od našeg, odnosno 2000.g.p.
 

Najnoviji postovi

Na vrh