• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Par postova prije sam napisal da karter imaju oba
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Pa baš sve ne poterem evo imam 3511s od 1974 godine ima blizu 30 000 rh .

Pa jel to moguće da traktor ima 30 000 radnih sati?Možda 3000?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
S obzirom na godište, to je oko 750 sati godišnje. Ako je radil lakše poslove i uz tadašnju kvalitetu, pa možda i koju generalku, zakaj ne bi bilo moguće?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
A ni IMT. Kad je več Željkič u pitanju :(giggle):
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
da je rus nebi se čudio ali zetor :icon_e_biggrin:,to je ko da kažeš da imaš kravu holstein koja je stara 20 godina .Šalim se malo,ali to je ipak puno sati.Koliko god da je dobar niti jedan materijal nije nepoderiv,taj mora da troši ulje jednako kao i gorivo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
jesse,
a koliko bi po tebi bez generalke mogel največ napraviti takav Zetor?

Nije nemoguće ni da ima samo 3000 vur. Kod mene, ljudi koji delaju samo svoj grunt, uglavnom delaju manje od 100 vur letno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Pa jel to moguće da traktor ima 30 000 radnih sati?Možda 3000?
Ako je stvarno 30 000 pitam se koliko put je radilica navariva , ja nisam čul za više od tri brušenja ..a tek klipovi , sklopovi ?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Kolega ide gledat CASE 1390
kakvo imate misljenje o njem i na sta treba pazit?

20131126164921982.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
da je rus nebi se čudio ali zetor :icon_e_biggrin:,to je ko da kažeš da imaš kravu holstein koja je stara 20 godina .Šalim se malo,ali to je ipak puno sati.Koliko god da je dobar niti jedan materijal nije nepoderiv,taj mora da troši ulje jednako kao i gorivo
Rus je izdržal 653 vure (mtz 80) a starac još ima radilicu koja nije brušena sklopova koliko je mijenjano neznam ulje skoro i ne troši .
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Bez generalke najviše 14 000 sati,ja ne kažem da je traktor loš nego je stvar u tome da je tu jako puno djelova koji se troše čak i uz normalno održavanje i zamjenu ulja.Cilindri bi sa toliko sati trebali biti dosta potrošeni a klipovi nisu prvi sigurno_O radilici da ne pričam.To su sve potrošni dijelovi i teško je da traktor doživi toliko sati a da su na njemu još uvijek originalni dijelovi,nakon toliko sati su već i zupčanici u getribi poderani do bola.Željko za puknutu radilicu postoje dva razloga,prvi je kineska radilica a drugi razlog je neodgovoran vlasnik,budući da tebi nije valjao niti jedan traktor koji si imao,uključujući rusa i imt-ove svi se možemo složiti da je problem u vlasniku
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da nije njegov traktor vrtil sate dok je samo kontakt ukljucen ko na tomi?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Na TVema ima više vrsta satova,a samo jedan radi kod uključenog kontakta.Zato napiši tačno kod kojeg tome to tak radi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Bez generalke najviše 14 000 sati,ja ne kažem da je traktor loš nego je stvar u tome da je tu jako puno djelova koji se troše čak i uz normalno održavanje i zamjenu ulja.Cilindri bi sa toliko sati trebali biti dosta potrošeni a klipovi nisu prvi sigurno_O radilici da ne pričam.To su sve potrošni dijelovi i teško je da traktor doživi toliko sati a da su na njemu još uvijek originalni dijelovi,nakon toliko sati su već i zupčanici u getribi poderani do bola.Željko za puknutu radilicu postoje dva razloga,prvi je kineska radilica a drugi razlog je neodgovoran vlasnik,budući da tebi nije valjao niti jedan traktor koji si imao,uključujući rusa i imt-ove svi se možemo složiti da je problem u vlasniku

Kad rus krepa,to je kriv gazda,a kad zetor ide,to je nevjerojatno. Bar se svi vade da su stari zetori kvalitetniji od novih (u sto ja ne vjerujem),a kako onda zetor iz 1997. izdrzi 15000 sati i jos ide?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Kad rus krepa,to je kriv gazda,a kad zetor ide,to je nevjerojatno. Bar se svi vade da su stari zetori kvalitetniji od novih (u sto ja ne vjerujem),a kako onda zetor iz 1997. izdrzi 15000 sati i jos ide?

Ako ovaj iz 97. ima 15.000 sati bez generalke, zakaj onaj iz 74. ne bi mogel imati 30.000 sati i drugo brušenje?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jesse pa sklopovi su ti klip i celinder bolcna karike i to sem napisal da neznam koliko puta su mijenjani znači da su mijenjani više puta baš da uništavam traktore samo je rusu pukla radilica (I TO NIJE MENI) IMT-a nisem uništil ni jednoga nego ih baš ne volim svako ima pravo misliti kaj mu drago o svakoj marki traktora a za mojih 41 godinu koliko imam vozačku još nisam imal sudar sa traktorom .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
a za mojih 41 godinu koliko imam vozačku još nisam imal sudar sa traktorom .

Vršnjače, šijem te za 1,5 godinu kaj se tiče vozačke, :biggrin:
a vjerojatno isto toliko i u godinama. :(
Ajd živjeli :icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh